şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yine başkanı camiiye giden, eşinin kafası kapalı olan, dindarlığını göze sokan başka bir parti seçimleri kazanırdı. türkiyemin oy verme şartı bu. şeklinde cevaplanacak soru. ancak,

  o partinin genel başkanı hırsız olur muydu, yandaşlarına pozitif ayrımcılık yapar mıydı, eylemcileri öldürür müydü, ülkeyi satar mıydı? onu bilemeyiz.
  ama bence milletin cinsel hayatına, kürtajına, çoluğuna çocuğuna, ne yediğine, ne içtiğine, ne zaman içeceğine, hangi siteye gireceğine karışmazdı. bu kadarını ancak recep tayyip erdoğan yapabilir.
 • bok gibi olurdu... halen de bok gibi... yani yasi yetenler bilir tabi bu ulke hic bir zaman gun yuzu gormedi ve muhtemelen de gormeyecek o zaman sebebin yonetenler degil yonetilenlerden yani halktan kaynaklandigini anlayabiliriz zaten. ha bu arada chp liler kendini elit sanip ahaahaha diye okuyup sevinmesinler onlar da en az geri kalanlar kadar bok

  edit: imla
 • bugün aklıma takılan soru.

  bundan daha kötü ne olabilir?
 • tanım: darbeci kemalistlerin oyuncağı olmaya devam ederdi.

  edit: darbecilerin kemalist olmadığını söyleyenler var, bir bok yediniz bari arkasında durun ya hu. bir kere darbeci eşittir kemalist demek, bütün siyasi tartışmalar bu eşiği geçtikten sonra başlar bu ülkede. daha tank yürüten yavşaklar yaşıyor lan. 28 şubat belgeseli mi göndereyim illaki? bu nasıl bir yüzsüzlüktür. bir tarafta bankalar hortumlanırken "atatürk ve irtica" dan başka laf bilmeyen kemalistler ülkenin sokaklarında tank yürütüyordu. evren'in darbe bildirisini okuyun kemalizme atıf vardır, ondan önceki darbeciler zaten kendi aralarında sen az atatürkçüsün, ben çok atatürkçüyüm diye birbirine dahi darbe yapan kemalistlerdi. siz tarih okumuyor olabilirsiniz ancak biz okuyoruz. bu ülkede fetö darbesi dışındaki bütün darbelerde atatürkçülerin parmağı vardır. inkar ederek kurtulamazsınız.

  edit: vay be atatürkçüler darbeleri sahiplenmekten vaz geçmiş. utanmaya başlamışlar demekki, 10 sene önce darbe gerekli abi diyordu bunlar. sokaklarda ellerinde ordu göreve yazılı pankartlarla geziyorlardı. yeni nesil atatürkçüler babalarından utanmaya başlamış demek. olsun bu da güzel bir gelişme. ama babanızın haberi var mı bu söylediklerinizden bozuşmayın sonra.

  edit2: atatürkçü bir küfürbaz da aşağıda ülkenin cumhurbaşkanına küfür ediyor. sonra sabah ananızın karınızın koynundan polis alınca da ağlıyorsunuz. biz ekran görüntülerini alalım da böyle teröristlerin toplumdan ayıklanmasına faydamız olsun.
  #79966510
 • darbecilerin kemalist olduğunu zanneden malların cirit attığı soru tümcesi.

  evet güzel kardeşim hatta kenan evren en büyük kemalistti o yüzden erdoğan'ı ayrı, gülen'i ayrı övgüler düzdüler. ellerinden gelse heykelini dikeceklerdi aynı zamanının muthiş "kemalist" firari savcısı gibi.

  edit : konu akp olmasaydı türkiye nasıl olurdu ama işte zirzopun biri ortaya çıkıp saçmalayınca insan dayanamayıp cevap veresi geliyor. türkiye cumhuriyetinin ilk darbe tarihi 1960 bu döneme kadar kemalist bir düşünce peyda olmadığı gibi ülkeyi usa'nın labaratuvar ortamı haline getiren amerikancı hukumeti kim, marşalcı siyasal islamcılar kim? darbe kültürünü ülkeye yerleştiren kim? bunu sorgulamak gerekir.

  akp olmasaydı belki cemaat devlet kademesine bu kadar aleni ve hızlı yerleşemezdi, sorular çalınıp insanların hakkı yenmezdi. kpss sınavı sonrası mülakat adı altında torpil elemesi yapılmayabilirdi. inşaat sektörü bu denli abartılmaz küçük yerleşimlerin kalkındırması sağlanabilirdi. 2002 de sadece 7 şehit verilmiş haldeki yok olmak üzere olan pkk terör örgütü tarihe karışırdı. suriye iç savaşı başlamadan sonlandırılabilirdi. çadırkent nüfusu kadar mülteci kabul edilir ve fazlası ülke içinde dağıtılmazdı. güney doğu sınırındaki mayınlı araziler temizlenmez ve kirletilmemiş topraklar 49 yıllığına israil'e kiralanmazdı. (daha da gider bu)

  şimdi otu boku kemalistlere atacağını sanıp her atatürk rozeti takanı kemalist sanan ve her gördüğü sakallı şıha,şeyhe domalanlar son paragrafa da vaktiyle babasının unuttuğu ve bizi üzdüğü kılıfı taksın.
 • kuvvete muhtemel sabah önümde giden teyzelerin range rover’ı olmazdı.
 • 60 darbesi: darbe bildirisini okuyan bizzat türkeş. (türk islam sentezinin babası)

  80 darbesi: darbenin en has adamı ve darbeden sonra terfi eden tek kişi, turgut özal. darbe hükümetinin başbakan yardımcısı, sivil hayatın ilk başbakanı

  15 temmuz darbe girişimi: dinci faşist fetö ve atatürk devrimlerini yok etmeye yemin etmiş cemaati

  darbeci kemalistler nerede sayın gerizekalı?

  edit: siyasal islamcılar böyledir. hiçbir yazılı tartışmayı kazanamazlar. çünkü @2 gelir terlikle ağzına yalanını vurur. 2 sayfa editle ağlarlar. ağla yavrum ağla, açılırsın.
 • ege ve akdeniz sahillerimizde eskisi gibi yabancı turistler cirit atardı. şimdi her yer suriyeli doldu.birde bu kadar ayrışmış bir toplum olmazdık. cehalet ve hırsızlık bu kadar övgü almaz, gazetecilik diye bir meslek hayatına devam ederdi.
 • türkiye'nin akp gibi birşeyi yaşaması gerekiyordu en azından ders alması adına sol sekülerler açısından. ama bukadar uzun süre bukadar akıl tutulması yaşayarak değil.
 • akp olmasa bkp olmadı ckp olur, aynı ideoloji farklı ad altında yine iktidarda olurdu.