şükela:  tümü | bugün
 • türk tabipleri birliği (ttb) 12 haziran 2011 genel seçimleri sürecinde dokuz yıllık iktidarında sağlık sisteminde yapılan değişiklikleri ve seçim beyannamesindeki vaatlerini değerlendirdi. birlik, akp'nin seçim afişlerinde ve kampanyalarında öne çıkardığı sağlıkla ilgili söylemleri 50 başlık altında topladı. her bir icraat ve vaadin arkasındaki gerçeği ortaya koydu.

  http://www.bianet.org/…tikasi-yalanlar-ve-gercekler
 • ttb.'nin 5 yıldızlık çalışması olmuştur.

  şu linkten izlemek ve dahi yaygınlaştırmakta yarar vardır.

  http://www.ttb.org.tr/…/haberler/yalanlar-2664.html
 • genel olarak bakıldığında akp'nin sağlık sektörünü de piyasalaştırdığının, sermayeye iyiden iyiye açtığının göstergesi olan değerlendirmedir. "paran varsa muayane olursun, paran yoksa ölürsün" mantığının bir çok örneğini görebilmekteyiz.
 • gerçek: florence nightingale hastanesi'nde sigortalılar ''0'' ücret ödeyerek açık kalp ameliyatı oluyorlar...
 • yalan: sağlık reformu ile artık profesör doktorlar hastane döner sermayesine katkı sağlanarak hasta muayene edemeyecek, süper olacak. gerekli durumlarda hastalara profesör bakacak.

  gerçek : üniversite hastanesinde prof. hasta başı 1 tl ücret aldığı için artık hasta bakmıyor. özel hastanede çalışmaya itilen prof.a artık deve yüküyle parası olmayan muayene olamıyor. özel hastanede çalışmayı reddedenler ise hasta bakmıyor. sonuç, üniversite hastanelerinin iflahı kesilmiş durumda.
 • yalan: devlet hastaneleri ücretsiz.

  gerçek: -bu doktorumuz bu işin en uzman kişisi. onun ameliyat etmesi, çok daha verimli olur. etsin mi?
  -etsin abi.
  ...
  günler geçer;
  -(çıkış işlemi esnasında) anestezi ve doktor seçimi ameliyat ücreti toplam bilmem kaç bin tl'yi kartla mı ödemek istersiniz, yoksa nakit olarak mı?
  -kartla abi.
  -şifre lütfen.
 • yalan : erdoğan : ''o zamanlarda ben de bir sigortalıydım. sabahın erken saatlerinde hastaneye giderdik, muayene olmak için elimize numara verirlerdi, bazen sıra gelene kadar gün doğardı, ertesi gün devam. sıra gelirse doktor efendi derdi ki: 'muayenehaneme gel' bunları yaşadık mı? muayenehaneye giderdik. muayenehanenin tabii bir bedeli var. para almadan bu iş olmuyor. eğer ameliyat gerekiyorsa, ameliyat yine ssk'nın hastanesinde yapılıyor. bunları yaşadık mı? ilaç için reçeteyi uzatıyorsun, ilacın yarısı var, yarısı yok. olmayanı nereden alıyorsun? serbest eczaneden. kim var genel müdür olarak? sayın kılıçdaroğlu. sayın kılıçdaroğlu, senin ssk genel müdürlüğünü biliyoruz. ama artık sizin zihniyetinizden bu ülke kurtuldu. şu anda hastanelerimiz ortada. benim vatandaşım artık kuyruklarda inim inim inlemiyor. eczanelerin hepsi halkın emrinde. istediği eczaneden gidip ilacını alıyor. eğer orada ilaç yoksa eczacı hemen depoya telefon açıyor ve ilaç geliyor."

  kaynak : http://www.internethaber.com/…80h.htm#ixzz1o5qbydyy

  gerçek : kalçası kırılan 80 yaşındaki eniştemin fatih sultan mehmet hastanesi'nde (eski ptt hastanesi - istanbul) ameliyat için 15 gün beklemesi gerektiğini öğrenmesi. ameliyat için gerekli malzemelerin ihalesine çıkılacakmış, sırada başka hastalar varmış vb. mükemmel gerçekten.
 • dün kartalda yer alan koşuyolu kalp hastanesi polikliniğine annemle birlikte gittiğimizde 68 yaşında diabet annemin sırf 45 saniyede, yüzüne bile bakmadan, tahlil sonuçlarını yorumlaması için doktoru iki buçuk saat kokudan durulmaz ve yapış yapış olan hastanede, kuyrukta beklemiş birisi olarak yakından tanık olduğum yalan ve gerçeklerdir.
  bu minvalde tek gerçek söylenenlerin koca bir yalandan ibaret olduğudur.
 • türk insanına verilen değerin sıfırın altında olduğunun kanıtıdır.

  (bkz: gülhane askeri tıp akademisi/#23808747)