• 2015 seçimleriyle birlikte devreye alırsa ölümsüzlüğü kucaklayacak akp planıdır.

şimdi bildiğiniz gibi bugün chp 19 nisan 2015 chp seçim beyannamesi yayınlanıyor. şimdilik bildiklerimiz: borçlar silinecek, emekliye çift maaş, işçiye güvence, ssk falan filan. bunların hepsinin ekonomik karşılıkları çok ciddi.

ayrıca bir de (bkz: 2015 ekonomik krizi) dan görebildiğinzi gibi, akp ekonomiyi epey batırdı. muhtemelen bu seçimi aldığında ve tek başına iktidar olduğunda ülke ekonomisini epey bok götürecek. hatta bazı uzmanlara göre düzelmesi pek mümkün de değil. bir çok özelleştirme vs. derken devletin para üretecek gücü azaldı.

akp ne yapmalı? hop, seçime günler kala iyicene saçmalasın, bilerek seçimde chp - hdp - mhp koalisyonu bir şekilde iktidara gelmesini sağlasın. bu sırada, inceden inceye devletin, kurumların vs. içini boşaltıp gitsin.

sonra chp kolalisyonu başa gelince, zorunlu olarak bir çok kemer sıkma politikası uygulamak zorunda kalacak. kaçınılmaz biçimde, ülkenin ekonomisi - akp yüzünden de olsa- iyicene boka girecek. bu 3 parti aralarında kavga da edecek, chp ekonomik sebeplerle verdiği sözleri de tutamayacak. ülke bombok olacak.

hop, al sana sadece 4 yıl ara vererek birdaha kimsenin akp dışında bir partiye oy vermemesini sağlama yöntemi. malum 10 küsür senedir iktidardalar, artık eski hükümetlere de çok bok atamıyorlar, bu dertleri de gidecek. o saatten sonra kimse bir daha akp den başkasına oy vermez. al sana god mode on.

edit: 2019 da akp den aday adayı olmayı planlıyorum stratejik yönetim sinerji bilişim ve embriyotik alanında danışman olacağım.
  • zamaninda beni dinleyip yapsalarmis, bugun yasadiklari bu problemleri yasamayacaklari akp planidir. dinlemiyorlar napim aq.
  • sözlükte de şahsen benim ve birçok arkadaşın çok kez dile getirdiği bir olay, ancak kemal derviş faktörü var. birleşmiş milletler kalkınma programının başkanlığını yapmış, "recovery from the crisis and contemporary social democracy" adlı kitabın yazarı ekonomist bi arkadaş kendisi. chp'nin programı üzerinde çok ciddi çalışıldı, ekonominin başına kemal derviş'i getireceği için onun görüşü alınmadan çılgın proje tarzı sallama vaat oluşturulmadı yani.

bu kadar şey zor gibi görünüyor ama doğrusu bu, bizi sağcılar bugüne kadar fena düdüklediği için bu kadar zor geliyor..
hesabın var mı? giriş yap