şükela:  tümü | bugün
 • tam hali "ak parti meclis’teki anayasa çalışmasıyla mezarını kazıyor" olan başlık. ilginç bir şekilde yeni akit gazetesinde süleyman karagülle denen bir adam tarafından kaleme alınmış. (evet lan yeni akit) adam resmen başkanlık sisteminin yanlış olduğunu ve mevcuttaki yakın bir sistemin daha doğru olduğunu savunmuş.

  *

  hit kazandırmak istemeyenler için link: http://t24.com.tr/…kapanirsa-turkiye-bolunur,373446

  yeni akit linki: http://www.yeniakit.com.tr/…emi-ve-oneri-17346.html
 • başkanlık konusunda çok fena satışlar yaşanacağının sinyallerini veren açıklama.

  (bkz: ak parti-recep tayyip erdoğan savaşı)
 • paralelin oyunu olduğunu düşündüğüm bir yazıdır.
  yeni akit böyle bir şey yapmaz.

  akp anayasayı kendi çöplüğüne adapte edeceğinden pek mezarını kazdığı söylenemez.

  7'den 70'e bütün muhalifleri içeri tıkıp, tecavüzcüler ile dışarıda mutlu bir hayat süreceklerdir.

  (bkz: hedef 2023)
 • son derece sağlam eleştirilerdir. art niyet aramaya gerek yok. altın imza koyacağım bir yazıdır. bu yazıyı yazan bugün cehepelilerin bile yöneltemediği kadar sağlam eleştiri yapmıştır.
  sadece kürt oylarının chp'ye akması konusunda ve chp'nin ekseriyet kazanması konusunda yazarın haksız olduğunu düşünüyorum. hdp kapatılırsa kürtler kendi temsil haklarını yitirirler ve yeni bir parti kurmak yerine seçimlere girmezler.
  hukuki olarak sistemin içerisinde olmalarının engelini pkk
  kendisi için bir avantaja çevirir. pkk'nın desteğini alamayan islamcı kürtleri de pkk'nın yanına itersiniz. bu adamlar kalkıp chp'ye oy vermezler ve vermeyeceklerdir.
  siyasal sonuçlarından birisi de mhp oylarının bir kısmının akepeye devşirileceği ve bir kısmının da chp'ye devşirileceği gerçeğidir.
  bu işin sonunda mhp tarihe karışmasa da bir tabele partisi olarak tarihin çöplüğüne devlet bahçeli sayesinde gidecektir.
  bu ali cengiz oyununda bu arkadaş başkanlık sistemine geçilirse bir darbenin olacağını ön görüyor. bunu da naif bir şekilde anlatıyor.
  ilginç ama doğru eleştiriler içeren bir yazı.
  olayın fetöyle falan da bir ilişkisi yoktur aklı selim insanlar akit içerisinde de varmış.
  insan bir tuhaf oluyor.
 • bunu yazan kişi iki haftaya kalmaz işinden olacaktır.

  akp-rte savaşı yakında olur diyen suser nerde gelsin alnından öpeceğim.
 • ileride tarih kitaplarında yazacak ifade olarak (bkz: dolar koalisyonu)
 • doğru tespitler lan. kaç zamandır bağırıyoruz, "dikta gelecek" diye millet bi taraflarını yırtıyor ama duyan yok. şimdi kendi medyalarında bir yazarları söylüyor. azıcık kulak verseler bari.
 • akit'in içinden bile elle tutulur argümanlarla, neden sonuç ilişkisi içinde tutarlı eleştiriler yapabilecek birilerinin bulunması ülkem adına ümitlerimi tazelemiştir.

  başkanlık sistemine muhalif olan pek çok ak partili var ve hepsi samimi biçimde bunun bir felaket olacağını ön görüyor. başkanlığı savunanlara baktığımızda ise sayın cumhurbaşkanı haricindekilerin hepsinin ak partiye sonradan eklemlenen çıkar grupları, sosyal medya trolleri ve birkaç gazeteci (!) olduğu açık.

  ama herkesin fikrini özgürce ifade edebilmesi çok önemli.

  okunması gereken bir yazı olarak değerlendirilebilir. akit adına şaşırtıcı bir gazetecilik işi olmuş.