şükela:  tümü | bugün
  • hdp'yi sol cenahtan sayanların hâlâ kabullenemediği ilişki... kabullenin artık kardeşim, adamlar bizi sevmiyor; ayrıca solcu molcu da değiller, hırsızlığa - yolsuzluğa yol verenden solcu mu olurmuş.
    yani, kısaca, bu ilişki tutar, solculara da susmak kalır...
  • 2015 seçimlerindeki kritik konulardan biridir. baraj bu konuda önemli, iki biçimde akp - hdp ittifakı olabilir:

a) baraj kalkmaz, hdp parti olarak seçime girer. güneydoğuyu akp silip süpürür, aldığı sandalyelerle de güçlü yerel yönetim + başkanlık sistemini getirir. hdp zaten türkiye geneli siyasetiyle ilgilenen bir parti olmadığı için elindeki yetkisi arttırılmış belediyelerle amacına ulaşmış olur.
    b) baraj kalkar, hdp milletvekili sayısını arttırır. akp başkanlık + yerel yönetimi hdp'nin desteğiyle geçirir. olmazsa referanduma götürür. cihangir solcuları yetmez ama özerklik diye tepemizde boza pişirir.

barajın kaldırılmasına pek ihtimal vermediğim için ilk şıkkı daha muhtemel görüyorum.
  • şahsen vardır ama bu ilişkinin aptal ulusalcılar tarafından dillendirilmesi çok komiktir. atıyorum hdp iktidar olsa hiç düşünmeden akp'ye yanaşacağınız bir gerçek oğlum. lan varsayıma gerek yok lan, mhp ile ittifak yaptınız lan ötesi var mı, mhp lan, anap gibi merkez sağ partilerden falan bahsetmiyoruz burada. neyse ben bir şey demiyorum.
  • akp - hadep
    akp - hdp
    akp - bdp
    akp - kongra/gel
    akp - pkk
    pkk - abd
    pkk - israil
    pkk - almanya
    pkk - emperyalizm
    akp - abd
    akp - israil
    akp - almanya
    akp - pennsylvania

birileri gider, yerine yeni oluşumlar gelir ve bu ilişki sürer gider.
  • süper olay.
  • halihazırda olan ittifaktır. biri ümmetçilikle biri ırkçılıkla iki koldan bir alnımdan çaktılar.
  • olup olmadığını anlamak için şu bakınıza gitmeye çalışalım:

(bkz: akpkk)

gidemedik di mi, hayırlısı.
  • hdp den yüzde on barajına rağmen seçime gireceğiz ve rte nin gelecek seçimde anayasayı değiştireceğiz diyerek anayasa değiştirecek çoğunluğa ulaşmayı ilan etmesi ; hdp nin yüzde on barajı altında kalması ile doğuda chp ve mhp olmayışı boşluğundan akp nin çözüm süreci mimarı ilan ettiği abdullah öcalan namı değer imralı canisinin listesinden milletvekilleri beraberinde oluşan kürdistan oluşumu sağlayacak anayasa sürecine ulaşabilecek ittifaktır.
  • (bkz: yav he he)

la siz nerede yasıyorsunuz? cemaat, mhp ve chp ittifakı'na şaşırsanıza.

bu kürt faşistler 40 kişiyi öldürdü birkaç ay önce, sadece hükümete yakın diye. selocan, ışıd'e destek oluyorlar dedi.

neyin kafası bu? apo çıkarılacak zırvaları filan dolaşıyor. ya gözünüzü seveyim, yıllarca korku ürettiniz, götünüzün üstüne oturdunuz. pardon cemaatin kucagına. biraz gercekcı olun be.