şükela:  tümü | bugün
  • istanbul'daki yoğun kar yağışını sömestr tatiline denk getirerek okulların gereksiz yere tatil edilmesini engelleyerek eğitim öğretimin devamını sağlamak.
  • son dönemde -popüler deyimle- "kamu vicdanını tatmin etmeyen" tüm yargı kararlarından sonra çeşitli kurmayları aracılığıyla "çok üzüldük", "içimiz parçalandı" vb. demek.

o zaman sorarlar, 10 yıldır iktidarda ne haltlar karıştırıyorsun, her skandaldan sonra mı aklına geliyor "yargıda reform yapalım" diye?

sormuşlar da: http://www.marksist.org/…umetsiniz-neden-yapmadiniz
  • akp nin asıl başarılı oldugu konu, yapılan icraatlerin reklamını iyi yapmak, kötü durumların üstün örtmek ve yayınlanmasını engellemektir. bu sayede halkın gerçek ekonomik tabloyu görmesi engellendiği gibi toz pembe bir görünüm empoze edilmektedir.
  • simdi bakıyorum 90lardaki belediye baskanlarına sozen var dalan var simdiki verginin %10unu bile almazken adamlar neler yapmıs altyapıyı olusturmus hala onların sisteminin ustune sade ve sadece zaruri eklemeler yapılmıs.. sonra gidip ecnebi kanallarda new yok altyapısını calısmaları gorunce bu insanlar uzaydanmı gelmis diyorsun. teee arjantinlere gidip rekor ucus yapacagına ac televizyonunu izle icrat gor.
  • görevden aldığı emniyet müdürlerinin yerine görev verdiği emniyet müdürlerini de görevden alıp görevden ilk aldığı emniyet müdürlerini tekrar göreve emniyet müdürü olarak atamak.
  • dün borderline cadi'nın yazısı sonrası yorumlarda gördüğüm kadarıyla çoğu çağın/zamanın/teknolojinin yeniliklerinin izdüşümü olarak görülüp olması gereken diye küçümsenmiş. yazar eskiden biz bilmem neyle çizim yapıyorduk, evlerimizde pc yoktu, yollar şöyleydi, süt içemiyorduk şimdi şunlar şunlar yapıldı yazınca neymiş bunlar zaten sosyal devletin yapması gerekenmiş neymiş teknoloji bunları getirmiş vs vs.

sanırsın ki akp öncesi teknoloji hiç gelişmiyordu da bize bu yüzden yansımıyordu. böyle desen işte biz kurtuluş savaşından çıktık, bilmem eskinin neleri neleri vardı psikolojimiz bozuktu yine de sümerbank kurduk vs derler. bunlara almanların iki dünya savaşı sonrası nasıl kalkındığını da anlatamazsın. vatandaşa ağzıyla kuş tutmayı öğretseler niye ben tutuyorum sen tut ver ağzıma derler. denizde yürümeyi öğretseler o kadar yolu yürüyecek miyim derler ki haklılar ben de yürümek istemem.
  • bazılarını kıskandıran, bazılarını hırslandıran ama milletimizin hayatını güzelleştiren icraatlar.