şükela:  tümü | bugün
  • tayyip erdoğan'ın bbc röportajında, gazetecinin, "ekonominiz kötüye gidiyor, akp seçmeninin %30-40'ı da ekonomiden ve iktidarınızdan şikâyetçi, ne düşünüyorsunuz?" diye sorması üzerine verdiği cevap.

- bu soruyu bize niye soruyorsunuz? madem ekonomi kötü, akp kazanamazsa muhalefet de zil takıp oynasın. batı'da siz de rahat olun, hepiniz rahat olun. hele hele bbc, siz hepten rahat olun!

https://www.youtube.com/watch?v=wkpx7sfiq60
  • -m: ekonominiz kötü bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

rte: bunu niye bize soruyorsun?

m: özür dilerim burkino faso cumhurbaşkanına sormalıydım’ çok pardon...

rte: tmm bidaha olmsn.
  • muhalefet kaybetmek için seçime gidiyor bir kere, niye zil takıp oynasın ki, di mi ama?
  • ekonomimiz iyi demek yerine bu soruyu bize soruyorsunuz diyorsanız demek ki ekonomi iyi değil ve bunu itiraf edemediğiniz için kaçak cevap vermeyi tercih ediyorsunuz. tebrik ederiz.
  • neden canlı programlara çıkmadığını bir kez daha görmüş olduk hahahaha
  • "hele hele bbc, siz hepten rahat olun"
    reiz çevirilebilecek şekilde saçmalasan en azından...
  • -bunu bize niye soruyorsunuz?
    -kime soralım sayın cumhurbaşkanı?
    -bilmiyorum. hiçbir şey bilmiyorum. her şey kötü olacak gibi geliyo bazen.
  • türkçe'nin bu kadar itici bir üslupla kullanıldığına ne zamandır şahit olmamıştım. *

yazıklar olsun, bu gibi adamlar bizleri temsil ediyor. karşısındakine yönelttiği tehditkar çıkışlar..

tanım: güzel soruların sorulduğu, ama cevapsız kaldığı bir röportaj. efendim efendim diyen gazeteci görmeyince afallamış zat.
  • bu sene galatasaray şampiyon olursa*ve haşmetmeablarını da hayırlısıyla yolcu edebilirsek her aklıma geldiğinde oynayacağım. papiçulo dayılar gibi çılgın atacağım hem de.