şükela:  tümü | bugün
 • türkiye vs türkiye 'den farkı olmayan önermedir.

  acı bir şekilde iç savaşa sürükleniyoruz. belki biz değil ama çocuklarımız bu kutuplaşmanın sonunda birbirini doğrayacak ve batılı kuvvetler "aaa ayrılın bakayım" diyerek ülkemize "ileri demokrasi" adı altında yapay bir paket sunacaklardır.

  bu paket açıldıktan sonra da bugün suriye ve ırak'ta yaşanan senaryolar türkiye'de de yaşanacaktır.

  böyle bir "vs" ye gidilmesindense mevcut siyasetçilerin hepsinin birden istifa etmesi daha mantıklıdır.
 • 2019 seçimi için konuşuyorsak tayyipçiler vs diğerleri şeklinde olacak taraflardır. çünkü ne kadar parti ismi yazarsanız yazın herkes biliyor ki akp'yi bir arada tutan şey çıkar ilişkileri ve tayyip'tir. özal sonrası anap nasıl dağıldıysa, demirel sonrası dyp nasıl dağıldıysa, ecevit sonrası dsp nasıl dağıldıysa lidere bağlı ortaklıkların ömrü de liderin ömrü kadardır, akp de bu sonu yaşayacaktır. o yüzden başkanlık seçimi tayyip'in, dolayısıyla akp'nin son şansıdır. o makama geldikten sonra artık makineye bağlı bile olsa yaşatır, büyük ortadoğu projesini tamamlayana kadar ölmesine müsaade etmezler.

  muhalif cephenin ikinci bir ekmelettin faciası yaşayacağını sanmıyorum. akşener, kılışdar, selocan gibi siyasi bir figür de koalisyonu bozacaktır. lakin tayyip'in karşısına çatı aday olarak ali koç veya cem uzan gibi bir aday çıkarırlarsa yarış oldukça çetin geçecektir. akp seçmeninden bile oy alabilecek kapasitede insanlar bunlar.

  ama muhtemelen aday belirleme aşamasında koç holding'e yüklü bir vergi cezası gelebilir, veya cem uzan'ın yasağı kalkmayabilir.
 • hiç gerek olmayan bir versustur. apache+mysql+php+smtp+asp kurup geçelim bence. (bkz: beni siz delirttiniz)