• iki gündür nasıl yeni keşfederimin şaşkınlığıyla her fırsatta okuduğum hesap. bir çok yönden hesabı ve içeriğini çok beğendim. en önemlisi din ve peygamberler konusunda hesapla aynı fikirdeyim çok uzun yıllardır ama hiç bakmadığım açılardan şimdi bakıyorum çünkü ben kuranı okumadan inanmıyordum. şimdi ayet ayet açıklamalar yapıyor ve ben şaşkınlıklar içinde daha da çok inanmıyorum. düşüncelerimi pekiştiriyor :) takipteyiz aklıngözü.
  • islam tarihine ve özelde arap mitolojisine genelde ortadoğu mitolojisine oldukça hakim olduğunu düşündüğüm,sunulan tezlere(ki bunlara pek tez denmez olsa olsa klasik,az bilgili müslümanın şimdiye kadar camii imamından yada çevresinden duyduğu ve bu duyduğu şeylere ilk karşı çıkışta gösterdiği refleks olur) gayet doyurucu,mantıklı ve karşı tarafa itiraz yolu bırakmayacak şekilde cevap veren islam literatürüyle alim bir şahsın twitter hesabı.
  • twitter kullananların ilk önce takibe alması gereken hesap. hatta herkesin twitter kullanmasını gerektiren hesap.
  • çok acayip. yazdıklarda çok fazla kişisel görüş veya yorum yok. günümüzde referans alınan hadisleri ve hiç okunmayan ayetlerin mealini yazıyor ve sizi aklınızla baş başa bırakıyor. bir süre sonra bu kadar saçmalık da fazla diyeceğiniz geliyor ama yıllardır inandığınız şeylerin bir anda bu kadar saçma görünmesi karşısında donup kalıyorsunuz. bilemiyorum altan bilemiyorum.
  • kafanızda dinle ilgili ne tereddüd varsa anında gideren twitter hesabı..
  • (bkz: aklingozu)
  • 2-3 kere takibi bıraktığım ama sonra tekrar takip ettiğim şahıs. nedir beni onadan hem uzaklaştıran hemde ona çeken. iyi midir kötü müdür kendisi ,tam emin olamadım. yine takibe aldım. vay başıma gelenler.
  • her yayınladığı zincirde ''hadi bakalım'' diye merakla okunmaya başlanan twitter hesabı.
  • "yeryüzünde ne yazıldıysa insan yazdı, ne söylendiyse insan söyledi"

söylediği en önemli ikinci şey: her neye inandığını sanıyorsan, önce onu oku ve öğren.

hani hep deriz ya, gerçek islam bu değil diye, aha işte bu aklıngözü gerçek değil sandığmız islamın, islamın ta kendisi olduğunu suratımıza çarpıyor, acımadan.

ve örneğin diyor ki:
    - islama inanıyorsan, kadın erkek eşitliğine de inanamazsın
    - islama inanıyorsan, köleliği yasaklayamazsın
    - islama inanıyorsan, erkeklerin 4 kadınla evlenmesine karşı çıkamazsın
    - islama inanıyorsan, mürtedlerin öldürülmesine karşı çıkamazsın
    - islama inanıyorsan, her müslümanın cihadla yükümlü kılındığını inkar edemezsin
    - islama inanıyorsan, cariyelik (seks köleliği) müessesesine karşı çıkamazsın
    - islama inanıyorsan, islam ülkelerinde müslüman olmayanlardan cizye (ek vergi) alınmasına karşı çıkamazsın

ve daha niceleri...

bunlar kendi yorumları değil, direkt kur'an'dan ve hadislerden alıntılayarak söylüyor.

o zaman insan, aslında ortalama türk insanının gerçek bir müslüman olmayıp, islam tandanslı deist olduğunu ciddi ciddi düşünmeye başlıyor.

tehlikeli bir twitter hesabı, ama gerçekler ilginizi çekiyor ise takip edin.
hesabın var mı? giriş yap