1. aile hekimi diye bişi yaptılar mesela. "doktorumla konuştum korkulacak bişey yokmuş" gibi bir cümle kurmaya yarıyor. yani ben bu şekilde değerlendiriyorum. zengin hissettiriyor.

(bkz: millet aç aç)
  2. bürokrasi alanında multidisciplinary public administrator anlayışını geliştirerek ilklere imza atmaya devam etmektedir. şöyle buyrun;

2 nisan 2013 tarih ve 28606 sayılı resmi gazete:

kültür ve turizm bakanlığından:

karar sayısı : 2013/168

1 – açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve + 6400 ek göstergeli müsteşar yardımcılığına, enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı maden işleri genel müdür yardımcısı ali şahin’in atanması, 657 sayılı kanunun 74 üncü maddesi ile 2451 sayılı kanunun 2 nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.

2 – bu kararı kültür ve turizm bakanı yürütür.

efenim maden işleri genel müdür yardımcısının kültür ve turizm bakanlığına ne gibi katkılar sunacağını merakla beklemekteyim. çok güzel anket olur ilgilenenlere. maden arama çalışmalarında kazıyoruz ya o arada o kadar çok tarihi eser çıktı ki kültür bakanlığına el atmak zorunda kaldık..

ha bir de aile ve sosyal politikalar bakanlığı sosyal yardımlar genel müdürlüğüne, maliye bakanlığı gelir politikaları genel müdürlüğü genel müdür yardımcısı atanmış ona artık benim beynim yetmedi.
  3. ters psikoloji de çok etkili olduklarını gözlemlediğim partinin sözde icraatlarıdır. yüzde elliyi evlerinde zorla tutuyoruz diyerek sokağa çıkmalarını* sağlamak ve söylemler üzerinden gezi parkı eylemlerini bir kaç kişiye yönlendirerek zorla tutulan yüzde elliyi o insanların üzerine salmak* *
  4. simdi bakıyorum 90lardaki belediye baskanlarına sozen var dalan var simdiki verginin %10unu bile almazken adamlar neler yapmıs altyapıyı olusturmus hala onların sisteminin ustune sade ve sadece zaruri eklemeler yapılmıs.. sonra gidip ecnebi kanallarda new yok altyapısını calısmaları gorunce bu insanlar uzaydanmı gelmis diyorsun. teee arjantinlere gidip rekor ucus yapacagına ac televizyonunu izle icrat gor.
  5. görevden aldığı emniyet müdürlerinin yerine görev verdiği emniyet müdürlerini de görevden alıp görevden ilk aldığı emniyet müdürlerini tekrar göreve emniyet müdürü olarak atamak.

akp hükümetinin icraatları hakkında bilgi verin