şükela:  tümü | bugün
 • tam hali "ak parti meclis’teki anayasa çalışmasıyla mezarını kazıyor" olan başlık. ilginç bir şekilde yeni akit gazetesinde süleyman karagülle denen bir adam tarafından kaleme alınmış. (evet lan yeni akit) adam resmen başkanlık sisteminin yanlış olduğunu ve mevcuttaki yakın bir sistemin daha doğru olduğunu savunmuş.

  *

  hit kazandırmak istemeyenler için link: http://t24.com.tr/…kapanirsa-turkiye-bolunur,373446

  yeni akit linki: http://www.yeniakit.com.tr/…emi-ve-oneri-17346.html
 • başkanlık konusunda çok fena satışlar yaşanacağının sinyallerini veren açıklama.

  (bkz: ak parti-recep tayyip erdoğan savaşı)
 • paralelin oyunu olduğunu düşündüğüm bir yazıdır.
  yeni akit böyle bir şey yapmaz.

  akp anayasayı kendi çöplüğüne adapte edeceğinden pek mezarını kazdığı söylenemez.

  7'den 70'e bütün muhalifleri içeri tıkıp, tecavüzcüler ile dışarıda mutlu bir hayat süreceklerdir.

  (bkz: hedef 2023)
 • bunu yazan kişi iki haftaya kalmaz işinden olacaktır.

  akp-rte savaşı yakında olur diyen suser nerde gelsin alnından öpeceğim.
 • ileride tarih kitaplarında yazacak ifade olarak (bkz: dolar koalisyonu)
 • doğru tespitler lan. kaç zamandır bağırıyoruz, "dikta gelecek" diye millet bi taraflarını yırtıyor ama duyan yok. şimdi kendi medyalarında bir yazarları söylüyor. azıcık kulak verseler bari.
 • akit'in içinden bile elle tutulur argümanlarla, neden sonuç ilişkisi içinde tutarlı eleştiriler yapabilecek birilerinin bulunması ülkem adına ümitlerimi tazelemiştir.

  başkanlık sistemine muhalif olan pek çok ak partili var ve hepsi samimi biçimde bunun bir felaket olacağını ön görüyor. başkanlığı savunanlara baktığımızda ise sayın cumhurbaşkanı haricindekilerin hepsinin ak partiye sonradan eklemlenen çıkar grupları, sosyal medya trolleri ve birkaç gazeteci (!) olduğu açık.

  ama herkesin fikrini özgürce ifade edebilmesi çok önemli.

  okunması gereken bir yazı olarak değerlendirilebilir. akit adına şaşırtıcı bir gazetecilik işi olmuş.
 • (bkz: allah allah kontesi kim sikti)

  yeni anayasa, başkanlık, idam, hdp'nin kapanması için bugün referandum yapılsa rahat %60 evet bulunur, ulusalcılar bile böyle bir referandumda evet oyu atar, aha buraya yazıyorum. dolayısıyla mezar falan kısa vadede zor işler.

  şaşırtıcı olan bunların mevcut sisteme yanlamaya başlamaları, bana gaz alıyorlar gibi geldi. muhalefeti öldürmeden süründürmek, böyle arada içeride çatlak varmış izlenimi vermek için "yurtiçinde birlik olalım bunlar amariganın oyunu", "bak aslında biz de demokratız haaa", "bizim reis aslında tontiş bir adamdır" oltalarını atıyor ki son yıllarda ben bu oltaya gelen sürüsüyle adam gördüm. kılıştar dahil.