şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cumhurbaşkanı erdoğan ve akp’liler tarafından fetö ile işbirliği yapmakla suçlanan chp; erdoğan, bakanlar ve akp’li siyasilerin gülen ile ilgili övgülerini broşür haline getirdi. broşürde, erdoğan ile gülen’in fotoğrafları, haberler, erdoğan’ın “bitsin bu hasret” sözleri de yer aldı.
 • --- spoiler ---

  “iktidarda kaldığı yıllar boyunca fetö’nün güçlenmesini sağlayan, bu yolla ülke içindeki gücünü artıran akp hükümeti, güç mücadelesine girdiği fetö’nün darbe girişimini de ülkede tek adam rejimini inşa etmek için bir fırsat olarak kullanmaya çalışmaktadır. böylece fetö, akp’ye son bir iyilik yapmıştır”
  --- spoiler ---
  akp 15 temmuzdan 3 hafta önce bile fetö icin siparis yasa cikardi:
  (bkz: fetö'nün askeriyede terfisi için çıkarılan yasalar)

  baska neler var brosürde?
  --- spoiler ---

  erdoğan’ın gülen’e övgüleri, akit, zaman, star gazetesinin manşetleri, gülen’in erdoğan’a “insanlığa büyük hizmetlerde bulunan, çalışkanlığı ve gayretleriyle her günü dolu dolu yaşayan” ifadelerinin yer aldığı geçmiş olsun mesajı, başbakan binali yıldırım’ın türkçe olimpiyatı’nda gülen için kullandığı övgü dolu ifadeler ile akp’nin yönetiminde görev yapmış ve yapan isimlerin gülen’i öven söylemleri kullanıldı. chp broşüründe “bütün bu bilgilerin ışığında akp’nin geçmişteki fetö ile olan sıcak ilişkileri için kullandıkları ‘bilmiyorduk, kandırıldık’ türü açıklamalar toplumun zekâsıyla alay etmekten başka bir şey değildir. akp’nin çıkar çatışması içine girerek fetö’ye bugün sırt çevirmesi geçmişteki suçlarını unutturamaz” denildi.
  --- spoiler ---