şükela:  tümü | bugün
  • enivicivokke diyeceğim versus
  • kardeş, fetö'yü diğer tarafa yaz, akp evet diyecek. hepsi fetö'cü amk.
  • mhp'liyim ama bu seçimde fetö, pkk, chp, hdp safında yer alıyorum lan bu başlığa göre. sizin ben amınıza koyayım bu nasıl bir kıstastır? kaç yıllık mhp'li adamı pekekeli yaptınız.

ccc biji sero apo ulan ccc
    ne diyeyim bu hallere de düştük.

edit: referandumdan sonra yine mhp'ye oy atmaya devam edeceğim. referandumda hayır vermem mhp'ye oy atmayacağım anlamına gelmiyor deliler.

edit2: ulan çevrenizdeki ülkücüler nasıl bir yapıya sahip ise şurada iki ironi yaptık yemediğimiz hakaret kalmadı. zaten beni de deli sikti apocuyum ama mhp'ye oy atıyorum. her ülkücü elinde tespih, döşünün düğmeleri açık slim gömlekli olmak zorunda mı karşim... aaa!
  • dangalak akp'yi cidden fetö ve pkk'dan ayrı safta sanıyor. lan oğlum hepiniz figüransınız. ama hepiniz kendinizi senarist sanıyorsunuz bu oyunda.
    koskoca ortadoğu'da sınırları yeniden şekillendirmek isteyen bir güç eliyle size yerli işbirlikçilerinin bir kesimini teslim ettiği için götünüz kalktı hemen. hoş, zaten istedikleri de buydu.
    lan ak kafalı, siyasal islamcıların gerçekten böylesi uzun soluklu bir projeyi tasarlayıp yürütebileceğine mi inandın da çıkmış aklınca büyük oyun bozuyorsun? allah'ın çapsızları çıkmış oyun bozuyor, 17 nisan'da yeni devlet kuruyormuş.
    lan sizin kuracağınız devletten ne olur ha?
  • başkanlık sistemi bir zamanlar tayyip erdoğan'ın da söylediği şekilde ''amerika'nın bize bir tavsiyesi''dir.

ak parti gülen cemaati ile bir olup tsk'ya komplo kurduğu, gizli belgeleri dünyanın çeşitli istihbarat örgütlerine servis ettiği gibi, bugün de amerika'nın kendisine biçtiği görevi yerine getiriyor. büyük ortadoğu projesi'nin türkiye ayağı yapılıyor. tek fark, cemaat artık yanlarında yok.

bizim safımız ise belli. biz hiç kandırılan olmadık, terör örgütleriyle görüşmedik, istediklerini vermedik, mezhepçilik yapmadık, ortadoğu'da savaşı körüklemedik, para sıfırlamadık.
  • muhtemelen işid'e mensup olanlarla aynı dine sahip insanın versus iddiasıdır.
  • abd suriye'ye füze atınca açıklamalarıyla abd ve israil'le aynı safa düşenleri 'abd köpeği, siyonist uşağı' diye yaftalamak ne kadar doğruysa bu versus da o kadar doğrudur.
  • tarafların baştan sona yanlış değerlendirildiği karşılaştırmadır.

öncelikle az da olsa insanın içini ferahlatacak kadar akp'linin hayır oyu kullanacağını bizzat duydum, yani akp seçmeninin küçük bir kısmı ilk kez partiye değil düşünceye oy veriyor.

mhp tarafı ise zaten baştan aşağı yalan dolan. kendimin de içinde bulunduğum koca bir camiadan yalnızca bir kişinin* evet oyu kullanacağını biliyorum. hatta hayır oyu kullanacağım diyenler kesin bir şekilde "hayır" için tartışıyorlar.

chp seçmeni kesinlikle hayır oyu kullanıyor. yalnızca şirket sahibi bir chp'linin hayır çıktığı taktirde maddi zararları olacağı için kararsız olduğunu duydum*.

bbp seçmeni çok karışık bir kitle. henüz onları çözebilen olmadı. hem siyasi olarak hem de eylem olarak.

fetö ve pkk zaten evetçilerden oluşan topluluklar. onları tartışmak istemiyorum.

hdp tarafında ise tamamen ayak oyunları dönüyor. hdp geçtiğimiz seçimlerde chp'den bir çok oy aldığını ve evet dedikleri veya sessiz kaldıkları taktirde türk siyasi tarihinden silineceklerini biliyorlar. yani hayır demeye mecburlar çünkü onları meclise sokan hayır diyen muhalif kesimdi.
    aksi olmuş olsaydı ota boka apo posteri alıp sokağa koşan köpekler hdp'nin peşinde hayır çalışması yapıyor olurdu.
  • kozyatağı metro çıkışında da aynı söylemle evet bayrağı dağıtıyordu ablalar. " vatan hainlerine inat evet diyoruz " diye bağırıyorlardı. acelem vardı ama durup ablanın yanına gittim. " vatan haini derken kimi kastediyorsunuz anlatır mısınız " dedim yüksek sesle. gelen cevabı değiştirmeden yazıyorum, kelimesine dokunuyorsam namerdim. " isviçre, almanya, hollanda, vatan haini çok hanfendi " dedi. " iyi de bu saydıklarınızın vatanla ne ilgisi var, bunlar başka başka sınırları, coğrafyaları olan ülkeler, yalan yanlış kelimeler seçip saçma bir algı yaratıyorsunuz " dedim. etraf kalabalıklaştı benim sesim yüksek çıkınca, bu ablanın kankeytoları geldi. " ablacım sen yanlış anladın, evet de diyen biziz hayır da, hepimiz kardeşiz " minvalinde şeyler söylediler. belli ki tembihlenmişlerdi.

ama bu toplu tembihlenme sırasında, belki grip olduğundan, belki bir yakını hastalandığından, belki önemli bir işi çıktığından konuya vakıf olamamış ya da belki de ısrarla işe yarayacağını düşünüp insiyatif almış yazar beyanatı. diğer trollerden ricam bu arkadaşı üst merciilere şikayet ediniz. kurallara uymuyor...