şükela:  tümü | bugün
 • star* grubunca kendi dislarinda kalan medya gruplarina yakistirilan isim.
 • kesinlikle doğru olan bir yakıştırma. recep tayyip erdoğan'ın rektörlerle olan kavgasını star dışında hiçbir televizyon ekrana yansıtmamıştır. akp medyası başbakan'a yalakalık yarışına girmiştir.*
 • türkiye'nin en büyük medya karteli. star, bugün, yeni şafak, zaman, vakit, kanal 24, kral tv, kanal 7, stv haricinde sabah ve atv'yi de kendi bünyesine katan ve türkiye'de parti gazeteciliğini doruğa çıkaran anlayış. damadını çalık holding'de genel müdür yapan sonrasında da sabah ve atv'yi bu gruba vererek ne kadar müslüman, ne kadar demokrat olduğunu gösteren başbakan'a bağlı medya... bir taraftan tek tek gazete ve televizyonları alırken diğer taraftan gazetecilerin kazanılmış haklarını gasp eden en büyük medya işvereni olan akp, ülkemizde gazeteciği bitirmiştir. akp'ye şirin görünmek için yırtınan gazetecilerin bir bildiği varmış...
 • ulusal kanal, haberturk, kanaltürk* ve benzerleri hariçi. aslında aydın doğan, kanal7 ve fetullah gülen medyası dışındakiler demek daha doğru olur. geriye ne kaldıysa artık.
 • sabah ve atv'nin de, erdoğan'ın damadının genel müdürlüğünü yaptığı çalık holding'e satılarak genişlemiş olan medya grubu silsilesi.

  "kayınbabadan damada bir gazete bir de televizyon!" hoş bir düğün repliği olabilir.
 • " başbakan tayyip erdoğan’ın danışmanı cüneyt zapsu’nun ailesi tarafından ücretsiz günlük gazete “gaste”nin çıkarılmaya başlaması ve atv-sabah grubunun şaibeli bir ihaleyle çalık holding’e devredilmesi medyada akp hakimiyetini daha da pekiştirdi.

  ibrahim yıldız bugünkü cumhuriyet gazetesinde yayınlanan “medyada yeni durum” başlıklı yazısındaki ulusal yayın yapan medya sahipliğine dair döküme göre akp’nin hemen “eli altında” bulunan basın ve yayın organlarının bir kısmı şu şekilde sıralanabilir:

  televizyon kanalları ve radyolar: atv, kanal 24, samanyolu tv, kanal 7, kanal a, kanal 7 int, haber 7, mehtap tv, yumurcak tv, istanbul'un sesi, tvt, radyo city, radyo 7, burç radyo, dünya radyo, s haber radyo

  gazete ve dergiler: yeni şafak, zaman, sabah, bugün, star, takvim, günaydın, gaste, today's zaman, yeni asır, aksiyon, pas, fotomaç, cihan haber ajansı ve atv-sabah grubundaki 12 dergi"

  http://sendika.org/yazi.php?yazi_no=15443
 • git gide güçlenen medya örgütlenmesidir, gündeme göre pozisyon alırlar yada atılım yaparlar, mesela genel seçim öncesi atv-sabah grubuna el konulması yada belediye seçimleri öncesi gaste isimli bir ücretsiz gazete çıkartıp istanbul belediyesini pohpohlamak gibi atılımlarda bulunurlar.
 • islamcı medya gerçeğinin üzerini örtmektedir. dikkat edelim, dinci medyanın akp yanlısı tavır sergilemesi ile başlıbaşına bir dinci medya projesi farklı şeyler.
  cumhuriyet döneminden beri ulusal medyada en etkili medya kurumlarının başında hep sol gelenekten gelen, demokrat ve aydın insanlar vardı. ki günümüze kadar varlığını sürdürdü bu gelenek. televizyon, gazete ve dergilerin yönetici kadroları, editörleri, yazarları ve muhabirleri büyük oranda bir sol geçmişe veya allayış biçimine sahip insanlardan oluşuyor. ve fakat bu süreç son 10 yılda önemli bir dönüşüm evresine girdi ve gelinen süreçte ivmesi arttı. akp medyası olarak sunulan tespit aslında geniş perspektiften bakılınca çok daha farklı bir manzasa sunuyor. islamcı medya elini güçlendirdiğinde bu ülkede artık her şey çok daha farlı olacak. mahalle baskısı, linç, taciz, tecavüz, siyasi ve etnik cinayetler, rengi belli yolsuzluklar, yasaklar ve özgürlük kısıtlamaları haber olarak önümüze pek gelemeyecek. islamcı medya örnekleri önümüzde. şimdi beğenmediğimiz, gazete parçası laflarıyla yerden yere vurduğıumuz boyalı basını özleyecek hale gelmelelim de... sakın ola bu tespiti "tehlikenin farkında mısınız" reklamlarına benzetmeyiniz. sadece aklımdan geçen bir düşünce. ve gayet sağlam dayanaklarım var.
 • (bkz: yandaş medya)
 • haber7,habervaktim,samanyoluhaber,cafesiyaset,internethaber,zaman,taraf,haber3 gibi sitelerle internete de yayılan iktidar şakşakçısı blok.