şükela:  tümü | bugün
  • 17 senedir ülkeyi yöneten bir partinin, bir kişinin ağzından çıkan söz ile tüm kurumlarında yer alan yetkili kişilerin, liyakat sistemi bilerek bitirilerek yerlerine biatçı insanlar atanması sonucu ortaya çıkan durum ve sonuçtur.
    tübitak' tan, ekonomi bakanlığı' na, belediye başkanından, turizm bakanlığı' na kadar devletin en ufağından en büyüğüne ve önemlisine kadar bütün kurumlarının, normalde o oturduğu koltuğun içinde bulunduğu binanın yanından bile geçemeyecek kadar vasıfsız insanlarla doldurulmasından kaynaklı yaşanan çöküş ülkenin en büyük sorunudur.
    ekonomi kötü.tamam. peki sebebi? kim yönetiyor?
    eğitim kötü. tamam. peki sebebi? kim yönetiyor?
    bilimde geriyiz. tamam. peki sebebi? kim yönetiyor?
    gibi uzatılacak binlerce örnek verilebilir. tsk' ya hiç değinmiyorum bile.
    bu iktidarın bu ülkeye yaptığı en büyük kötülük bence budur. ne suriyeliler, ne cumhuriyetin kazanımlarını satmaları ne de kötü giden ekonomi. bunların hiç biri bu liyakatsızlık sistemi kadar bu ülkeye zarar vermemiştir ve vermeyecektir.
    bu kötülüğün etkileri maalesef ülkemizi senelerce esir alacaktır. bu kadrolaşma ve bu zihniyet belki de onlarca sene virüs gibi üstümüze yapışacak, boş nesiller yetişmesinden tutun da yetişen düzgün insanların da hak ettikleri işlerin başına geçememesi ile sonuçlanacaktır.
    bundan kaynaklı olarak ülke bir adım bile ileri gidemeyecek, aksine yerinde bile saysa biraz aklı olan kişiler bunu başarı kabul edecek iken daha da beteri yıllarca geriye götürecektir.