• suriyeliler.

politik çıkarlar uğruna milyonlarca suriyeli plansız/programsız şekilde ülkeye alındı ve şehirlere dağıldı. hastane, yol, mahalle, deniz, cafe her yerde rahatsız edecek seviyede varlıkları mevcut. yaşam biçimi olarak da pek alışık olmadığımız için saç sakal modelleri bile rahatsız ediyor insanı.

sünyada benzer bir mülteci programı örneği olduğunu düşünmüyorum. aç kapilari, milyonlarca insan şehirlere dağılsın. o şehirler boş değil kardeşim, kendi vatandaşın yaşıyor.
  • (bkz: akp) kendi başına bir kazık olarak tarihe geçmiştir.
  • eğitim sisteminin laiklikten uzaklaştırılması. diğer yaptıklarını bir şekilde telafi ederiz ama insan kaynağımız niteliksizleşirse mıçtığımız an olur.
  • ekonomi, dolar, satılan fabrikalar falan demeyeceğim.
    onlar da çok önemli ama memleketin altına dinamit döşeyen 3 unsur var.

1- nefret tohumları (iktidara gelmelerinden itibaren sürekli bunu yaptılar)
    2- kültürel yozlaşma
    3- niteliksiz insan yetiştirmeye programlanmış eğitim sistemi

diğer bütün sorunlar bu 3 maddeden besleniyor.
  • (bkz: 4+4+4)
    her şey bir yöntemle toparlanır da bu eğitim sistemiyle yetişen nesli nasıl yoluna sokacağız bilemiyorum.

yüz binlerce kötü eğitim almış üniversite mezunu işsiz sayısı daha bir artacak.
    yüz binlerce işsiz imam hatipli genç dolanacak ortada hiç bri vasıf sahibi olamamış.
    pozitif bilim eğitimi almadan lise mezunu olmuş milyonlarca genç dolanacak ortalıkta.
    tıp bilmez doktorlar, hesap bilmez mühendisler, çocuk sevmez öğretmenler...

koca bir nesli kaybetmek hepsinden daha kötü bence.
hesabın var mı? giriş yap