şükela:  tümü | bugün
 • *(bkz: akp'nin hsyk'dan torpil istemesi)

  *"bir sınav komedisi de dış ticaret müsteşarlığı'nın (dtm) 2008 yılında dış ticaret uzman yardımcılığı sınavında yaşandı. 30 kişinin alınacağı sınavın yazılısında 43 kişi 70 ve üstü puan aldı. müsteşarlık sınava giren tüm adaylara 10 puan ekleyerek 180 kişinin sözlü sınava girmesini sağladı."
  http://www.cumhuriyet.com.tr/…r s�nav komedisi daha

  *(bkz: ali haydar kara)

  *http://twitpic.com/2mfek0
  http://twitpic.com/2mddar
  http://www.twitvid.com/ndpxh (son 5 harf büyük)
  http://www.twitvid.com/trkfq (son 5 harf büyük)
 • (bkz: ömer elmas)
 • "ankara, elmas gibi kıymetli bir bürokratı konuşuyor. adı ömer elmas…

  elmas çok parlak, göz kamaştıran bir kişi.

  (...)

  elmas, istanbul hukuk fakültesi’ni 2000 yılında bitirdi. avukatlık tecrübesini (1 yıllık staj dahil) üç yılda noktalandı. çünkü elmas derin sulara açıldı, hızla yükselmeye başladı. önce tasfiye halindeki emlak bankası’na hukuk koordinatörü oldu. ardından genç yaşına rağmen 150 yaşındaki koca ziraat bankası’na başhukuk müşaviri, ardından da vkaıfbank’a başhukuk müşaviri atandı. burada durmadı, vakıfbank’a genel müdür yardımcısı yapıldı. banka müfettişi dosyasında “askerlikle ilgili sahte belgeye” rastlayınca soluğu erzurum’da aldı(...)"

  http://www.odatv.com/…bacan-anlatiyor...-0110101200
 • "devlet bakanı ve başbakan yardımcısı cemil çiçek, chp yalova milletvekili muharrem ince'nin "oğlu çağrı çiçek'in 1999 yılında tbmm'de işe başlarken tbmm tarafından açılan herhangi bir sınava girip girmediğine, gelini seda çiçek'in ise türk akreditasyon kurumu'nda ne zaman işe başladığına" ilişkin soru önergesini yanıtladı.

  ......

  chp yalova milletvekili muharrem ince ise bakan çiçek'in oğlu ve geliniyle ilgili soru önergesine verdiği yanıtı eleştirerek "sayın cemil çiçek, soru önergesinde oğlu ile gelininin ‘vatandaşlık hakkını' kullanarak işe girdikleri, kurum ve pozisyon değiştirdiklerini ifade etmiş. sayın çiçek'e göre ‘kişilerin bakan yakını olmaları anayasa ve yasalardan doğan vatandaşlık haklarını kullanmalarına mani teşkil etmezmiş. bakan yakını olmayan vatandaşlarımızdan kamunun ballı, maaşı yüksek kurumlarında sınavsız işe girmek isteyenleri ‘vatandaşlık haklarını' kullanmaları için sayın cemil çiçek'e müracaat etmeye davet ediyorum" dedi."

  http://haber.mynet.com/…it-vatandaslik-hakki/365433
 • göte girebilir mi bilmiyorum ama en tepeye bak, en tepeye. bak bak.
 • en acısı da şu.
  kpss skandalıyla ilgili mesajlaştığım sıkı bir akp ve cemaat savunucusu sözlük yazarı, akp'nin kamuda torpili önlediğini savunuyordu. ama gerçekten samimi bir şekilde buna inanıyordu.
  kamuda görev yapan, ayrılıp özel sektöre geçen, ama işi gereği kamuyla ilişki içinde olup yakından takip eden biri olarak değişen birşeyin olmadığını, sadece eskiden eş-dost-akraba torpilleri ağrlıktayken, artık cemaat torpillerinin yoğunlaştığını, istelik sadece işe giriş değil, sonrasındaki atama/terfilerde de torpilin son hız devam ettiğini anlatmaya çalıştım. ama öylesine inanmıştı ki bu arkadaş akp döneminde tüm yolsuzlukların ortadan kaldırıldığına, akp'nin ve cemaatin dürüstlüğüne, inandırmak mümkün olmadı.

  yani, bilfiil akp'nin içinde olan ve bu düzenden doğrudan nemalanan gerçek akp'lilerin dışında olup da akp'nin sempatizanı, destekçisi olan, akp ve cemaatin bu ülkedeki tüm olumsuzlukları ortadan kaldırdığına/lkaldıracağına inanıp muhaliflerin şer odakları olduğuna inanan bu sıradan vatandaşlara acıyorum aslında.

  onlar akp döneminde torpil olmadığına inanıyorlar. bu torpillerden bilfiil yararlananlar tabii ki bunu inkar edeceklerdir ama torpille falan hiç işi olmayıp da akp döneminde torpil vs olmadığına saf saf inananlar olması ve sayılarının da milyonlarca olması çok acı.
 • "akp milletvekilinde aile boyu saadet!
  akp iktidarındaki kıyak atamalarda en uç noktalardan biri amasya’da yaşandı. akp amasya milletvekili (bkz: avni erdemir)’in bacanakları, yeğenleri, enişteleri kentte çeşitli kurumlarda yöneticilik görevine getirildi.

  daha önce bir köy okulunda öğretmenlik yapan avni erdemir’in bacanağı ahmet kaya, bir süre akp’li merzifon belediyesi’nde başkan yardımcısı olarak çalıştı. kaya, son olarak amasya kültür ve turizm il müdürü olarak atandı. ayrıca erdemir’in diğer iki bacanağının da çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı’nda idareci olduğu öğrenildi. erdemir’in yeğeni mehmet erdemir de geçen hafta merzifon ilçe tarım müdürlüğü’nden amasya tarım il müdürlüğü’nde müdür yardımcılığı görevine terfi etti.

  diğer yeğen sıddık erdemir de gümüşhacıköy işık ilköğretim okulu’nda müdür yardımcısı oldu. akraba atama süreci, 5 yıldır gümüşhacıköy ve hamamözü ilçeleri hem özel idaresi müdürlüğüne ve hem de özel kalem müdürlüğüne vekâleten bakan erdemir’in eniştesi ibrahim yıldırım’ın amasya köylere hizmet götürme birliği’ne muhasebe müdürü olmasıyla devam etti. erdemir’in bir diğer eniştesi recep şaban yavuz, gümüşhacıköy ilçe milli eğitim müdürlüğü’ne, bir başka eniştesi süleyman tonguş gümüşhacıköy’de anaokulu müdürlüğüne, eniştesinin kardeşi ise gümüşhacıköy öğretmen evi müdürlüğüne getirildi.

  chp il başkanı melik derindere, atamalara tepki göstererek “zaten bu iktidar döneminde liyakata bakılmıyor, başka kıstaslara bakılıyor. bunlardan bir tanesi de partiye ve milletvekiline yakın kişiler olması. bu atamaları artık çok şaşırtıcı buluyoruz. ama kamuoyunun mutlaka bunları bilmesi gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu. "

  http://www.haber27.com/news_detail.php?id=61478