şükela:  tümü | bugün
 • tam hali "ak parti meclis’teki anayasa çalışmasıyla mezarını kazıyor" olan başlık. ilginç bir şekilde yeni akit gazetesinde süleyman karagülle denen bir adam tarafından kaleme alınmış. (evet lan yeni akit) adam resmen başkanlık sisteminin yanlış olduğunu ve mevcuttaki yakın bir sistemin daha doğru olduğunu savunmuş.

  *

  hit kazandırmak istemeyenler için link: http://t24.com.tr/…kapanirsa-turkiye-bolunur,373446

  yeni akit linki: http://www.yeniakit.com.tr/…emi-ve-oneri-17346.html
 • başkanlık konusunda çok fena satışlar yaşanacağının sinyallerini veren açıklama.

  (bkz: ak parti-recep tayyip erdoğan savaşı)
 • paralelin oyunu olduğunu düşündüğüm bir yazıdır.
  yeni akit böyle bir şey yapmaz.

  akp anayasayı kendi çöplüğüne adapte edeceğinden pek mezarını kazdığı söylenemez.

  7'den 70'e bütün muhalifleri içeri tıkıp, tecavüzcüler ile dışarıda mutlu bir hayat süreceklerdir.

  (bkz: hedef 2023)
 • son derece sağlam eleştirilerdir. art niyet aramaya gerek yok. altın imza koyacağım bir yazıdır. bu yazıyı yazan bugün cehepelilerin bile yöneltemediği kadar sağlam eleştiri yapmıştır.
  sadece kürt oylarının chp'ye akması konusunda ve chp'nin ekseriyet kazanması konusunda yazarın haksız olduğunu düşünüyorum. hdp kapatılırsa kürtler kendi temsil haklarını yitirirler ve yeni bir parti kurmak yerine seçimlere girmezler.
  hukuki olarak sistemin içerisinde olmalarının engelini pkk
  kendisi için bir avantaja çevirir. pkk'nın desteğini alamayan islamcı kürtleri de pkk'nın yanına itersiniz. bu adamlar kalkıp chp'ye oy vermezler ve vermeyeceklerdir.
  siyasal sonuçlarından birisi de mhp oylarının bir kısmının akepeye devşirileceği ve bir kısmının da chp'ye devşirileceği gerçeğidir.
  bu işin sonunda mhp tarihe karışmasa da bir tabele partisi olarak tarihin çöplüğüne devlet bahçeli sayesinde gidecektir.
  bu ali cengiz oyununda bu arkadaş başkanlık sistemine geçilirse bir darbenin olacağını ön görüyor. bunu da naif bir şekilde anlatıyor.
  ilginç ama doğru eleştiriler içeren bir yazı.
  olayın fetöyle falan da bir ilişkisi yoktur aklı selim insanlar akit içerisinde de varmış.
  insan bir tuhaf oluyor.
 • bunu yazan kişi iki haftaya kalmaz işinden olacaktır.

  akp-rte savaşı yakında olur diyen suser nerde gelsin alnından öpeceğim.
 • bir takım karanlık hesaplar 6 aydır rte'nin derin devlet kontrolüne geçtiğini yazıp çiziyordu, ki bu hesaplar darbeyi doğru tahmin eden hesaplar. rte ve sonrası için başkanlık sisteminde ısrar edildiği, akp'nin çöpe atılmak üzere olduğu yazılıyordu.

  ilginç vesselam.
 • ileride tarih kitaplarında yazacak ifade olarak (bkz: dolar koalisyonu)
 • doğru tespitler lan. kaç zamandır bağırıyoruz, "dikta gelecek" diye millet bi taraflarını yırtıyor ama duyan yok. şimdi kendi medyalarında bir yazarları söylüyor. azıcık kulak verseler bari.