şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'nin kalkınması için gerekendir.

-kısa vadede, peşkeş çekilen bütün kurumlar devletleştirilmeli. bu kurumlar karlılık arttırmak için yönetim bazında özelleştirilmeli.
    -orta vadede bu devletleştirilen kurumlardan gelen gelirlerle ağır vergiler azaltılmalı. öncelikli olarak maslow ihtiyaçlar piramitinde fizyolojik ihtiyaçlardan alınan vergiler sembolik hale getirilmeli (bkz: %1) dangoz akpliler için açıklama; bunlar yemek, barınma, ulaşım gibi şeylerdir.
    -geçici olması gereken ve kalıcı olan vergiler kaldırılmalı (bkz: ötv)
    -çift vergilendirme kalkmalı (bkz: double taxation) (bkz: ötv'den kdv alınması)

ben sadece vergi bazında baktım olaya, çünkü türkiye'nin geriye gitmesindeki bir numaralı faktör vergilerdir.

edit: he bi de sırat'tan yavaş geçmemiz lazım, neme lazım cehenneme falan düşeriz; biz özelleştirdik çünkü türkiye'nin en çok kazanan kurumlarını. amına kodumun yobazları ya. şu kurbanlık hayvanlar laf anlar, bunlar anlamaz. yazık hayvanlara aq.
  • sırat'tan yavaş geçmek.
  • ülkeye hortumla su tutmak.
  • putin in zamanında yaptığı gibi devlet kurumlarını peşkeş çekilen ellerden geri almak.
  • her birini teker teker yargılayıp bütün yolsuzluklarının cezasını kesmekle başlanmalı.
  • -öğrenim kredilerine bir düzenleme getirmek
    -eyt mağdurlarına el uzatmak
    - kıdem tazminatına el koyma ve bes gibi uygulamaları kaldırmak
    -ormanları yakanları, ağaç kesenleri, milli değerleri yabancılara peşkeş çekenleri vatan haini ilan etmek
    -çiftçiye ve hayvancıya göstermelik değil tam destek olmak.
  • oturup bi keyif cigarası yakmak.
    bakın buraya yazıyorum; akp devri bittiği gün bunu meydanlarda kadeh kaldırarak kutlayan, davullu zurnalı halay çeken insanlar göreceksiniz. gecesinde havai fişekler atılacak. sokakta sağa sola dev harflerle ohhbee yazanlar olacak ve o günün sloganı ve twitter hashtagı ohh bee olacak.
  • sattıkları tüm kurumlar yine devlet malı olsun.
  • eğitim müfredatını çağdaşlaştırmak.