şükela:  tümü | bugün
  • demirtas icin bagiran kitledir!

rte’nin “meclis getirseydi ben onaylardim” diyerek cevapladigidir.

https://twitter.com/…tatus/1005854996339019778?s=21

16 senedir cogunluk olan akp meclise idam tasarisi getirmek icin kocaelindeni 3-5 bin kisinin idam diye bagirmasini mi beklemis diye de sorgulatmistir.

3 aylik hapis hayatini 13 sene anlatan magdur rte daha hukumluluhu dahi olmayan birini olmayan bir ceza yontemiyle cezalandirmak istiyor!
  • --- spoiler ---

meclis getirseydi ben imzalardım
    --- spoiler ---

(bkz: atma recep din kardeşiyiz)

senin gündeminde bir şey olacak, sen imzalayıp yürürlüğe sokmak isteyeceksin ve senden habersiz senin vekillerin senin önüne kanun maddeleri koyacak öyle mi?
    ulan bildiğin nitelikli dolandırıcının biri ülkeyi yönetiyor amk.
  • amına koyayım 2 senedir aynı terane. meclis getirsin ben onaylarım diyip duruyor.
    git emir ver getirsinler anayasa değişikliği teklifini işte. oruçlu oruçlu ağzımı bozdum sonunda.
  • millet bahçesi, millet kıraathanesi şimdi de millet idamı mı getirecekler!
    birisi huzur vereceğim diyor, öbürü ölüm istiyorsanız seçin diyor. meclis getirseydi diyor ya görende akp'yi muhalefet olduğunu sanacak. tercihlere saygı duyuyorum da bunlara değil işte
  • kocaeli’nin neden böyle olması..?

sakarya, düzce... halihazırda doğu karadeniz’in ortalaması belli. yerinde yurdunda tutunamayan ne kadar hırbo varsa buralara göçmüşler. dolayısıyla bir rizelinin bile midesini bulandırabilir buraların çomarı.

genellemem tabii pek doğru değil ama göte de göt denir.
  • yahu idam gelsin gelmesine de bu işten en çok siz zararlı çıkarsınız.

en çok vatan haini, nitelikli dolandırıcı, çocuk tecavüzcüsü, işçi katili, din tüccarı sizin aranızdan çıkıyor.

o yüzden, yer mi ??

ı ıhh...
  • diyelim ki idamı getirdiniz. kimi asacaksınız? işlenmiş suçlara hali hazırda idam uygulayamazsınız. ancak daha sonra işlenmiş suçlar için geçerli olur.

kısacası hikaye

ek: kendi sağlıkları açısından da böyle bir şeyi göze almazlar.
  • hiçbir zaman gelmeyeceğini bilmeyen kitledir.

vaktiyle fethullah iade edilmesin diye yaptıkları üç beş numaradan biriydi, şimdi gerek kalmadı.

reis de parlamento bana getirmedi yoksa imzalardım diyor, sanki istediğini yaptıramıyormuş gibi.