şükela:  tümü | bugün
 • islam'ı değil müslümanları araştırma ve iman zayıflığından ileri gelen durum.
 • vallahi de billahi de namaz kılıyordum lan. 15 senede herifler yüzünden dinden imandan soğudum. o arsızlıkları, ikiyüzlülükleri, paraya düşkünlükleri. iğreniyorum. bence akp biraz daha devam etsin ateist insanların sayısı gün geçtikçe artar.

  adamlar yalan makinası. camiler dolusu yalan var. ondan sonra inkar. birileri ortaya saçıyor, bunlar inkar. kokuştunuz iyice. bu ülkede islam'ı melih gökçek temsil ediyorsa, oturun bir düşünün. biz bu dine ne zarar verdik böyle diye.
 • ıslama en buyuk zarari verenlerin yine islam inancini benimseyenler oldugu tartismasiz gercektir hatta yusuf islam'in bu baglamda edilmis anlamli bir sozu vardir. ancak her ne olursa olsun dunyevi mesgalelerden siyasi dusunce ve eylemlerden nem kapip kisinin uhrevi hayatini tehlikeye atip inancsal yonunun zayiflamasi bana pek mantikli gelmemekle birlikte yine de empati yapinca kisinin eger inanc yorumlamasina uygun dusmeyen otoritel uygulamalara maruz kalmasi sonucu nesnellesebiliyor.
 • cuma hutbelerinde politik vaazlar verdirmeleri nedeniyle, beni cuma namazından, bugünkü diyanet fetvası ( kızına şehvet duyan baba) nedeniyle de, bunlar müslümansa ben değilim diyerek +1 ile katıldığım durumdur.
 • herhangi bir kişi ya da davranış seni inandığın dinden soğutabiliyorsa sen o dine hiçbir zaman inanmamışsındır zaten kardeşim. geçeceksiniz bu işleri.
 • samimiyetsiz bir eylem.

  öbür tarafta anlatırsın "bunlar beni soğuttuydu valla yoksa ben çok acayip inançlıydım" diye.

  umarım kendini de soğutabilecek bir şeyler bulursun o zaman.
 • akp'yi gereksiz yere suçlamaktır.

  bıkmadınız bu akp ve erdoğan düşmanlığından. gözleriniz kör, kulaklarınız sağır olmuş.

  din zaten böyle bir şey, dünyanın hiçbir yerinde ve hiçbir zamanında, islam dini zenginleşmek ve siyasi menfaat dışında kullanılmamıştır. dinin icat edilme amacı tam olarak budur zaten.
 • 5 senedir benim de yaptığım eylem. insallah çocuğum olursa onları -kendini müslüman olarak tanımlayan biri olarak- hayatları boyunca müslümanım diyenlerden, sakallı hacı hocalardan uzak durmaları, asla müslümanlarla ticaret yapmamaları konusunda tembihleyeceğim.suudi arabistanla tek ilişkilerinin farz olan hacc ibadeti olması gerektiği konusunda söz alacağım.
  şahsım adına inşallah 6 ay sonra maddi imkanlarım kısıtlı olmasına rağmen temelli olarak yurtdışına yerleşmeme vesile olmuştur.