şükela:  tümü | bugün
  • abdullah gül ve ahmet davutoğlu'nun kuracağı parti akp nin içinden +20 vekil ve % 8-10 aralığında oy almayı hedefleyecektir . ne sol seçmene ne de mhp,sp seçmenine hitap eder başlangıçta
    aynı dönemde cumhur ittifakının dağılmasıyla %7-8 de oradan gider
    son dönemde yaşanan gelişmeler , ekonomik problemler vs %5-6 götürür.

kalır %18-20

bu tabanın ilkesel bir birlikteliği yok , doktrin partisi değil , zaten tepki oylarıyla iktidar olup siyasal islamcı ve fethullahçılarla işbirliği yaparak büyümüş bir partidir sonuçta

aynı şekilde giderler gibi geliyor

ben 2019 ekim kasım dönemini , erken seçim kararı alınır , 2020 yılında da seçim hezimeti ile tarihin tozlu sayfalarında yerini alır diye düşünüyorum.

akit in sertleşen söylemleri bu konuda biraz fikir veriyor aslında , satır aralarını okursak , 2020 nin siyasi olarak enteresan gelişmelere gebe olduğunu görürüz

2020 de mhp , bahçeli skandalı ile çalkalanıp , isim ve lider değişikliğine gidebilir . bu konu herkesin malumu ve son koz olarak tutuluyor ama açılacak sonunda.

akp dağılım sürecine girecek ,

sonraki dönemde ise merkez sağ için yeni bir toplanma noktası olarak seçmen gül ve davutoğlu'nu tercih edecek

öngörülerim bu yönde.
  • büyük iller kaybedildi zaten. uzun bir süreden sonra belediyelerde söz sahibi olan chp'nin bundan sonra kolay kolay kaybedeceğini düşünmüyorum. özellikle ekrem imamoğlu, istanbul'da büyük bir rüzgarla geldi. ekonomik sıkıntıları söylemeye gerek yok zaten.

umutla beklenen.
  • malum şahıstan sonra sonları anap gibi olacağından çok uzak olmayan günlerdir zaten.
  • --- spoiler ---

sonraki dönemde ise merkez sağ için yeni bir toplanma noktası olarak seçmen gül ve davutoğlu'nu tercih edecek
    --- spoiler ---

merkez sağ icin yeni toplanma noktasi abdullah gül veya davutoğlu!?
    (bkz: şuradan bir siktir git)