• sülaymaniye cami'nde bir hatim ve akabinde yavuz sultan selim türbesine bir ziyaret.

neden?

istanbul'u ihya eden mimar sinan'a, kutsal emanetleri bu topraklara sokan kişiye minnet borcu.

ne alaka?
    istanbul hiç bu kadar küçük düşmemişti 1700 seneden beri ve islam hiç bu kadar ayaklar altına alınmadı bir zümre tarafından. belki de alınmıştır gerçi. ama ışık her zaman üstün çıkmıştır.
  • bir tanesi -ve bence en önemlisi- demokrasinin yerleşmesi, güçler ayrılığının temini için acilen hukuki düzenlemelerin yapılmasıdır.
  • birilerinin saf değişikliği sebebiyle "aslında..." diye başlayan bir sürü karaktersiz cümlesine maruz kalmak.
  • ülkenin güzel günler göreceğine dair umutlanmak.
  • lan olm bi şey yapmayın lan ben yokum içim gider hevesim kalır beni de bekleyin
  • ülkeye dönebilirim. yıllardır gurbet ellerde tayyibe oy verip yuronun artmasını sağladık, akp gidince paraları harcamaya gelirim. akpden sonra döviz düzelir felan filan boşa gitmesin bu kadar emek.
  • bütün akp'li arkadaşlarımı çağırıp sağlam bir mangal partisi veririm *

onca eti gömdükten sonra da gelsin sodalar oda bendan anasını satayım *
  • yemin ediyorum parti verecem. ne olduğu önemli değil, kıyamet koptuğu için mi gitti, başka bir şeyden mi gitti. parti verecem isteyen gelir istemeyen gelmez.
  • bella ciao

sabahlara kadar uyumayacağım. önüme gelene sarılıcam lan!

her şeyin bir anda düzelmeyeceğinin farkında olarak en azından geleceğe karşı umudum yeşereceği ve ülkeme sıkı sıkı bağlanacağım bir sabaha çıkacağım.
    onun o üzgün yüzünü görmek için sabırsızla bekliyor olacağım. yapacağı açıklamayı, o kibrin artık hiçbir işe yaramayacağını bekliyor olacağım.

1923’te kurulan bu ülkenin 100 sene sonra, yeniden kurulduğunu hissedeceğim. berbat edilmiş ülkem için, çalışacağım.

ama bunlardan sonra ertesi gün, eşimle rakı içeceğim lan.
hesabın var mı? giriş yap