şükela:  tümü | bugün
  • ya değil mi hep aksilikler de sizi buluyor. bitmemiş taslak hali asılmış ama eleştirilince mağdur da olmuşlar
    kıyamam ya canım benim. onları bal gibi bile bile nabız yoklamak için asıyorsunuz. atatürk'ü yok saymak için yaptığınız hiçbir hareket basit bir unutkanlık değil aksine planlı ve programlı.
    ilave olarak türkan saylan, uğur mumcu gibi değerlere ağzına geleni söyleyen eski maklubeci ve sözde allah dostu sakallı arkadaşı yine başkan olarak seçtiniğiniz için bir kez daha yazıklar olsun.
  • (bkz: geri vites)
    he he bitmeden asılmış evet.
  • her zamanki gibi dansöz gibi kıvırmışlar. oraya atatürk ibaresini eşek gibi koyacaksınız.
  • belediye tarafından;

"ama taslak asılmış yea"

diye savunulan, üstüne de mağduriyet kasılan durum.

peki taslakta niye yokmuş?
  • daha doğrusu; "bursa belediyesi'nin 19 mayıs'tan atatürk'ü çıkarması" olacaktı.
    bu tabela da görüleceği gibi

19 mayıs atatürk'ü anma, gençlik ve spor bayramı'nın 100. yılını kutlamak için bursa büyükşehir belediyesi'nin hazırlattığı görselde atatürk isminin olmaması tepkilere yol açtı.

gelen tepkiler üzerine bursa büyükşehir belediyesi açıklama yaptı.
    belediyenin yaptığı açıklama
  • bursa mürteci, irticacı birisini belediye başkanı yaptı. dolayısıyla malumun ilamıdır bu.
  • niye şaşırıyorsunuz? seçim öncesi belediye başkanı beyefendinin maklubeli sohbet fotolarını, uğur mumcu, nazım hikmet ve türkan saylan hakkında söylediklerini duymadınız mı? bursalı kardeşilerimizde bile isteye bu arkadaşa oy verip belediye başkanı yaptı. umrumda değil seçenler sonuçlarına katlansın.
  • açıklamayı kabul ediyorum. yanlışlıkla taslak asılmış. tamam ben ikna oldum. o yüzden kendilerine sözüm yok. lafım bilerek yapanlara.

atatürk ismini bilerek çıkaran, asan, astıran her kim varsa onun anasını avradını yedi ceddini heykel meydanının ortasında sikeyim.

türkçe söylenişiyle bu işi bilerek yapanlar; ana rahminde amca yarrağı yemiş orospu çocuğudur
  • çevir kazı yanmasın.

hep nabız yoklama bunlar, anlamıyoruz sanki.
  • taslak niye böyle olmuş peki? bayramın adını değiştirmişsiniz amk.

oku bakayım.
    19 mayıs atatürk'ü anma, gençlik ve spor bayramı