şükela:  tümü | bugün
  • akp'nin çöküşünü hızlandırmak için tüm vatansever firmaların yapması gerekendir.

verdiğimiz vergiler yandaş firmaları zengin etmek dışında hiçbir faydalı şey için kullanılmazken, üstüne üstlük bu yandaş firmaların toplamda milyarlarca liralık vergi borçları tek kalemde silinirken bunlara karşılık vatandaşa ek vergi yükleri getirilirken bu adaletsiz döngüye son vermek için akp hükümetinin bir an önce gitmesi şart olmuştur. artık yiye yiye denizi bitirdikleri için vatandaşın evindeki altınlarına bile göz diken akp hükümetinin çöküşü belli ki ekonomi ile olacak, eh bunu da hızlandırmanın her vatanseverin milli görevi olduğunu düşünüyorum.

artık ab üyesi estonya'dan elektronik-vatandaşlık almak çok kolay. bir başvuruya bakıyor.

e-vatandaş olduktan sonra şirketinizi orada kurup hem ab avantajlarından yararlanıyorsunuz hem de kurumlar vergisi vs. ile akp hükümetini beslemeyi bırakıyorsunuz. bunun için estonya'ya bile gitmeye gerek yok, tüm işlemler online aracı firmalar ile çok ucuza halledilebiliyor.

bunun haricinde akp hükümetinin vergi gelirlerini düşürecek bireysel bazda da çok şey yapılabilir.

ben 21 yıllık sigara içicisiydim, günde 2 paket içerken artık bindirdikleri o %80'lere varan dolaylı vergiyi vermemek için sigarayı bıraktım

alkolü genellikle sadece yurtdışından gelirken free-hoptan aldığım alkolle sınırlandırdım. onun haricinde de dışarı çıktığımda minimum alkol almaya özen gösteriyorum. akp hükümetinin dolaylı vergilerle zengin olduğu bir diğer kalem de bu çünkü.

20-30 yaşlarındaki arkadaşlar bilmez. eskiden araba (ve benzin) alırken böylesi yüksek vergiler yoktu. akp hükümeti sağolsun(!) birçok ülkenin çevreyi korumak adına alanlara teşvik verdiği elektrikli arabaya bile %160 ötv bindirdiği için inat edip araba almıyorum. toplu taşıma arabaya göre daha konforsuz olsa da, cebimden onmilyarlarca liramın yandaşları zengin etmeye gitmediğini bilmem bana huzur veriyor.

araba kullanmayınca, akp'yi ve yandaşları zengin edecek bir diğer vergi kalemi olan benzin de kullanmamış oluyorum. araba kullanan arkadaşlar da benzin kullanımlarını en azından minimuma indirirebilirlerse nereden baksanız yanımıza kar olacak.

sözün özü, 2019'a kadar akp'nin gidişi ekonomiden olacak. eğer 2019'da gitmezlerse ne olursa olsun başımızdan bundan sonra hiç gitmeyeceklerini de unutmamak lazım. o yüzden bu 2019'daki gidişlerini garantilemek ve hızlandırmak için akp hükümetine verdiğimiz doğrudan ve dolaylı vergileri minimuma indirmek her vatanseverin borcu. bu yöntemlerin bir kısmı kişisel konfor açısından belki bazıları için sıkıntılı olabilir ama 2019 sonrası akp'nin vereceği muhtemel konforsuzluk karşısında esamesi bile okunmayacaktır.

- fetö'ye ne istediniz de vermediniz diyecek kadar senelerce içli dışlı olan,
    - açılım adı altında senelerce pkk ile flört eden ve şehirlere bombaları yığdıran,
    -türkiye'nin 29 ilini kendi sınırları içerisinde gösteren barzani'yi akp kongresine onur konuğu olarak çağırıp "türkiye seninle gurur duyuyor" diye alkışlatan
    -yunanistan ege'deki türk adalarına birer birer el koyarken sesi bile çıkmayan
    - ailecek tatile çıktığı "kardeşi esad"ın kandırdığı
    -ab'nin kandırdığı,
    -abd'nin kandırdığı,
    -herşeyi geçtim bakanını ve milletvekilini "meslek lisesinden mezun olarak tıp fakültesini kazandım" diyerek 18 yaşındaki bir kızın bile kandırdığı

gayrı-milli akp saltanatının son bulması için her vatanseverin uygulaması gereken köprüden önceki son çıkış bu hükümeti ekonomik olarak çökertmektir.