şükela:  tümü | bugün
2881 entry daha
 • tank palet fabrikası çekildi edildi ama olsun şahane bir sarayımız var.
 • geçen gün annemin amcası bize geldi. yemiyor içmiyor, parayla aklını bozmuş ama zor geçiniyoruz diye ağlıyor. ankara'da 2 tane dairesi, istanbul'da en az 1 milyon liralık mirası ve malatya'da yaşadığı evi var. artı olarak da kendisi emekli ama ağlıyor işte. bu adam yurt dışında çalışmış, en az 10 tane ülke görmüş bir adam. ingiltere'den, hindistan'a kadar gitmiş, çalışmış bir kişi. ama ağlıyor işte.

  daha akp seçmenini size nasıl anlatayım? kendisi recep tayyip erdoğan için ölür bu arada.
 • kendilerini müslüman zannediyorlar ama çok büyük bir çoğunluğu fatiha suresini okuyamaz.
 • chdpkk seçmenince şeytanlaştırılmaya çalışılan ama başarılı olunamayan seçmen.

  bu arada akp değil ak parti diyeceksin hayvan.
 • asla chp seçmeni kadar koyun değildir. gidin anadoluyu dolaşın kaç yerde yerel seçimlerde partilerine şartsız koşulsuz bağlı olmadıklarını gösterdiler. ama ortamlarda akp seçmeni koyun dersiniz. esas koyun olan chp seçmedir. mesela izmir bokun içinde yüzüyor, şehirleşmenin ş si yok ama her seçimde %70 alıyor. ya da şimdi kadıköy ‘de gidin belediyenin kapısına kilit vurun 5 sene sonraki seçimde yine chp %70’den az almaz. hee bu partinin seçmeni bir de her ortamda atatürk’ü savunur ve 10. yıl marşı okumayı sever. ama pkk sevici başkanlara gözü kapalı oy kullanmayı da ihmal etmezler. sorsan laiklik elden gidiyor diye izmir’de korku içinde yaşarlar fakat chp genel merkezini pkk’lılar ele geçirirken haberleri olmaz. öyle de bir seçmendirler. yılmaz özdil’in kitabını okuyarak tatmin olup, heykel açarak eğlenirler. tabiki içlerinde istisnalar vardır fakat bu partiye mensup birisini vatana millete hayırlı bir işi takdir ederken görmeniz çok zordur.
 • şehirleşmeyi şehre beton dökmek sananların savunduğu seçmen

  bir çoğu vasıfsız, cahil, dönek kısaca arkanızı bile dönmemeniz gereken tiplerdir
 • sanılanın aksine alkol alıyorlar. bildiğiniz gibi değil hemde. problem içki içmeleri değil. problem seçimler yaklaşınca birden bire "içki içenlere oy mu verecez" diye ikiyüzlülük yapmaları.

  çoğunun muhakeme yeteneği yok. atıyorum asgari ücret 2000 tl çok az diyorsun, adam "fransada 1500 € orda daha az" diyo. fransız etin kilosunu 7 euro ya alıyor diyorsun. bu sefer " ama 7 euro az mı? burda 42 tl yapar. et fiyatları aynı" diyo.
  zaten böyle bir konuşmadan sonra insan daha fazla konuşmak istemiyor.

  bana sorarsanız böyle aşırı aptal falan değiller. sadece kafa yormak yerine birini takip etmeyi ve güdülmeyi daha rahat buluyorlar.
 • seçtikleri adamlar şatafat içinde günlerini gün ederken zamlar bizi davamızdan döndüremez deyip açlıktan ağzı kokan sanrı içindeki insanların büyük çoğunluğunu oluşturduğu grup.
 • şu yaşadığımız dönemde chp ve chp seçmeniyle akp ve akp seçmeni tam olarak aynı konumdalar bana göre, her iki taraf da yapılan işlere bakmadan takım tutarcasına holigan gibi oy veriyor.
  akp seçmeni evet koyun gerçekleri anlatamadık yıllardır, peki chp seçmeni farklı mı, chp hala gerçekten atatürkçümü yoksa tam da istedikleri gibi sadece muhalefette kalıp hiç bir şey yapmamak için tutunduğu dal mı?
3 entry daha