şükela:  tümü | bugün
 • "akp’den istanbul milletvekili seçilen ve bir dönem önce tbmm milli eğitim komisyonu üyesi olan ahmet hamdi çamlı, perpa ziyareti sırasında basına açıklama yaptı.

  “trump efendi, macron git şuradan bir kahvaltılık al…”

  çamlı konuşmasının bir kısmında, matematik ve uzay bilimlerini islam medeniyeti’nin icat ettiğini ve bu bilimlerin olmaması halinde bakkal hesabı dahi yapılamayacağını ifade etti.

  çamlı, “benim dedem matematiği, mühendisliği icat etmemiş olsaydı, bugün bu alman, bu amerikan… bu trump’a new york’ta oturduğu yerden bakkaldan bir torba kahvaltılık al gel ve o kahvaltılığın hesabını çıkar deseydin benim dedem matematiği, ilmi, bilimi, teknolojiyi icat etmemiş olduğu bir halde, trump efendi, macron git şuradan bir kahvaltılık al kahvaltı yapalım sonra da bana hesabını çıkar deseydik vallahi billahi hesabı çıkarmak için duvar kadar tahtaya ihtiyaç duyardı” açıklamalarında bulundu.

  “benim dedem ona dedi ki ‘geri zekalı bak bu iş böyle olmaz’”

  çamlı konuşmasının devamında roma rakamlarını kazık olarak ifade ederek “roma rakamları var ya bildiğimiz bir kazık iki kazık, v, çarpı yanına bir kazık koy bunlarla uğraşacaktık. benim dedem ona dedi ki ‘geri zekalı, bak bu iş böyle olmaz. al şu sıfırı, çarpmayı bölmeyi de hesap yapmayı öğren dedi’ ve dedemi öldürdü. bütün bu ilimi, bilimi, teknolojiyi, dedemin kütüphanesinden çaldı ve bir tane adam kalmayacasına hepsini katletti” ifadelerinde bulundu.

  “icat edecek kafa yok, sarhoş adam”

  endülüs emevileri döneminden bahseden çamlı, avrupalıları kastederek “teknolojiyi üretecek, icat edecek kafa yok sarhoş adam yani adam öldürmeye endeksli” dedi. çamlı avrupa insanlarının kökeni için “adam öldürmeye endeksli, sarhoş” açıklamalarında bulundu.

  “ha bu gavurun makinesi olmasa çırılçıplak gezeceğiz sokakta”

  konuşmasında “küresel hırsızlar, zalimler” diye tanımladığı güruhların ülkemize saldırılarından bahseden çamlı, “adalet istiyoruz, hırsızlık istemiyoruz” dedi.

  siyasi, ideolojik ve mezhep olarak ayrıştığımızı ifade eden çamlı devam eden konuşmasında öz eleştiride bulundu.

  üzerindeki ceketi göstererek, “şu kumaşı dikecek bir dikiş makinemiz yok ama solculukta bizden ilerde kimse yok. sağcılıkta bizden ilerde kimse yok” ifadelerinde bulunarak “ha bu gavurun makinesi olmasa çırılçıplak gezeceğiz sokakta” diye belirtti."

  ahmet hamdi çamlı, cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’ın istanbul büyükşehir belediye başkanlığı’na aday olduğu günlerden bu yana erdoğan’ın gönüllü şoförlüğünü yapmıştı. ahmet hamdi çamlı, 1 kasım 2015 genel seçimleri’nde istanbul ikinci bölge’den akp milletvekili seçilmişti. çamlı, tbmm’de milli eğitim komisyonu’ndan görev almıştı.

  konuşmanın videosu

  kenan komutan'ı hatırlatmıştır:

  https://www.youtube.com/watch?v=fgfavpqnkcs
 • hayır, ben bir şeyi anlamadım: sayın vekilimizin hangi dediğine takıldınız?

  nedir allah aşkına batı'nın karşısındaki bu eziklik. cemil meriç'in dediği gibi onların yapıştırmaya çalıştığı "sen bir az gelişmişsin" etiketini neden böyle sahiplendiniz? siz de haklısınız kardeşlerim, kemalist rezillik yüzünden 1923 öncesini mağara devri sanıyorsunuz. "haberin yok gibidir taşıdığın değerden!"

  sıfır'ı araplar bulmadı mı?

  sağ sol diye ayrışmadık mı?

  bugün teknolojinin çoğu avrupa'dan gelmiyor mu?

  hangisine inanmıyorsanız söyleyin yardımcı olmaya çalışayım.
 • (bkz: kod adı yeliz)

  pek yakında meclis sinemasında.

  edit: bu adamın mecliste olması ne kadar güzel değil mi!
  seçmen kitlesinin seviyesini temsil ediyor işte.
  biz de sayesinde ''kimler oy veriyor'' sorumuzun yanıtını almış oluyoruz.
 • biz geri zekalıyız fakat dedemiz zekiydi.
 • başkası adına utanmayı geçtim. (bkz: ülkem adına utanmak)
 • kahvehane ağzıyla konuşan bir adet yeliz içeren videodur.

  hak eden binlerce insan dururken böyle lümpenlerin mecliste ne işi var?
 • kendisi benim vekilim değil,beni temsil etmiyor. gerçekten temsil ettiği kitleye de çok yakışıyor. bir sıkıntı görmüyorum.

  bugünün tbmm'sine oldukça yakışan bir akp milletvekilidir.
 • aslında bu adam milletvekili oluyorsa seçim sonuçlarına çok kahırlanmamak lazım. zira bu adamla siyaseten rekabet etmek zordur.
 • yeliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz!!!

  ahh ulannn :) seni. (burada kemal sunal gülüşü gelecek)