şükela:  tümü | bugün
  • üst edit 2: arkadaşlar herhangi bir suç isnat etmek amacıyla paylaşmadım bunları, gördüm ve yorumsuz paylaştım. nereden servis ediliyor vs denmiş, twitterda tarihe dayalı arama yapmak çok zor değil, haberde görünce dur bakalım chp il başkanının 2011'den paylaşımları vardı o kadar gündem oldu acaba bu kişi ne paylaşmış diye baktım zaten ekteki tweetlerde ilk zamanlarından yani öyle süper ötesi güçler hackerlık vs yok ortada. kimseye herhangi bir suçlama da yok. umarım ki bunlar twitterdan kaynaklı veya reklam için satın alınan falan bir yerden gelmiştir.

akp istanbul il başkanının değiştiği haberini görmemle, dur bakalım bu twitter'dan ne paylaşmış acaba diye göz gezdirirken gördüğüm, görünce şok olduğum paylaşımlar.

arkadaşlar bir kaç hukukçu arkadaş uyardı resimlerde görülen kişiler reşit olmayabilir diye, o yüzden kaldırdım, ilgili görselleri vs polise ihbar olarak gönderdim, neden böyle paylaşımlar var, yanlışlıkla mı yoksa twitter'dan kaynaklı mı bilmemekle beraber bir adet yasal sıkıntı yaratmayacak tweeti örnek olarak buraya bırakayım.

https://twitter.com/…ocak/status/233267553965834240
  • ulan hiçbir mantıklı açıklaması yok bunun. anlamakta güçlük çekiyorum. ama fazla da kafayı yormamak lazım. ülke adeta kocaman bir sirk. gülüp geçiniz efendim.
  • kısa bir süre sonra bilmem kaçıncı mahkemenin kararı ile engellenecek bir başlık
  • hesabın çalındığı gayet belli. muhalefet yapacaz diye mantığı bırakmayalım.

edit: @nazlı fikret run arkadaş uyardı fotolar 2012 yılına aitmiş.

ama bir kaç defa fazla takipçi hesaplarını satın alip isim degiştiren siyasiler görmüştüm,

buda onun gibi olabilir savunmaya çalışmıyorum,

böyle birinin bir siyasi partide başkan ve gelecekte belki bizi yönetenlerden olabileceğini düşünmek istemiyorum.
  • ne söylemem gerektiğini bilemez hale getiren paylaşımlar. şoka girdim...
  • gerçek olamaz gibi duruyor ama gerçek.

ülkemizin özeti adeta.
  • adam belli ki telefonundan twite fotoğraf eklerken "yanlış" fotoğrafları eklemiş.

bakalım herhangi bir savcı telefon ve bilgisayarlarından imaj alacak mı.
  • 7-10 ağustos 2012 tarihli tweet’ler.
  • bana ciddi bir hata varmış gibi duruyor şayet adam 2012 yılında troll değilse.
    yanlışlıkla telefonundan yüklemiş olsa, twitini kontrol ettiğinde bunu düzeltirdi/silerdi.

bir insanın dili, belasıdır derlermiş. günümüzde ise artık sosyal medya hesapları bir insanın belası durumuna geldi. insanların 5 yıl, 10 yıl önceki tweetleri, yazıları başına çok ciddi belalar açabiliyor. güzellik tacı elinden alınan kız vakası vardı, yine istanbul chp il başkanının eski twitleri vs gündem olmuştu.
  • arkadaslar sizleri hayal kirikligina ugratmak istemem ama muhtemelen twitter’in gazabina ugramis adam.

oncelikle tum tweetler 2012den, (bu konuda basligi acan arkadasi da tebrik etmek lazim)

birincisinde baya baska bir hesabi da mentionlamis,

hele ki 3. paylasimda baska bir vatandas iftarla ilgili bir cevap yazmis,

simdi farkli fotograflar da olsa paylasildiklarinda boyle degillerdo muhtemelen. databasede fitolar karisti, birileri linleri degistirdi teknik kismi bilemem ama; not guilty!