şükela:  tümü | bugün
  • 16 nisan 2017 günü yapılacak olan başkanlık sistemine ilişkin referandumun "önemli" taraflarıdır.

ak parti, milliyetçi hareket partisi ve büyük birlik partisi başkanlık sistemine evet derken, karşı cephede fetö terör örgütü, pkk, cumhuriyet halk partisi ve pkk'nın siyasi kanadı halkların demokratik partisi yer almaktadır. terör sevici ve pkk finansörü faşist avrupa devletlerinin başkanlık sistemine karşı ağır biçimde propaganda yürüttüğü de gözlerden kaçmamıştır.

edit : hakkımda suç duyurusunda bulunmak isteyenler, bu en tabii hakkınızdır. saygı duyarım. lakin pkk ve fetö'nün meşru olmasa dahi bu seçimde taraf olduğu aşikardır.

ayrıca bir yazar da chp'nin pkk ve fetö ile ilgisi olmadığını söylemiş. halk da bunu gayet iyi biliyormuş. saygıdeğer yazar arkadaşım, pkk cenazelerine katılan, dhkp-c'li teröristlere sahip çıkan, fetöcü gazetecileri alkışlatan ve fetö'nün medya şirketlerini kurtarmak için canhıraş biçimde mücadele veren ben değilim. chp

edit 2 : öncelikle onursuz kelimesini legolas the last lego isimli yazara aynen iade ediyorum. ben burada yalnızca görüşümü belirttim.
    yukarıda da görüleceği üzere ben bu taraflar oy kullanacak demedim. yapılacak olan seçimin tarafları dedim. dolayısıyla oy verecek kitleleri yönlendiren yapılardır bu karşılaştırmaya konu tüzel kişilikler.
  • gerçektir.

kimse hoplayıp, zıplamasın.
  • enivicivokke diyeceğim versus
  • kardeş, fetö'yü diğer tarafa yaz, akp evet diyecek. hepsi fetö'cü amk.
  • mhp'liyim ama bu seçimde fetö, pkk, chp, hdp safında yer alıyorum lan bu başlığa göre. sizin ben amınıza koyayım bu nasıl bir kıstastır? kaç yıllık mhp'li adamı pekekeli yaptınız.

ccc biji sero apo ulan ccc
    ne diyeyim bu hallere de düştük.

edit: referandumdan sonra yine mhp'ye oy atmaya devam edeceğim. referandumda hayır vermem mhp'ye oy atmayacağım anlamına gelmiyor deliler.

edit2: ulan çevrenizdeki ülkücüler nasıl bir yapıya sahip ise şurada iki ironi yaptık yemediğimiz hakaret kalmadı. zaten beni de deli sikti apocuyum ama mhp'ye oy atıyorum. her ülkücü elinde tespih, döşünün düğmeleri açık slim gömlekli olmak zorunda mı karşim... aaa!
  • dangalak akp'yi cidden fetö ve pkk'dan ayrı safta sanıyor. lan oğlum hepiniz figüransınız. ama hepiniz kendinizi senarist sanıyorsunuz bu oyunda.
    koskoca ortadoğu'da sınırları yeniden şekillendirmek isteyen bir güç eliyle size yerli işbirlikçilerinin bir kesimini teslim ettiği için götünüz kalktı hemen. hoş, zaten istedikleri de buydu.
    lan ak kafalı, siyasal islamcıların gerçekten böylesi uzun soluklu bir projeyi tasarlayıp yürütebileceğine mi inandın da çıkmış aklınca büyük oyun bozuyorsun? allah'ın çapsızları çıkmış oyun bozuyor, 17 nisan'da yeni devlet kuruyormuş.
    lan sizin kuracağınız devletten ne olur ha?
  • hayırcı cepheyi hakaret ve küfüre sürüklemiş , bu vesileyle hakli bir kıyaslamadır.
  • başkanlık sistemi bir zamanlar tayyip erdoğan'ın da söylediği şekilde ''amerika'nın bize bir tavsiyesi''dir.

ak parti gülen cemaati ile bir olup tsk'ya komplo kurduğu, gizli belgeleri dünyanın çeşitli istihbarat örgütlerine servis ettiği gibi, bugün de amerika'nın kendisine biçtiği görevi yerine getiriyor. büyük ortadoğu projesi'nin türkiye ayağı yapılıyor. tek fark, cemaat artık yanlarında yok.

bizim safımız ise belli. biz hiç kandırılan olmadık, terör örgütleriyle görüşmedik, istediklerini vermedik, mezhepçilik yapmadık, ortadoğu'da savaşı körüklemedik, para sıfırlamadık.
  • muhtemelen işid'e mensup olanlarla aynı dine sahip insanın versus iddiasıdır.