şükela:  tümü | bugün soru sor
 • biraz detaylı düşününce halen devam ediyor gibi. fetö denen yapı bir feda eylemi yaparak, düşüş eğilimi gösteren akpyi, başkanlık sistemini getirebilecek noktaya getirdi. bugün içerde yatanlara baktığımızda bu yapının yönetici kadrosundan neredeyse kimse yok. hep ayakcilar ve maşalar hapis yatıyor. iş adamları, birkaç memur, gazeteci vs. asıl adamların hepsi yurtdışına kaçtı.

  son kullanma tarihi dolan bu yapı, gider ayak son kıyağını yapıp, tarihin tozlu sayfalarının arasındaki yerine gitti. t. erdoğanin da zamanında söylediği gibi başkanlık amerikan emperyalizminin bize bir dayatmasiydi.

  dayadilar...
 • hdp ile pkk ilişkisi neyse birebir aynısıdır .
 • etle tırnak. öyle iç içe geçmişler ki kaç yıldır birbirlerinden ayrılamıyorlar. ikisi de çirkin, tipsiz amk...
 • kimin kime soktuğu belli olmayan ilişki.
 • herkesçe bilinendir. ama tarihe geçsin ki unutmayalım, unutturmayalım. chp milletvekili rahmetli kamer genç tarafından böyle tepki gösterilmişti ama akpliler teröristbaşını can siperane savunuyorlardı şekil-a'da görüldüğü gibi. ulan şu videoyu izleyip üstteki yüzsüz it gibi kamyon devrildikten sonra suçu sağa sola atayım derken chp'ye saldıranları görünce sinirden nasıl deliriyorum.

  edit: kamer genç'in dediği gibi "laik türkiye cumhuriyeti'nin birliğini ve bütünlüğünü koruyacağıma namusum ve şerefim üzerine yemin ettim." dün de aynını diyorduk bugün de aynını diyoruz. laik türkiye cumhuriyeti'ne karşı yapılan girişimlerin neticesi bellidir, şuursuz neo-osmanlicilar da duvara toslamaktan öteye gidemeyeceklerdir. fetoyla aynı sonu paylaşacaklardır, hiç şüpheniz olmasın!
 • şimdi misal;

  türkiye apartmanında farelerle mücadele ediliyor, kedilere fareleri yok etmeleri için destek veriliyorken, apartman yöneticiliğine hasbelkader recep bey seçilir. recep bey döneminde kediler hain suçlamasıyla bodruma kilitlenir, yerlerine fareler doldurulur... apartman sakinlerinden bazıları bu fareleri yok edin kardeşim niye besliyorsunuz dedikçe bazı dairelerden de “kedi bunlar kedi, bunlara fare diyenlere kargalar bile güler” sesleri yükselir... yıllarca kedilerin fare avlaması engellenir, fare avlayan kediler cezalandırılır, fareler en kaliteli peynirlerle beslenir, en güzel dairelerin en güzel köşelerine kurulurlar... günlerden bir gün fareler yönetici recep beyin paracıklarını kemirmeye kalkınca bir anda yeniden fare oldukları akla gelir... kediler bodrumdan çıkarılır, fare zehirleri alınır... aparman sakinlerinden bazıları uyarmamış mıydık ulan sizi dangalaklar dediğinde “kandırılmışız” denir. fareler can havliyle apartmanı ele geçirmek için beceriksizce bir hamle yaparlar... apartman sakinleri ve zamanında bodruma kitlenen kedilerin de yardımıyla bina farelerden temizlenir... bu arada fareler için peynir aldıkları bakkalı filan da vatan haini ilan ederler ama o peyniri alıp da fareleri besleyen dairelerde oturanlara dokunmazlar. “yooo” derler, “apartmanda fareci yok, hiç olmadı...”

  işte böyle bir ilişkidir...
 • --- spoiler ---

  fetö gerekçesiyle trt’den ihraç edilen 435 kişiden 368’i ibrahim şahin’in genel müdürlüğü döneminde işe alındı. şüpheli sıfatıyla ifade veren ibrahim şahin, “samanyolu grubundan gelenlerin fetö’cü olduğunu bilmiyordum. yayın politikaları hükümet, devlet, ak parti yanlısı görüldüğünden bunların geçişine izin verildi” itirafında bulundu.
  --- spoiler ---

  http://www.cumhuriyet.com.tr/…kini_itiraf_etti.html
 • tövbe deyin lan allah çarpar. *
 • (bkz: #73316720)