şükela:  tümü | bugün
  • kadinlarin demokratik haklara sahip olmama hakkini savunan kadin kollari teskilati.

bir yandan demokratiklesme anlaminda tesetturlu kizlarimizin egitim ozgurlugunu savunurken ote yandan da kisilik oturmasini saglayan dayak yeme* haklarini savunmaktadirlar.

cok esli oldugu suphesi bulunan akp milletvekili halil urun'un akp tuzugune gore, "insan hakları ve hukukun evrensel temel kural ve normlarına aykırı" faaliyetlerde bulundugu goze alinarak, partiden ihraci gundeme gelmesi gerekirken olup bitene "aile ici" bir mesele olarak bakmasi, kadinlarimizin ozgurlurleri konusundaki hassasiyetlerini ortaya koymaktadir.

ayrica tbmm'de dagitilan kadinlarin cehennemlik oldugunu aciklayan kitapciklar ve evsiz kadinlarin kisirlastirilmasi onerileri klasikleri de unutulmazlar arasindadir.

(bkz: halil urun/#9531847)
    (bkz: cehennemlik olanlarin cogu kadin)
  • son davranışlarına bakılırsa turbanın yasallaşmasını muhtemel dayak izlerini örtmek için isteyen kadınların teşkilatı.
    en azından ben öyle anladım.
  • bazı yerlerde o kolları görenler olduğu iddia edilen bağlı bulundukları idare eden* düşünme organına göre kapalı bulunması ve morlukları şişlikleri olursa da gösterilmemesi gereken kollardır..
  • ne yazık ki kadın haklarından bi haber kol.
  • bu gruba mensup milletvekilleri cinsel taciz suçlarını artıran yeni bir kanun tasarısı sunmuşlar.

(bkz: http://ntvmsnbc.com/news/464265.asp)

hüseyin üzmez "tatsızlığı" üzerine alınmış bir karar gibi gözükmekte. her ne kadar iş yerinde, ast üst ilişkisi kullanılarak yapılan taciz tanımlanarak cezası artırılsa da, mevcut tatsızlığın gösterdiği sistemin işlemezliğine bir çözüm getirilmiyor olması düşündürücü. durum sadece kanun tasarıyla değil, konuya doğrudan etki eden aktif çözümlerle etki edilmeli. mesela iş yerinde cinsel istismarı tefitiş eden kurumlar gibi.
  • öteden beri kolları kanatları kırılmış bir cinsin a.k. partisine mensup olanlarının, neden ve nasıl siyasi kriterler içerisinde değerlendirilmemesi gerektiği anlaşılmamış oluşum. sadaka ekonomisi ile krizin teğet geçtiği memleketimde, modernitenin sınırlarını görmek istediğimdir ayrıca. imam nikahına tam destek mi, 14 yaşında tecavüze uğrayan kızlarımızın ruh halllerinin süper olması mı acaba modernite?
    e hadi bi gösterin de görelim!