şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gemiciklere sancak alabanda

  23 temmuz pazartesi sabahi konusulacak koalisyon senaryolarindan en ciddisidir.

  leyla zana sayesinde dtp, secimden sonra hicbir sekilde hukumet destekcisi olmayacagini aciklamistir.
  bu soylemin, herhangi bir t ani veya (x,y,z) noktasinda hukumet destekcisi bir partinin soylemi olmasi, dagilma surecinde bir ulke haricinde mumkun degildir.

  cogu zaman karsitlariyla var olma, gerginlikten politika uretmeyi secen dtp siyasetcileri, karsilarinda mutlaka ama mutlaka mhp'li bir hukumet gormek isteyeceklerdir.

  chp'nin devsirme ve odunc vekillerinin yuksek enerjili halleri her an partiden ayrilmaya uygun ortam yaratacaktir.
  sayisal belirsizlik sebebiyle chp'nin koalisyonun buyuk veya kucuk ortagi olma olasiligi her gecen gun azalacaktir, olur da hukumet kurulduktan sonra bile.

  oyu ne olursa olsun, ister anketlerin 15 puan gerisinde kalsin isterse iki secmenden birinin oyunu alsin *, akp, yabanci sermayenin ve buyuk medyanin hukumetten ayrilmasini istemeyecegi ortak olacaktir.

  gemiciklere sancak alabanda

  secim sonrasi edit: akp'nin her iki secmenden birinin oyunu almasi ile gerceklesmesi mumkun olmayan bir koalisyondur.
  gecinizdir.
 • otopark işletmelerinin el değiştirmesi anlamına gelir.
 • "apoyu asarlar artik heralde"

  hincal kulunc
 • siyaset böyle birşey işte. seçimlerden önce seviyesi yerlerde polemiklerle çatışan iki siyasi örgütün, popülaritesi ve oy potansiyeli yüksek bir konu (türban) üstünden pay çıkarma çabaları ne hale getiriyor bu kuruluşları. siyasi parti diyemiyorum ikisinede çünkü gerçek siyasi partilerin devrinin geçeli yıllar oldu. çok acı aslında bu pay kavgası içinde debelenen ve bu debeleniş süresince birbirine söven, bağıran, çemkiren; arka çıkan, bu iki partinin şu anda ülkemin en güçlü iki partisi konumunda olduğunu söylemek ama maalesef durum bu.

  (bkz: körler sağırlar koalisyonu)
 • davul akp'nin boynundadır, lakin tokmak ile durmadan davula vurmaktadır mhp.

  mhp'nin şu anda başında olanlar o meşhur urgan ile makreme yapmayı uygun görüp akp'nin salonunu süslemektedirler.

  böylece akp seçmenine işmar edip göz kırpan mhp kendisini meclise sokan oyların akp ye tepki oyları olduğunu da unutmaktadır.

  (bkz: mhp iktidarinda akp den hesap sorulacak)
  (bkz: akp ile mhp nin uzlasmasi)
 • (bkz: sidik yarisi)
 • recep tayyip erdoğan'ın kürt açılımını bir kenara bırakıp tekrar milliyetçilik edebiyatı yapmaya başlamasıyla birlikte bir sonraki 2011 seçimleri sonrası olası koalisyon.

  benim tahminim akp birinci olacak ama tek başına iktidar olamayacak. bir chp-mhp hükümetinin oluşmasını göze alamayacaktır. chp ile koalisyon oluşturması da oldukça güç görünüyor. bunun için tabanları birbirine daha yakın mhp ile bir koalisyon oluşturacaktır. mhp de tabiki iktidar ortağı olma fırsatını değerlendirecektir.

  sonuçta da malesef bir nevi 3. milliyetçi cephe hükümeti oluşacaktır.
 • kulislerde konuşulan koalisyon.

  (bkz: kulis)