*

şükela:  tümü | bugün
  • bir yorumun çok güldürdüğü uyanış;

"ölüden göt istemek!!" yazmış. haha ölünüzü bile sikiyorlar ama haberiniz yok.

öte yandan çomarın teki şunu yazmış;

" banka borcum var ödeye miyorum banka borç larını silinsayın cumhurbaşkanım"

ona cevaben bir başka çomar da; "hemserim bosuna buraya yazıp aglama reis gormez kendi sayfası degil rezil etme kemdinide"

işte sadaka kültürü, işte dilenci çomarlar. bunlar dün onun hakkını meydanda savunan işçiye, öğrenciye öldürülünce "oh olsun içimin yağları eridi!" diyenler.

bunlar neden sadakaya muhtaç edildiğini sorgulamazlar, bunlar kitlesel olarak harekete geçip yanlışı düzeltmekten acizdirler. bunlar sadaka bekleyen, kemik bekleyen bencillerdir. bunlar kendi sorunları en onursuz yöntemle bile çözülse çözülsün, başkası umurunda olmayanlardır.

altındaki yoruma bak. demiyor ki onurlu ol, hakkını ara, git meydanlara çık, diğer insanlarla birlikte yanlışı düzeltmeye çalış, dayanışma göster. diyor ki "bu onun sayfası değil zaten görmez."

sizin de, uyanışınızın da taa...
  • siz kimsiniz reisin sözüne itiraz ediyorsunuz. o olmasa fetö şimdi ülkeyi ele geçirmişti, allah ondan razı olsun.
  • bunun gibi bir kaç yerde denk geldiğim ve içimden ''yoksa gerçekten bir aydınlanma mı oluyor, yok canım öyle denk gelmiştir'' diye düşündüğüm, olabilirtesi heyecan yaratan durum.
    maddiyat herşey. maddiyat bu dünyanın gizli tanrısı. insanları, inançlarını, değerlerini , namuslarını, şereflerini satın alma aracı ve görülüyor ki ekonomideki sıkıntılar sadaka sayılacak yardımları kesip üzerine bir de para talep edilirse, altınlarınızı getirin, vergileri arttırın, mtv şu kadar olsun bu kadar olmasın vs gibisinden seçmenin davranışı 180 derece değişebiliyor. bu bahsedilen sayfalardaki frekansı değişen sesler de bunun bir göstergesi.
  • (bkz: #71056868) şunu boşuna demedik olum illa bunlara da tesir etmesi lazım.
  • ben gerçekten kimseyi anlayamıyorum hani heryeri işgal eden şu gramer nazileri zaten geçtim kardeş adam oy atmış memnun değil, günün sonunda alternatif çıkmazsa yine gidip oyunu rte'ye atacak. sanki adamlar zombi de şimdi uyanmaya başlıyor. siz 15 sene boyunca karşısına bir babayiğit çıkartmayın sonra adamlar kendi içinde eleştiriyor diye sevinmeye başlayın.

ben çok mutluyum sanki her secimde kılıçdara verirken bir sik olmayacağını bile bile veriyorsun. senin akp den kurtulma planın akp nin kendi kendini imha etmesini beklemek ise o gider bkp gelir z ye kadar yolu var.
  • gece vakti kopardı beni... bizim millet baya matrak.

bu arada bu grup gerçekten akpli bir grup ise bu yorumlar gerçekten çarpıcı... sabır taşı çatlamış sanki? bir dip dalga geliyor olabilir mi?
  • öncelikle hayırlı uyanmalar arkadaşlar... yok öyle bir şey heyecan yapmayın.

bu akpli seçmen her zaman ağlar ama seçimlerde oyu reislerine basarlar yine. birkaç akp sayfasında okuduğum yorumlara göre herkes şikayetçi görünüyor. geçinemiyorum, çocuğumu zor okutuyorum, asgari ücret 1400 lira kira 700 lira gibisinden ciyak ciyak ağlıyorlar. ulan seçimlere gelince yine akp'ye oyu veriyorlar. deveye diken insana siken diye boşuna dememiş atalar. herhalde zevk alıyorlar ki "reiscim biraz daha lütfen" diyerek orgazm oluyorlar.

r yaparlar mı? yapabilirler ama hiç umurumda değil be matmazel. açlıktan ölseler bile kendileri etti kendileri bulacak!
  • mesela bir akp secmeni uyandi ve 2019'da kilicdaroglu'na vermeyi dusunmeye basladi. opsss! kilicdaroglu anamuhalefet lideri ama baskanliga talip degil (cok cesurca gercekten). parti baskanliginda kalip ulkeyi mega yetkilerle yonetecek birini halka sunacak. ama kendisi ulkenin en buyuk 2. partisinin basinda oturmaya devam edecek. akpli olmayan halimle kardes sen partini emanet etmedigin adama biz ulke mi emanet edecegiz diyorum.

2019 adaylarindan rte disinda bildigimiz biri var mi? yumurta dayaninca kk onumuze kimi atarsa o. su baskanliga evet diyen ekmeleddin gibi.

kendiniz uyurken milleti uyandiramazsiniz. ikiniz de uykuda kalir treni kacirirsiniz.
  • ötv zammı fakire fukaraya hatta orta direğe pek koymamıştı, çünkü zaten bizim neyimize 2000 motor üstü arabaya binmek; fakat bu mtv, doblo sahiplerine de aynı şekilde girdiği için hafif bir uyanış oldu gibi. yani gibi oldu, gibi gibi.