şükela:  tümü | bugün soru sor
  • gecen gün mezardakilere bile evet oyu kullandırmak lazım basligina baktim, hani gülen yargiyi ele gecirsin diye akp'nin yaptirdigi referandum vardi ya. e tabi aktroller gülen'in götünü yalayan entrylerini silmisler fakat bir aktroll o zaman ucmus (veya hesabini kapatmis) fakat gülen cemaati diye anilan terörist yapilanmayi öven entryleri orada öylece kalmis!

siz aktroller vatanseverleri darbecilikle itham ettiniz, beslediginiz cemaat darbe yapmaya kalkisti. bu teröristlerin güclenerek darbeye kalkismasinin, yüzlerce insanin ölmesinin bir sebebi de sizsiniz!

--- spoiler ---
    (bkz: mezardakilere bile evet oyu kullandırmak lazım)
    lafı götünden anlamaya teşne bir grubun yeni oyuncağı.
    sizin metodlarınızı tariflemiyor ki adam. olayın önemini hatırlatıyor sadece.
    evet, o kadar önemli.
    müjdesi de var. bilen biliyor.

(bkz: cemaatin yargılanacağı dava için isim önerileri)
    ortadaki binbir türlü kanıtlı darbecilik davalarına burun kıvıran samimiyetsizlerin içeriği olmayacağını bildikleri için ismine kafa yordukları dava.

(bkz: fethullah gülen) (biraz kisaltiyorum)
    birilerine, korkularından senaryo üzerine senaryo yazdırandır.
    bu adam acaba neyi tehdit ediyor? hangi muhayyel tehdidin sahibi? onyıllarca sakız edilmiş despotik darbe düzeninin palavralarını ezbere söylerler o kadar. kaldı ki, darbecilerin palavraları da her nedense 1950 den beri hala gerçekleşmiyor. ama yapılan o kadar darbe, karalanan o kadar insan ortada duruyor...

birisi gülen hakkinda "beynini vicdanını aklını büsbütün başkasına bırakmışların şahı" yazmis, bizim aktroll de cevap vermis:
    yuh. anaokulu çocuğu kıskançlığıyla yazılmış, muhtemelen aslı astarı bile bulunmayan bir hikaye öne sürüp, bununla adamın birinin aleyhine yazılan binlerce iftirayı meşru görüp; bazısı bahsekonu adamın gerçek müridi, bazısı ortadaki binlerce aşağılık iftira ve sataşmaya uyuz olup müdahil olmaya çalışan insanlara bu kişiyi "şah" edindiren bir mantık. bir kez daha yuh.
    --- spoiler ---