şükela:  tümü | bugün
  • şahane firma, şahane.

tüm donanım sitelerini ve donanım tedarikçileriyle "tanımlanması güç ilişkiler kurmuşlar". hangi yere gitseniz "aletler fason ama akortek'in müşteri ilişkileri süperdir" cümlesi çıkıyor karşınıza. kadıköyde'de bir esnaf ta aynısını diyor pclabs incelemesinde de aynı cümle geçiyor. şayet işiniz bunlarla iletişime geldiği zaman o destek, köstek oluyor.

hiç bir şey söylemeden aletlerinin donanımlarını değiştiriyorlar ama bir kelime bile açıklama yapmaya tenezzül etmiyorlar. lise1'deyken kurduğumdan farkı olmayan o meşhuuur forumlarında dert yananın konusunu kitliyorlar, fırça atıyorlar ama halen ticarete devam ediyorlar.

aman diyeyim. dealextreme'den 50$ a tedarik edeceğiniz şeye 200$ verip, üzerine de rezil olmak istemiyorsanız kendilerine bulaşmayın. sattıkları mallar alibaba'da yok paraya satılıyorlar. hiç bulaşmayın bu perpa fasoncularına.

ekşi sözlükteki entry'leri şikayet edeceklerine forumlarındaki şikayetlere cevap verseler çoktan vasat bir firma statüsüne erişmiş olacaklardı.
  • bilgisayara üçüncü takışımda usb portu elimde kalmış dark media mania üreticisi.

teknik destek telefonunu her seferinde yetkisiz biri açıp "du bi arkadaşlara sorayım" diyor.
    sonunda öğrendim ki üç aylık cihazın usb portunun elimde kalması kullanıcı hatasıymış! tepemi attırıp "sen doğmamıştın ben usb portlarla oynuyordum" deyip kapattım herifin suratına telefonu ama sonuçta yazık oldu 290 tl'ye.
    aklı başında çalışan ve müşterinin ne dediğini anlayan bir teknik servise sahip media player olsa da alsak.
  • dark 300mbit 802.11n wifi kablosuz kapsama alanı arttırıcı ürünü ile kendileri ile tanıştım, tanışmaz olaydım. ürün sürekli kendini resetliyor, bir günden fazla çalışmıyor.
    teknik servise şans eseri ulaştım, içindeki pil ayar tutmuyordur diye fantastik bir yorum yaptılar. elektrik idaresini arıza ile ilgili arayınca, "verdik tutmadı" gibi bir yorum yapmıştı, ona benzer bir yorum yani.
    gönderin bakalım dediler, gönderirsem akıbeti ne olur bilemiyorum, ürünlerini tavsiye etmiyorum.

edit: ürünün ayarlarını kurcalayınca düzeldi, hardware anlamında bir sorun yokmuş. ama teknik destek konusunda hala yerlerde sürünen bir firma. haftalarca araştırma sonunda sorunu kendim çözdüm. zaten teknik servis telefonunu da bütünden iptal etmişler.

edit2: maalesef yine eski haline döndü. elektrik prizine tak çıkar yapınca düzeliyor, ama sadece bir kaç saatliğine.
  • dark evopad serisinden bir tablet alarak kendileriyle tanışma şerefine nail oldum.
    konuya çok hızlı giriş yaptığıma bakmayın, öyle hemen almak olur mu? biraz sürünmek lazım. teknobiyotik.com adlı satış kanallarındaki outlett ürünlerinden bir tane sipariş verdim, r8022'ydi sanırım. kargo görevlisinin yanında açtım, aslında açamadım. cihazın yazılımsal anlamda hiçbir fonksiyonu çalışmıyordu. launcher dahi çöküyordu. kargo görevlileri birşey yapamayız dediler. adamlar haklı nihayetinde, kırık dökük vs. yok. neyse binbir güç bela ile teknik servise ulaştım durumu izah ettim. versiyon yükseltmemi istediler. yaparım ama sorumluluk kabul etmem dedim, tamam dediler. yeni firmware yükledim ama nafile. hemen geri yolladım tableti. sonrası yine ıkınarak ilerleyen bir süreç oldu. cihazı bir şekilde iade ettim ama parayı alamayacağımı anladım iyiden iyiye. en iyisi farkını ödeyip sıfır cihaz aliyim dedim. 240 + 70 tl vererek aynı cihazın sıfır olanını aldım. 1 ay kadar kullandım herhangi bir problem olmadı. akabinde cihaz şarj almamaya başladı. site üzerinden yazdım. ankaradaki servisiniz nerede götürüp veriyim dedim. direk sistem mesajı yolladılar. yok efendim kargolayıp parasını siz ödeyin. ulan koca şirketin ankarada bir bayisi veya servisi olmaz mı? sinirlenip göndermedim. cihaz evde yatıyor. kısacası hiç bulaşmayın sayın sözlük halkı. ben ettim siz etmeyin.
  • müşteri hizmetleri hattında bir kişi çalıştırdıklarını tahmin ediyorum. bugün otuz dakika beklememe rağmen sürekli "bekleyenler arasında birinci sıradasınız. birazdan yetkilimizle görüşeceksiniz" minvalinde sözler ile hayatımdan otuz dakikayı çalmış firmadır.
  • dark serisi akıllı telefonlarını çok yakında duyuracak olan firma. video
  • 8 aydır müşteri destek hattı, vurdumduymaz çalışanları ve dandik ürünleri ile uğraştığım firma. media player'larından birini türkiye'nin önce gelen sanal mağazalarından birinden edindim. ürün geldi o da ne? kumanda çalışmıyor. o gün bugündür ürünü gönderiyorum kargo ücretini ben karşılayarak, hop geri geliyor yine çalışmıyor. diyorum ki tamir edin, gidiyor geliyor yine çalışmıyor. telefonla ulaşmaya çalışıyorsunuz tek elemanları olduğu için beklettikçe bekletiyorlar.

sakın ama sakın hiçbir ürününü almayın. sokağa atılmış paranızın üstüne destek alabilmek umuduyla daha çok paranızı ve değerli zamanınızı sokağa atıyorsunuz.
  • müşteri ilişkileri rezalet ötesi rezalet bir firma. umarım işiniz düşmez.
  • bu elemanlar ocz diskleri distro.suyken, amerikadan b&h photo video diye bir mağazadan ssd disk almıştım. alırken diskin uluslararası 1 sene garantisi olduğunu söylemişlerdi (ssd diskin kutusundanda bu garanti belgesi çıkmıştı)

diski aldıktan 1 ay sonra disk patladı. akortek e gittim. bize ne ki, bizim getirdiğimiz ürün değil bu diye ürünü almamışlardı.

tr distributoru sizsiniz, servisi sizsiniz, cihazın uluslararası garantisi var ?

bizi bağlamaz, biz sadece kendi getirip / sattığımız ürünlere bakıyoruz demişlerdi.

çaresiz bi şekilde amerikadaki firmaya böyle böyle oldu diye mail attım.

adamlar önce ev adresimi istedi verdim.

2 gün sonra ürünü karşı ödemeli olarak verdikleri adrese göndermemi istediler.
    ben ürünü gönderdikten 4 gün sonra yeni ssd diskim gelmişti.

lan ben daha adamlara ürünü göndermeden, adamlar bana ssd nin sıfırını yollamış.
    amerika'dan türkiye'ye.

bana kalırsa sattığı / ithal ettiği hiçbir ürünün / markanın arkasında durmayan bakkal mantelitesiyle işleyen aksaray esnafı kafasında bi firmacık.