şükela:  tümü | bugün
 • birçok cumhuriyetçi ve laik müslüman için ciddi ve bitmeyecek endişe.

  cumhuriyet döneminde radikal islam yanlılarının türlü teşebbüsleri olmadı değil. ama bunlar aleni oluşumlar oldukları için bir nevi büyümeden söndürülmüştü.

  akp ile ilgili endişeler işte tam burada başlıyor. akp içindeki bir güruhun alttan altta sinsi bir süreç yürüttüğü düşünülüyor. toplum ince ince işleniyor, değiştiriliyor.

  bu akımda, insanların hayat tarzı, giyim-kuşamları vb. konusunda baskıcı uygulamalar göremiyorsunuz. bunun yerine mahalle baskısına müsaade ediliyor, onlardan olmayan eziliyor. adeta bir sonraki adım için toplum hazırlanıyor. ateş, istenildiğinde büyütülerek yangına dönüştürülmek üzere ince ince yanıyor. (not: bu noktada totaliter rejimlere geçişe dair kitap, belgesel, film ne varsa incelemenizi öneririm.)

  özellikle "yetmez ama evetçiler", "başörtülüyü islamın baş şartı yapanlar", "çiçek çocuk liberaller", "romantik osmanlı sevdalıları", "dünya türk olsuncular", "chp ile dinimizi yaşayamıyoruzcular" için 1-2 argümanı yazıp, bunların muhakemesini akıl, mantık ve vicdanlara bırakıyorum.

  - vitrindeki mevcut siyasilerinin geçmişi ve daha önceki beyanları. birçok yerde hala yayınlanıyor bunlar, açın okuyun, izleyin. ya bunların duruşu kökten değişti ya da birden aydınlandılar.
  - sosyal medyadaki bazı akp destekçileri. sosyal medya sayesinde herşey biraz daha şeffaf. açın profillerini inceleyin. akp içinde ciddi bir radikal islamcı kesim var ki bunları 15 temmuz'da cumhuriyeti (!) korumak için sokağa çıktıklarında gördük. bu kesim açık açık atatürk ve cumhuriyet düşmanı olduklarını paylaşımları ile beyan ediyorlar.
 • "yeni argüman üretin" argümanı ile cevap verildikçe yenisine ne gerek var. mevcutlar aydınlatıldı mı?
 • "kısa bacaklı ve kıllı adamlar gelip ırzımıza geçecekler" yaygarası ancak bunalımlı chp secmeni inanır
 • akp ile şeriata değil, cehenneme doğru yol alınır..