şükela:  tümü | bugün
 • siyasi görüşü ne olursa olsun, vatanını seven herkesin üzerinde düşünmesi gereken bir soru bu.

  teröristbaşı abdullah öcalan, 1998 yılında, anasol-d hükümeti döneminde türkiye'nin yoğun siyasi baskıları sonucu kıskıvrak yakalanıp ülkeye getirilmiş ve idama mahkum edilerek hapse tıkılmıştı. bu tarihi dönemeçten sonra pkk ciddi güç kaybetti, eylemleri azaldı ve terör bitme noktasına geldi.

  akp'nin barış süreci ısrarından sonra tekrar güçlenen pkk, gerçekleştirdiği sayısız terör eylemiyle ülkeyi defalarca kana buladı.

  diğer yandan, fetö, akp dönemi öncesinde polis teşkilatında ve devletin bazı kademelerinde örgütlenmişti. fakat kilit öneme sahip türk silahlı kuvvetlerinde ve adli kademelerde örgütlenmesi oldukça zayıftı. akp'nin iktidarından sonra fetö'nün tsk da dahil tüm kademelerde baskın şekilde örgütlenmesi, hatta iktidardan bile daha fazla söz sahibi olması, bugün akp'li siyasetçilerin bile itiraf ettiği bir gerçek.

  en koyu akp'linin bile inkar edemeyeceği bu gerçekleri düşününce insan sormadan edemiyor. akp olmasaydı pkk ve fetö başımıza bu kadar bela olabilir miydi, bu acılar yaşanır mıydı?
 • olaya tersten de bakmak lazım. pkk ve fetö olmasaydı akp ne durumda olurdu? zira karşılıklı menfaatler söz konusu.

  pkk, kasım seçimlerinde tek başına iktidar için; fetö ise referandum öncesi başkanlık konusunda gerekli adımların atılması için en önemli aracı olmuştur akp'nin.

  (bkz: 7 haziran 2015 sonrası tırmanan terör olayları/#59202811)

  (bkz: darbe girişimi bahanesiyle darbe yapmak/#63811436)

  tabi pkk ve fetö ile birlikte mhp'yi de gözardı etmemek lazım. akp'nin hem kasım seçimlerinde tek başına iktidarının hem de erdoğan'a başkanlığın önünü açan en önemli unsur oldu mhp. yıllarca milliyetçi vatansever geçinen bir partinin pkk ve fetö ile aynı amaçlara hizmet etmesi içler acısı bir durum.
 • dar düşünce pkk akp olmasaydı suriyede durum ne olurdu veya libyaya giden nato uçakları nerden kalkardı işit ortaya çıkacakmıydı
 • boğaziçi köprüsü hala boğaziçi köprüsü olarak anılırdı.

  beleştepe, insanların komik hikayelerinin anlattığı, önünde geçerken tebessüm ettiği yer olarak kalırdı.
 • pkk bitirilmiş, hdp güçlenmiş olur, kürt sorunu bir demokrasi sorunu olarak mecliste ve meydanlarda sesini duyururdu.

  fetö 2004 mgk kararı sonrası devletten temizlenirdi. 2004'te henüz ordu ve yargı içinde çok güçlenmedikleri ve üst kademelere gelemedikleri için bu temizlenme rahat gerçekleşirdi.

  sunnici, osmanlıcı, derin stratejici olmayan bir hükümete sahip olan türkiye suriye savaşı körüklemezdi ve savaş büyümezdi. müslüman kardeşler iktidara gelsin diye türkiye her türlü yolu mübah görüp ayrılıkçıları desteklemezdi.bölgeye türkiye ve diğer ülkeler tarafından silah sevkiyatı gerçekleşmeyeceğinden ışid güçlenemez, var olmazdı.

  ha bir de 3. köprü olmazdı.
 • pkk neredeyse bitikti, fetö ise dağılmıştı.

  akp sağolsun, hepsine can simidi oldu.

  bilmem anlatabildim mi?
 • pkk yi bilmem ama feto olmasaydı akp olur muydu ki