şükela:  tümü | bugün
  • özellikle %35 oy alarak başbakan olmayı hedefleyen kemal kılıçdaroğlu'nun cevaplaması gereken soru.

öyle ya, işine gelmeyince yasa, anayasa tanımayan, beğenmediği kararları veren mahkemeleri kapatan, yargıçları, polisleri oradan oraya süren akape, seçim sonuçlarını da beğenmezse tanımayabilir.

bu durumda ne yapacaksınız sayın ezik genel başkan?

soruyorum sormasına ya, cevab veremeyeceğinizi de biliyorum. sözlüğe geldiğinizde sorduğum soruya da cevab verememiştiniz zaten. olsun, burada dursun yine soru.
  • cevabı büyük ölçüde belli soru. tabi ki hiçbir şey olmaz. olacak olsa önceki seçimin ertesinde tutuklu vekiller tahliye edilmeyip içeride tutulduğunda olurdu. olacak olsa 17-25 aralık'ta, suçüstü durumu yaşanmasına rağmen yargı kararları uygulanmadığında olurdu. muhalefet bu kadar ezik olursa bir bok olmaz!
  • genel sonucu kestiremiyorum ama devlet bahçeli'nin ne yapacağını biliyorum: devletin menfaati için sokağa çıkmıyoruz der, teşkilatını bastırır, hükümeti kınayan bir yazılı açıklama yapar, genel merkezde el öptürmeye devam eder.
  • zamanın birinde çok ama çok büyük bir adam şöyle demişti:

(bkz: geldikleri gibi giderler)

o ne dediyse hep doğru çıktı. hemde hep.
  • gayet sacma bir soru. sizde hiç mi akıl yok. adam ne yapsın? herif butun yargiyi kolluk gucunu onu bunu el altına almış zaten. normal ulkelerde genel baskan ezik bile olsa bir sik yapması gerekmez. cunku o sonuclar ske ske tanınır tanınmazsa da o tanımayan adamın gotunden kan alırlar ama burası turkiye sen devletin tüm kurumlarının ve anayasasının içine canlı yayında sıç, yapması gereken kimse bi bok yapamasın ama ezik olan genel başkan olsun.

ben harbiden anlamıyorum bu mantığı ya. yanına kar kalacaksa mübah yani hırsızın hiç suçu yok. ev sahibi hep suçlu. napalım amk filleri alıp hannibal'a mı dalalım.
  • cehape'li gençlik tarafından "hırsızın hiç mi suçu yok" gibi saçma argümanlarla hasır altı edilmeye çalışılan soru. hırsızın suçu çok güzle kardeşim de, hırsızı kulağından tutup hesap soracak polis lazım bize. senin genel başkan ise o harmanın beygirine benzemiyor pek. o sebepten, yapamayacaksa kenara çekilsin de, yapabilecek olan gelsin. mesele bundan ibaret. yoksa çok demokrat, çok dürüst sizin genel başkan, biliyoruz milletçek.
  • neden sadece kılıçdaroğlu'nun cevap vermesi gereken sorudur anlayamadım. eğer böyle bir durum gerçekleşecekse ve biz vatandaş olarak bir şey yapmayacaksak ve bütün yapılması gerekenleri bir parti başkanından bekleyeceksek bu ülkenin demokratikleşmesini beklemek gibi bir hakkımız olur mu.
  • "milli irade" diye sayıklayanlar, eylemcilere "darbeci" diyenler "seçimi tanımazsak napcanız" demeye başlamış.

muhalefetin etkinliği için önce demokrasi gerekiyor hatırlatalım.
  • seçimi kaybederse akp, o hafta içinde thy seferlerinde doluluk oranları %100'e vurur. hatta ek seferler ile bile belirli bir kesim insanın bavulları ile beraber kaçtıklarını izleriz. sonuçları tanımamaları mümkün olamazdı. ha zaten adamlar kediler trafolara girse de girmese de %40 alacaklar ama işte biz de burada boşuna konuşuyoruz.