şükela:  tümü | bugün
  • muharrem ince'nin cnn türk'ü arayıp haşlaması esnasında ince tarafından yapılan açıklama.

şu şekilde:

--- spoiler ---

''amerikalar beni aradı, fethullah gülenin iadesi için usulüne uygun bir başvuru yapılmadığını söylediler.buradan sayın cumhurbaşkanına soruyorum: fethullah gülen'in iadesi için usulüne uygun bir başvuru yapılmış mı?''

hande fırat'ın 'kim bu amerikalı?' sorusuna da, "hande hanım siz gazetecilik yapıyorsunuz, ben milli çıkarlarımızı koruyorum" diyerek yanıt verdi. ardından telefon görüşmesini sona erdirdi.

https://tr.sputniknews.com/…-turk-ince-turk-basini/

--- spoiler ---
  • (bkz: abdullah öcalan) gönderildiyse, yatalak (bkz: fethullah gülen) hayli hayli verilir.

mesele belki de o usulüne uygun istenmesi sırasında her şeyin yazılamamasıdır.

(bkz: kapiş)?
  • eğer erdoğan tarafından bu konuya net bir açıklama getirilmezse, türk halkının düşüncelerindeki şaibe ortadan kaldırılamaz. sonuçta 248 kişi ölmüş...
  • devletimizin çıkıp acilen, "şu şu şu belgelerle usulüne uygun istedik" diye açıklama yapması gereken olay. ciddi bir durum. şakası yok...

2 senedir ülkece ana gündemimiz feto oldu.
  • (bkz: akpli vekillerin oylarıyla reddedilen 17 önerge)
    (bkz: israil antlaşmalarına iptal önerisine akp reddi)

akapenin kendine yakisani yapmasidir. nerden baksan tutarsizlik nerden baksan rezalet.
  • muharremcilerin yine yanlış yoldan yürüdüğünü üzülerek gördüğüm açıklamadır.

muharrem ince fetullah gülen’in usulüne uygun istenip istenmediğini istanbul adalet sarayına giderek savcılardan öğrenebilir.

bunu yapmak yerine “abd beni aradı usulüne uygun istememişiz” diyor.

yarın adalet bakanı çıkıp fetö elebaşının abd’den istendiğine dair belgeleri gösterirse muharrem bey büyük bir güven ve oy kaybına uğramayacak mı?

o yüzden muharrem sevicilere tavsiyem fazla coşmayın yine yanlış yerden yürüyorsunuz.

edit: aşağıda bir suser “tabi canim...
    istanbul adalet sarayi'na gidip ilgili bir savciya 'ben fethullah gulen'in usulune uygun bir sekilde istenip istenmedigini ogrenmek istiyorum' diyiverin bakalim, bisi deniycez...” demiş.

bunu ben bile başsavcıvekilinden öğrenebilmişken cb adayı muharrem ince neden öğrenemiyor anlamadım?

tabi usulüne uygun istemenin hukuki yollardan değil de televizyon kanalına bağlanıp (bkz: fetö'yü iade et yoksa incirlik noeli abd'de kutlar) diyerek yapıldığını sanan veya buna inananlara laf anlatmak imkansız.*

edit2: çok soru geliyor. gayet tabi talepname ve belgeleri gönderme işi iki ülkenin adalet bakanlıkları arasında yapılıyor. ancak bunları istanbul ve ankara savcıları hazırlıyor. ben hazırlayan savcı ile görüştüğüm için yukarıdaki şekilde yazdım. muharrem ince adalet bakanlığından da bilgi alabilir istanbul ve ankara başsavcılıklarından da.

yani bu fetö hukuki yollardan birden çok kez istendi. siyasi yollardan da istendi. muharrem ince’yi arayıp usulüne uygun istenmedi diyen amerikalı şahıs ince’ye usulünü söylesin, ince de bunu açıklasın da herkes bilsin madem.
  • kim aramış, ne zaman aramış, muharrem inceyi neden aramışlar. tüm adayları arayıp türkiye’yi mi şikayet ediyorlarmış.
    (bkz: at yalanı seveyim inananı)
    (bkz: güldüm)
  • 'muharrem ince fetullah gülen’in usulüne uygun istenip istenmediğini istanbul adalet sarayına giderek savcılardan öğrenebilir'

tabi canim...
    istanbul adalet sarayi'na gidip ilgili bir savciya 'ben fethullah gulen'in usulune uygun bir sekilde istenip istenmedigini ogrenmek istiyorum' diyiverin bakalim, bisi deniycez...

saka gibi la...
  • apoyu aldık noldu? fetöyu alsak ne olacak?