şükela:  tümü | bugün
  • selo'nun partiden tasfiye edilmesi sonrası gerçekleşebilecek bir iddia.

erdem yörük bu iki partinin bugüne kadar uzlaştığı bir kanıt bulamasa da (oslo görüşmeleri ve imralı tutanaklarında açığa çıkan bilgilerden bihaber demek ki) böyle bir olasılık mevcut. http://t24.com.tr/…-demek-kimin-isine-yariyor,11459

selo'nun zaten verdiği sözlerin çoğunu tutacağını ve akp'nin yanında olmayacağını biliyorduk ama apo'nun ve kandil'in selo'yu istemediğini de biliyoruz. selo'nun başkanlıktan indirilmesi ve tahmin edilen teorilerin gerçekleşmesi boş bir ihtimal değildir.

demirtaş'ın ilerleyen dönemde başkanlıktan indirileceği iddiaları seçimlerden çok çok önce kulislerde konuşulan bir iddiaydı. kandil'in partide istemediği beyoğlu marjinallerinin içinde birçok isim var. demirtaş ise bundan rahatsız ve ekibinin kan kaybetmesini istemiyor ama bir yandan da ev hapsi için can atan apo demirtaş'ın hamlelerini dört gözle bekliyor.
  • dün bunu diyen zırtapozlar bugün akp ile koalisyon arıyor.

(bkz: chp)

hdp ararsa hain chp ararsa milli irade çünkü.
  • bu lafı eden sığırlar nereye kayboldu diye merak edenlere söyleyelim, şu anda bu sığırlar rte nefretinden gözü dönmüş muhalif seçmenler diye sayıklıyorlar
  • hala nasıl olur da akp ile hdp anlaştı dediniz diyenler var. haber yollarsın yarın öbür gün mektup yolu açılırsa, "gezi'de erdoğan'ı ben kurtardım." kim dediyse kırgınlık belirtmek için.

her seçim zamanı yapılan ateşkesleri filan saymaya gerek görmüyorum. ya da yedirmeyiz diye çırpınanları.

son on senede akp, dtp-bdp-hdp öyküsü yabancıların deyimiyle "frenenemy" öyküsüdür.

nitekim bunun herkes farkında olduğu için, demirtaş grup toplantısını tek cümleyle kapatmak zorunda kalmıştır. "seni başkan yaptırmacağız." bu derece mesaj vermek zorunda kalan ve buna rağmen inanılmayan bir hareketin "siz kötüsünüz ondan inanmıyorsunuz"u artık eski dostu gibi bir mağduriyet psikolojisinin kanıtıdır.

niye inanmadığımız da sırrı süreyya önder'in iki gün önceki, siz niye başkanlık karşıtı oldunuz diye soran cb sözcüsüne cevabından bellidir: "çözüm sürecini itibarsızlaştırdınız ondan."

kısacası akp-hdp ilişkisi, ilke ya da türkiye'nin geleceği için değil, iki günlük çıkar kavgasından bozulmuştur.

buna rağmen utanmadan zırvalayanların "süper konformist orta sınıf devlet şakşakçı"sından bahsetmeleri de safi olarak kaypak br pragmatizmin yansımasıdır.

neymiş, türkiye'nin demokratikleşmesi kürtleri ilgilendirmezmiş, önemli olan kürt hareketinin ne alacağıymış.

şimdi de iki düşman/dost birbirlerine attıkları kazıklar artmaya başlayınca, düşmanlaştı. burada da yancılarına "bak, bizim geçmişimiz hep doğruydu, siz kötüsünüz." diye ağlamak kaldı.

kardeş internet çağındayız, bu mit yazımları için geçti biraz zaman. ne kendi zekana ne de bizimkine böyle saçmalıklarla hakaret etme.

azıcık utanmanız olsun, bir özerklik için türkiye'nin geleceğini satacaktınız az kalsın.
  • hala ilişkinin geçmişini redderek bugünkü durumdan bir doğruluk timsali/inanılmayan doğrucu olmaya kasanlar var:

(bkz: kılıçdaroğlu savaş çığırtkanlığı yapıyor)

işte bundan inanmadılar insanlar. şu anki durumu,geçmişteki ilişkiyi ve pazarlığı reddetmek için kullanacak adamlar da zaten ar damarını bırakıp gelmişlerdir. diyecek bir şey yok.
  • hakikaten çapsızsınız lan. aylarca kafa siktiniz akp-hdp anlaştı diye.

