şükela:  tümü | bugün
  • hani mahallede, simartilmis, babasi zengin, futbol topu olan tek bi cocuk vardiya, top oynarken nizami kurallar onun lehine hep bozulurdu. bizim kornerler hep taç sayilirdi, onun fauller penalti olurdu. kimseyle anlasamazdi, herkes kotuydu bi tek o iyiydi, o elitti. top onun diye sineye cekerdik zaten pek de anlamazdi toptan diye, verdigimiz avantajlari pek de onemsemezdik.

hepimiz zamanla top aldik, o da bizi evinin camindan izledi, biz oynarken. gelseydi gene oyuna alirdik, ama hazmedemedi nizami kurallarla oynamayi ve eski suksesi olmadan siradan/vasat olmayi. o gelmedi, bizde onu cagirmadik.

o çocuk benim gozumun onunde buyudu zamanla, dag gibi babasi eridi gitti, cocukta bir baltaya sap olamadi.

kimseyi gucendirmek istemem ama, bu secimde ben o cocugun ruhunu gene gordum. sevimsizlestirdi secimi o ruh. gene canimizi sikti ama cok da uzulmedik.

oyun oynarken babanin torpiline guvenilerek kural degistirilmez be cocuk.

kendin kazanirken milli irade, biz kazanirken terrorist operasyonu

kendin kazanirken, oylara itiraz, milli iradeye saygisizlik, biz kazanirken yasal hakkin kullanimi

kendin kazanirken itirazlarin hepsi nizami olmali, secim sirasinda serh dusulmemis hic bir oy tekrar sayilmaz, biz kazanirken, "icimize doguyo", "soyadi bizden" , "secim sirasinda temsilcimizce itiraz edimemesine ragmen, gecersiz oylari bi daha sayalim', olmadi hepsini tekrar sayalim.

kendin kazanirken (hatta kazamazken) ," biz kazandik, hayirli olsun", "ati alan uskudari gecti" . biz kazanirken, "kimse ortalara cikip sacma sapan biz kazandik havasina girmesin"

sizler daha iyi bilirsiniz ki, bizim guzel halkimiz her zaman ezileni tutar. heyecanlı hatalariniz ile, partinizi zayiflattiginizi dusunuyorum.

umarim bu kucuk hayat tecrubem, sizin icin faydalı olur, gel kol kola sahaya cikalim, kurali neyse sanada banada ayni olsun, guzel guzel topumuzu oynayalim, kadromuzda yerin baki olsun.
  • mızıkçı çocuklar oynanılan oyunu sabote ederken, kendi çıkarları için mızıkçılık yapanlar da bir ülkenin geleciğini sabote ederler.