şükela:  tümü | bugün soru sor
  • breh ahmaklar diye başlayan başbakan binali yıldırım açıklaması.

şöyle devam ediyor:

'burada şaşkınlıkla takip ettik ki, birileri tüm türkiye'nin ortak değeri olan atatürk'ü hala tekellerinde görmeye devam ediyor. bazı medya çevreleri de toplumda bir ayrışmayı körüklemeye çalışıyor. akıl almaz ifadeler var. ak parti anıtkabir'de, ak partililer anıtkabir'de. bre ahmaklar, ak parti kurulduğu günden beri anıtkabir'e gidiyor, 10 kasım törenlerine de katılıyor. ak parti'nin hiç kimseye atatürkçülüğünü kanıtlamaya ihtiyacı yoktur. atatürk hiçbir siyasi kurum ya da kuruluşun tekelinde değildir. atatürkçülük lafla olmaz.'

--

akp ve atatürkçülük?

(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
  • haklı olduğu noktalar var gerçek zihniyetlerini bilmiyor olsam inanırdım
  • gidip beddua edip geliyor mına koduklarım.
  • devlet kademesinin özel günlerde anıtkabir'e çıkma zorunluluğu olmasa seçimler dışında hiç gitmezdiniz. zaten ayrıca bi teşkilat gezisi olarak ak partinin anıtkabire çıkmışlığı yoktur.
  • (bkz: yav hee he)
  • (bkz: iki ayyaş) ?
  • atatürkçülük lafla olmaz demiş, haklıdır,
    atatürkçülük ders kitaplarından atatürk'ü çıkartarak,
    andımızın okunmasını kaldırarak,
    statlara yaşa mustafa kemal paşa yaşa pankartını almayarak olur, değil mi sayın başbakan?
  • ''10 kasım törenlerine de katılıyor...''

15 yılda 15 kez 10 kasım geçti. ben törenlere katılan 15 bakan bile görmedim. okulu asmak isteyen liseliler gibi ya hastalığınız türedi yada 2 damla yağmurda erimeyelim dediniz.

rte'nin gizliden gizliye bir atatürk hayranlığının olduğunu düşünürdüm ama altındaki tüm insanlarla beraber eğilimleri artık bu yöne gittiğine göre şu 'kötü anket sonuçları'na giderek inanmaya başlıyorum. başka türlü bir açıklaması yok.
  • ziyareti bilmem de meydanı boş bıraksak yıkmaya gidecekler var.