öcalan başkanlığa okey verdi, akp kürtlere özerklik verecek bölünecez.
    barajı geçemeyeceklerini bile bile seçime parti olarak giriyorlar, erdoğan özerklik verecek bölünecez.
    seçimden sonra koalisyon kuracaklar, bölünecez.
    öcalan erdoğan'ı kurtardım dedi, seçimden sonra öcalan çıkacak, bölünecez.
    mutabakat yaptılar, bölünecez.

türlü yalanla ortalığı velveleye verdiniz, üstelik bu sırada bütün propaganda sürecinde akp ve erdoğan bar bar bağırıyordu hdp barajı geçmemeli diye. hdp bütün propagandasını erdoğan-akp üzerine kurmuştu üstelik. zaten sizin esas dangalaklığınız, bölünme paranoyasıyla kafası kesilmiş tavuklar gibi sağa sola koşuşturmanız değil erdoğan'ı küçümsemekti, neler yapabileceğini bunca geçmişe rağmen kafanız almadı. utanmadan aylarca hdp'yi akp ile işbirliği yapacak diye suçladınız, seçim geldi içinzde patladı. bi de baktık ki o olmaz denilen, parti bütün tabanını kaybeder, imkanı yok yapmazlar denilen şey kapıya gelmiş, chp-akp ittifak konuşur olmuş, akp savaşı fitillemiş ama utanmadan sıkılmadan ısrarla "yoo bunlar ittifak yapacaklardı" yazıyorsunuz. entry linkleyeyim diyecektim, lanet ettim. akp-hdp ittifakı olacağını savunan eleman, daha yeni akp-chp koalisyonunun neden olması gerektiğini, chp'nin ne kadar da sosyal demokrat bir parti olduğunu filan anlatmaya kalkışmış. bi de ne kadar haklı olduğunu muştuluyor daha. ya arkadaşım sizde hiç ar edep yok mu?
  • gerizekalı mal herif cidden gitmiş, sex and the city'den kavram var diye açıklama getiriyor lan. oğlum siz kafayı mı yediniz? ekşi sözlükte öyle yazıyor diye duruma göre düşman duruma göre dostluk olan bir kavramı anlamak yerine niye ad hominem'i tercih ediyorsunuz?

haber verelim, orta doğu hakkında bu terimi kullananların hepsi gerizekalı, hatta sex and the city'den kavram kullanmışlar.

bak süper utanmaz kardeş, siz işid kobane'ye gelene kadar, akp'nin neredeyse her konuda destekçisi oldunuz, 4+4+4'e oy veren milletvekiliniz oldu, gezi zamanı darbecilerden bahsettiniz, chp'ye demirtaş yolsuzluktan iktidar umudu buluyorsunuz diyecek kadar akp avukatlığı yaptı, sakık'ın akp'yi yedirmeyiz'i gezi zamanlarından hoş bir nidaydı.

son on senede herkesin hareketleri ortadayken, adam utanmadan hala reddediyor ve ısrarla ilkeli duruş satmaya çalışıyor.

bu masalı çocuklar bile yemez kardeş. bir devlet için sünepeliği de konformistliği de işbirlikçiliği de kalmayan sizlersiniz, ağzınıza işçi sınıfının ismini alıp kirletmeyin utanmadan.

(bkz: kılıçdaroğlu savaş çığırtkanlığı yapıyor)

bir daha okursun. bu üstelik resmi aklınızdı, gayrı resmi olarak laiklik ne ki, otoriter yönetimle geldi, biz istediğimiz alacaksak çok önemli değil diyen ergen trolleriniz de buralarda dolaşıyordu.

he kardeş sex and the city. yemin ediyorum gerizekalıya yatmak için daha da çırpınacaksınız.

gerçi polis öldüren ve kamp bombalanınca,ateşkesi tek taraflı bozdunuz diyen tiplerin yan sürümü bunlar. çok şaşırmamak lazım.
    edit:
    süpermen özürcü de yetişmiş.

