• mide bulandırıcı
  • küfürbaz dir
  • uslanmayan haylazlardır.
  • milyonlarca insanın öldüğü, yüz binlerce insanın diri diri yakılarak, boğularak ya da işkenceyle öldürüldüğü ikinci dünya savaşından sonra dahi alman halkı hitler'den ve onun uyduruk, kıçı kırık, mesnetsiz nasyonal sosyalizminden aslında vazgeçmedi. bütün o işkencelerden, insanlık suçlarından, yapılanlardan çoğunluk pişman olmadı. sadece daha güçlü bir ittifaka karşı savaşı kaybetmişlerdi. artık değişmeye elleri mahkumdu, o oldu 1945'te.

son dönemde ülkece yaşadıklarımıza verilen tepkilere de bir bakın. hala nasıl da memnun insanlar. doların durumuna, çocuk istismarı ve tecavüz önergelerine, muhalif tutuklamalara, basın operasyonlarına, khk'lere, katledilen hayvanlara, adaletsizliğe, hırsızlığa, krize, ranta, yapılan her şeye rağmen insanlar memnun. bu destek, almanların vaktiyle hitler'e ve nasyonal sosyalizme verdiği desteğin orta doğu bağnazlığına ve siyasal islama bulanmış halidir.

15 temmuz'da iktidarda akp değil de chp ya da bir koalisyon olsaydı mesela, "milli irade" tankların üstüne mi çıkardı, yoksa arkasından mı yürürdü?

türkiye freni patlamış, direksiyonu olmayan bir otobüs gibi yokuş aşağı sürükleniyor. durmak için çarpmak zorunda, ve gittikçe hızlanıyor. otobüsün arkasındakilerin çoğu da bu "ileri ve yeni" halden memnun. akp diktatörlüğünün gücü freni kopmuş otobüsteki bu memnun çoğunluktur.
  • derhal vatandaşlıktan çıkarılması gereken şuuru bulanık seçmendir.
  • verdikleri kayıtsız şartsız destekler dönüp dolaşıp kendilerini bulmuştur. bir dosya geldi fetö dosyasi. durumun ciddiyetini anlatinca şüpheli şahsın eşi, niye böyle yapıyorlar bizim ilgimiz yok, hitap ettikleri seçmen kitle biziz, ben bundan sonra nasil oy vereceğim bu partiye diyiverdi. konusma boyunca hukuk bitmiş minvalinde cümleler eksik olmadi agizlardan. ben de oy verirken düşünecektiniz hanimefendi, yıllardır hukuk bitmişti size vurunca ciddiyeti anladiniz dedim. cevab veremedi.
  • oy verenleri yanlışlığına inandırmak istiyorsan yapmaman gereken bir başlık aksi gibi ön yargı kazandırırsın kanaatimce.
  • sauron'un kara orduları gibiler, tek yüzük diye de başkanlık sistemini bekliyorlar.
  • gün olur da akp tarihe karıştığı anda bakın; akp'yi en çok kim kötülüyorsa, işte o insanlar akp seçmenidir. şimdi güçlü olduğu için sonuna kadar kayıtsız şartsız destek oldukları o partinin, düştüğü zaman kaddafi'yi linç edenler gibi davranacağından emin olun.
  • eleştirirsin ana avrat küfür ederler, ondan sonra da "bizi ötekileştirmeyin" diye ağlarlar.

tapeleri, ışid desteğini, soygunu talanı, patlayan bombaları bilip vicdanı sızlamadan hala akp'ye oy veren herkes benim için vatan hainidir. tartışmaya kapalıdır bu konu.

misafir diyor bir de. anan misafir.
hesabın var mı? giriş yap