şükela:  tümü | bugün soru sor
 • darbe mi yemedik, genelkurmay başkanını terörist diye içeri mi atmadık, ekonomik krizlerle mi uğraşmadık, cihatçıların hedefi mi olmadık, milyonlarca göçmenle demografimiz mi değişmedi ne ararsan var anasını satayım.

  bu ülkede siyasal islamcılar dışında bu ülkeyi yönetecek kimse yok mu anasını satayım ya?

  ya sizin istediğiniz olsun, solcular yönetmesin, kemalistler yönetmesin.

  ya allah rızası için, başka bir insan yok mu ya? 17 yıl oldu be kardeşim. atatürk bu kadar yönetmedi ülkeyi. bu nasıl bir hırstır? ulan 80.000.000 ülke. milyonlarca eğitimli insan var. allahınızı peygamberinizi seviyorsanız başka bir insan bulalım. ya bu kadro bitik abicim. bitik. hayır gelmez artık. 6-7 senedir negatiften başka bir şey ürettikleri yok.

  sizin paranız eriyor. çocuklarınızın geleceği yok, adam gibi eğitim görmediler. elde avuçta ne varsa sattık. kör müsünüz?

  mecbur muyuz bu adamların kaderini bütün ülke olarak yaşamaya. zaten zengin de oldular. alsınlar milyar dolarlarını zevk içinde yaşasınlar.

  bıraksınlar artık şu ülkenin yakasını. ne huzurumuz var, ne umudumuz. birbirimizin boğazında ellerimiz. bıkmadınız mı abicim? yetti daha. anlamıyor musunuz yetti gardaş. yetti anasını satayım ya.
 • mesela iktidar değildir, her ne olursa olsun her kim olursa olsun, eğer tehdit ile emir alıp iş yapacaksa bu ülkenin başına inşallah geçemesin.
  biz somali değiliz bazı gevşeklerin bunu bilmesi gerekiyor, bugün bu tehdite boyun eğersen yarın çok daha farklı noktalara iş gider...
 • kimi çıkar bunlar aslında akpartiyi destekliyorlar bakmayın böyle yaptıklarına bu erdoğan’a oy olarak döner. kimi bunlar yüzünden başımıza gelmeyen kalmadı. bu solcular da bir değişik.

  evet erdoğan’ı göndermeye çalışıyorlar ve bu durumu hep erdoğan yüzünden yaşıyoruz. peki amerika neden bütün yolları deneyerek bir şekilde göndermeye çalışıyor peki erdoğanı babalarının hayrına mı? bizi çok sevdiklerinden mi?
  artık istedikleri gibi yönlendirebildikleri bir türkiye yok.
  darbeyle hükümet devire bilen bir türkiye yok. görüntülerini önce pkk ile paylaştıkları iha’larına muhtaç türkiye yok.
  gelip dibinde ülke işgal ettiklerinde sessizce izleyen kendi operasyonunu yapmayan türkiye yok.
  amerika’nın kurduğu düzene ses etmeyen, bm’de köşesine çekilmiş çekingen türkiye yok.
  doların gücünü kırmayı düşünmeyen bunun alternatifi olarak ticarette yerel paraları kullanmayı önermeyen ( ki amerika’yı ayakta tutan altından bağımsız basılan dolardır ve dolar hakimiyetine yönelik atılan bir adım amerika için new york’a atılan bir bomba kadar savaş sebebidir.) türkiye yok.
  bu liste uzar gider velhasılı kelam artık eski türkiye yok.

  illaki bağımsızlığın yeni türkiye’nin meydana çıkışının doğum sancıları olacaktı, şimdi yaşadıklarımız bu doğum sancıları.
 • bugüne kadar doğrudan ya da dolaylı emir ve tehditle yapılan bilinen işlere bakalım;
  1. şeker fabrikalarının satılması
  2. incirlik üssünün süresinin sürekli uzatılması
  3. libya'nın çiğli'den kalkan uçaklarca bombalanması
  4. ırak'a savaş öncesi güneydoğuda kurulan üsler

  incelense çok daha masum gözüken pek çok işin bu yöntemle ama tribüne farklı mesajlarla yapıldığının da ortaya çıkacağı aşikardır..
 • olsun, bize her şey bayburt'u hatırlatıyor. bir bayburt atasözü der ki money is a beach.