şükela:  tümü | bugün
 • böyle bir durumda 2019'da yine yeni yeniden rte'nin balkon konuşmasını dinlemek zorunda kalacağımız versus.

  bugün sonuçlanan chp istanbul il başkanlığı seçim sonuçlarına göre chp'nin savrulmaya başladığı tarafı gören recep tayyip erdoğan ve devlet bahçeli'nin ellerini ovuşturarak 2019'u beklediklerini tahmin ediyorum.
  zaten yandaş yalaka basında estirilmeye çalışılan chdp-pkk-pyd kara propagandasının yarından itibaren çok daha sertleşmesinden durum anlaşılacaktır. adamların ekmeğine yağ sürmek diye buna denir.

  yahu herkes anladı bu cihangir tatlısu solcuları, pembe götlü entel liboş tayfası hala anlamadı. kürt ırkçılarının kürt faşitlerinin bu ülkede sosyalizim, yoldaşlık, halkların kardeşliği gibi söylemleri kendi hastalıklı ideolojilerini gizlemek için kullandıkları soslardır ve aynı kitle yıllardır bu sosu iştahla yer yedirir. işin içine hdp girerse girdiği ittifak kaybetmeye mahkumdur.

  sokun bakalım atatürk'ün chp sini içinde hdp olan oluşuma da görün sonuçlarını. trakya'nın, ege'nin, akdeniz'in chp seçmeni buna oy vermez. mhp'nin akp'nin stepnesi yapılmasına tepkili muhalif mhp seçmeni de buna oy vermez.

  edit: dün gerçekleşen 36. olağan kongrede yine yeniden kılıçdaroğlu'nun genel başkan seçilmesiyle artık gerçekliği daha da netleşen versustur. geçmiş olsun hem chp'ye hem ülkeye...
 • (bkz: iyi parti)
 • pkk ve dhkp-c her zaman bu ülkede solun gayrı meşru çocukları olmuştur ve tehlike anında gayrımeşru çocuklar hep yardıma çağrılmıştır.

  gerekirse chp genel başkanının desteklediği hendekteki arkadaşlarla (pkk'lı piçler) birlikte mücadele eden bir chp var sonuçta.
  ortamlarda ay akp'liler çok çomar dersiniz, sizin çomarın karekökü olduğunuzu kim bilecek amk.
 • (bkz: chp-iyi parti gizli ittifakı)

  bugün yaşanan canan kaftancıoğlu olayıyla gördük ki chp gizli kürtçülükten aleni kürtçülüge geçiş yapıyor ve baraj tehlikesi yaşayan hdp oyları buraya akıtılarak hdp oyları boşa gitmemiş oluyor. chp seçmeni ulusalcılar da bu durumda tek alternatif gördükleri iyi partiye oy akıtacak, chpnin buradan kaybettiği oy hdp den gelecek oylarla hayli hayli karşılanmış olacak.

  chp+hdp ittifakı demekten vazgeçin artık zira bu ikisi ideoloji olarak kürtçülüğü benimsemişlerdir ve aslında tek bir partidir.

  buradaki asıl taraflar akp+mhp açıktan ittifak, chdp+iyip ise gizli ittifaktır. cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması halinde chdp+iyip gizli ittifakı erdoğan'a karşı oy kullanacaktır. 2019 seçimlerine kadar bol bol iyip-chdp danışıklı dövüşünü seyredeceğiz.
 • (bkz: iyi parti)
 • boşuna seçim yapıp masrafa girmeyelim bari. reis khk ile kendini başkan ilan etsin. hem insanlar sandığa gidip bu sefer olacak diye ümitleniyor. bu versusta chp+hdp koalisyonunun kazanacağı tek şey yok. inşallah akıllarını başlarına alırlar. yoksa akp'ye bahçeli'den daha faydalı olacaktır bu ittifak.