şükela:  tümü | bugün
 • artık başka çare kalmadığından böyle bir ekip'in kurulması memleketin iç savaşa sürüklenmesini engelleyecektir aksine. çünkü adalet mekanızmasının çöktüğü yerde orman yasası başlar. ülkede adalet çökmüştür, yerle bir olmuştur hem de. bireysel olarak insanlar silahını kapıp çıkacak kadar çıldırmadan önce adaleti gerçekten adilce tesis eden bir ekip kurulması vicdanlara su serpecektir. yoksa gidişat kötüdür. tek taraflı bir iç savaş zaten var. madem savaş ve olağan üstü hal kuralları bile hiçe sayılıyor. şiddetin bini bin para kimse kusura bakmasın karşı şiddet artık meşrudur. ölen çocuklar yerden bitmedi, saksıda büyümedi!

  ancak bu ekip yalnızca meşru müdafaa zemininde kalmalı asla suçu sabit olmayana saldırıda bulunmamaya maksimum özen göstermelidir.

  edit: ispikçinin hatırına bir daha okudum. hakkketten zararverici nitelikteymiş. bakayım valla vatan hainiyim ben galiba.
 • (bkz: dexter)
 • yok ben karar verdim öss'de okuduğunu anlama soruları arttırılmalı. bin kere yazsan kafasındakini okuyan adam fazlası var ülkede.

  burda bir ekip kurulsun bütün akp'ye oy verenleri keselim diyen oldu da ben mi okumadım. ya da ilçe binalarına intihar eylemleri düzenleyelim diyen kim.

  neden herkes terör örgütü kurmak olarak anlıyor bu meseleyi hiç anlamadım. insanları yaka paça sokağa attığı için boykot edilen işletmelere yapılan şeyden farklı bir şey anlamadım ben bu söylenenden.

  hele dağa çıkmakla birleştiren var bir hayli fantastik bravo! iyi bırakalım yapıp edip twitter başına geçip zafer konuşmaları yapsınlar. ulan adaletsizlik yapan bir kurumun web sitesinin hacklenmesi bile ne kadar büyük bir vicdani rahatlama sağlıyor farkında değil misiniz? hükümet bu adaletsiz uygulamalarını sürdürürse toplumsal cinnet başlayacak diye aklım çıkıyor. böylesi bir yol en doğrusudur demiyorum ama birinin çıkıp bu orantısız biçimde baskı gören insanların vicdanını rahatlatması şart. ölen ya da sakat kalanlardan birinin babası cinnet geçirip av tüfeğine saldırırsa ne olacak? kimse aklından çıkarmasın ki bir ülkede gecenin saat bilmem kaçında en az 20 farklı yerden protesto haberi geliyorsa,üstelik yaz aylarında üç günde durulmayacak bir buhranın içindeyiz. bir şeyler olması şart!

  edit ama ispiyon için değil: az önce aldığım mesaj beni düşündürdü. bu kadar öfkeli ve tepkili insan yeterince serin kanlı davranamayabilir. bu durumda karşı taraf daha da büyük bir şiddete başvurduğunda insanlar öfkelerini kontrol edemeyip meşru müdafaa çizgisini geçebilirler. belki bu yüzden şimdilik aklımızla direnmeye devam. ancak biz hiç bir şey yapmasak da gidişat iç açıcı değil. kimsede peygamber sabrı yok. umarım daha kötü günler görmeyiz ama gidişat hiç öyle değil.

  bu yazıyla provoke olacak çapulcu tanımıyorum gammazcım rahat ol sen.
 • hala insanların "yok biz konuşalım, biz insanız, yok biz bölücülük yapmayalım" demesi, empati yetisinden yoksun olduklarını gösterir.

  bu tip insanlar umarım bir gün o gözü dönmüş polisin arasına ya da eli sopalı palalı hayvanların arasına düşer de gerçekleri görür. orada konuşarak işi halletmeye çalışsın bakalım.
  beyin kanamasından ölmezse, ayıldığında fikrini değiştirebileceğini düşünüyorum.

  ayrıca bu müdahalelere insani yollarla karşılık vermeye çalışmak, bir yılanla satranç oynamaya çalışmaya benzer. evet sen insansın, onu biliyoruz da, karşındaki ne onu bir düşün?
 • tam da akp'nin istediği şey budur sanırım. bir anda bu ekibi terörist ilan ettiğiyle yapılan onca eylemi bunlara yıkar sütten çıkan ak kaşık olurlar.
 • mantık olarak doğru ama uygulamaya geçirmesi zor ve meşakkatli bir düşünce. bunları gerçekleştirmek için ciddi ve kalabalık bir toplantı ayarlanmalı ve sonucunda alternatif faaliyet çeşitleri belirlenmeli. sonuç olarak, desteklediğim öneridir.
hesabın var mı? giriş yap