(bkz: tayyip bey'in başkanlığını destekleriz)

sizin sözünüze itimat edince bunlar çıkıyor kardeşler. çok da uğraşmayın.

ancak verin link filan, hiç de utanmadan çamur at izi kalsın'a uğraşmayın.

ben karşıyım koalisyona, umudum da yok. bu fikir de hdp aklından çıkmıştır. her seferinde yazdım karşı olduğumu.

ar damarı olsa, örnek verirsiniz, üstü kapalı suç atmazsınız. daha da önemlisi olanı reddetmezsiniz.

tabii ki bunlar anayasayı birlikte yazarken aniden kanlı bıçaklı olmanın artçı şokları. reddedecekler ki, başkasının suratına bakmaya yüzleri olsun.

hani çırpınma senin de hoşuna gidecek gibi iğrenç seksist bir bakınızı başkanlık-özerklik pazarlığı iddialarına kullanan adam, utanmadan chp sosyal demokrat olmaya çalışan partidir, ülke daha bunun bile seviyesinde değil dediğimden koalisyon güzellemesi filan çıkarmış.

yahu güç için ne kadar kıvrandığınızı senelerdir görüyoruz da, hiç mi utanmadınız böyle kelime oyunlarına kasmaya?

ne mide var lan sizde?
  • ne anlatacaksın ki adama, apo demiş ki erdoğan'ı ve akp'yi ben kurtardım çatışmasızlık süreciyle. adam bunu bile reddediyor. sonra da o kadar şey yazılmış, içinden seçip bir tanesine yazıyor, ne var ki, bir iki milletvekili destek verdiyse diye.

lan koalisyon bile sizin fikriniz süper zekalar. ki ben koalisyona karşıyım. kaç kere de yazdım.

hadi kardeşm, başkasına satarsın bu palavraları.

cidden hdp gibi adı yeni yüz olarak bdp'ye önerimi türkiye sathında halka pazarlaması kolay olsun diye müzakerelerde ortaya çıkmış bir partinin yancıları çıkıyor, kendi fikirleri olduğu halde akp-chp koalisyon ihtimali üzerinden akp-chp ilişkileri ile akp-hdp ilşkilerini bir tutuyor.

oğlum sizde hiç utanma kalmamış. hem sünepelik var, hem konformistlik, hem devlet için şakşakçılık. önemli olan nasıl olsa ne alacağınızdır değil mi her seferinde? insan kendine yakışan sıfatı ancak bu kadar iyi başkasına atmak için bulabilirdi.

aynaya bakın o sıfatların hepsini göreceksiniz.

edit:

al sex and the city izlerken öğrenirsin.

https://www.washingtonpost.com/…ttle-buddy-in-iraq/

"how do you say “frenemy” in turkish?"

http://foreignpolicy.com/…say-frenemy-in-turkish-2/
  • hdp kendisinin de bir kolu olduğu pkk ya saldırılması yönünde anlaştıysa iyi... o zaman sorun yok
  • anlamamakta ısrar edenler var ya da anlatmayı beceremedik.

benim demirtaş'a inanmam kendi çıkarı olduğu kadardır, kobane sonrası çekilen kılıçlardan dolayı kendisine doğrudan şüpheyle yaklaşmıyordum. ancak yabancıların da dediği, gibi ne çabuk dönüştü bu böyle?

"ıf demirtaş is a western liberal, his conversion was pretty recent. until april 2014, when he and his intimates joined the hdp, demirtaş hewed closely to the pro-pkk line—which is not so liberal (unless maoists with a taste for ethnic cleansing sound liberal to you). that’s when their rhetoric changed and they started to sound like the gezi protesters—all-encompassing, peace-loving, rainbows, lots of woo. so which one is the real demirtaş?"

"the akp-hdp alliance scenario is the one most apt to forestall this. demirtaş has sworn up and down that he’ll never do it, but we’ve got to ask which demirtaş we’re talking about: the new, improved, green, young, handsome, and lgbt-friendly demirtaş, or that other one? because the pre-2014 demirtaş was indeed the kind of guy who would have been highly motivated to cut a deal, and most of the people who voted for him don’t give a toss about the liberal-sounding horseshit western observers down so enthusiastically. ıt would be in both erdoğan’s interest and demirtaş’s to work out something like this: autonomy for the southeast—that’s yours. ın exchange, you give me what ı want: an enhanced presidency. for life."

http://www.the-american-interest.com/…snt-finished/

ya görüyor musun, bunların hepsi hdp'den nefret ediyor. o yüzden yalan atıyorlar.

kısacası, bugünü kullanarak geçmişi hikaye şeklinde satmak en basit numaralardandır. ne siz zaman harcayın ne de biz bu çabanıza gülelim.

bunun dışında, eğer insanların niye hdp'ye inanmadığını ırkçılıkla,konformistlikle devlet aşkıyla filan açıklayacaksanız, claire hanımefendinin bu kategorilerden hangisine düştüğünü de anlatırsınız.

ya da mitinizi yazmaya devam edin.