• insan eğer aklını kullanırsa açılır.
  • takip edilmesi gereken tivitır sayfası.
    özellikle islamcıları bekliyoruz. okuyup biraz yorumlasınlar kuru kuru inanmakla olmuyor.
  • twitter semalarının en ilginç yazarlarından, takip edin ettirin arkadaşlar.
  • herkesin takip etmesi gereken bir hesaptır. hesap sahibinin her konuya vereceği mantıklı delili cevaplar vardır severek takipteyim kendisini.
  • yurt dışında yaşadığını, islami litaratüre son derece vakıf olduğunu, iyi derecede ingilizce bildiğini, mukayeseli kaynak araştırmasına ve irdelemeye kafayı taktığını ayrıca erkek olduğunu düşündüğüm zeki ve dine savaş açmış zat.

turan dursun gibi sistemin içinden yetişme ve sorgulayarak zincirlerini kırmış bir "mürted" olduğunu düşünüyorum. muhtemelen ailesi itibarıyla islamcı yapıdan gelme. ihtimal ki eğitim falan için gittiği yurtdışında sorgulamalarını bitirip isyanına, tahammül edemediği tüm konularda gerçeklerini haykırmaya başladı.

kendisi, yaşantısı, şahsi serüveni ve mazisi hakkında ipucu vermiyor. doğru da yapıyor. maalesef yine de can güvenliği konusunda endişeliyim ortaçağ karanlığıyla ve korkunç bir istismar/yalan sistemiyle savaşan bu insanın.

edit: exitus_letalis adlı twitter kullanıcısı bu entry'i kendisinin yazdığını iddia etmekle lüzumsuz bir şaka yahut dallamalık yapmıştır.
  • kendisine benzer bir hesap olarak @ilkadimokumak hesabini da tavsiye edebilecegim guzel bir twitter hesabi.
  • takip ettiğim,takip edilesi,çok şey öğrenilecek değerli bir twitter hesabı,takibini hararetle öneririm,twitter a her girdiğimde ne yazdığına bakmadan geçemediğim hesap.
  • twitter aracılığıyla özelden iletişim kuramadığım ve sahibinin sözlüğü okuduğunu gördüğüm için hakkında düşüncelerimi buradan paylaşmak istediğim hesaptır.

bir kadın olarak uzun zamandır kadının islamdaki yeri (daha doğrusu yersizliği) kafamı kurcalıyordu fakat bir müslüman olarak düşündükçe dinden çıktığımı fark ettiğim ve din sahibi olmak kolayıma geldiği için bu yaşıma kadar korkmadan sorgulayamamıştım.

sorguladığımda ise benliğimin de farkında olduğu gibi islam aklım tarafından reddedildi.

bu hesaptan yapılan paylaşımlar benim gibi insanlar olduğunu fark edip korkmadan düşünebilmeme yardımcı oldu.

edit: şu saygısızlık etmeden kendi görüşümü belirttiğim entry yüzünden nefret mesajları alıyorum, siz hesaplayın artık.
  • anadili türkçe, anadini islam olan herkesin takip etmesi gereken harikulade twitter hesabı. islam ile ilgili her biri mutlaka sağlam bir kanıta dayalı tespitler yapıyor. milyonlarca takipçisi olması gereken bir hesap. binbeşyüz yaşında bir lenduhaya meydan okuyan ve onu kendi dilinden konuşarak adım adım çökerten, diz çöktüren bir deniz derya. yazarının genç bir ilahiyatçı/ilahiyat öğrencisi olduğunu tahmin ediyorum. dinle ilgili bilgilere inanılmaz bir hakimiyeti var.
    adım adım, twit twit, fikir fikir yayılacak ve sonraki neslin zihnini temize çekmekte eşsiz bir görev yapacak bir hesap.
  • yanlış okumadıysam ateist değil deisttir. kendisine sormak istediğim sorular var. ve soruları soramıyorum.
hesabın var mı? giriş yap