şükela:  tümü | bugün
  • bence ironi yapmış. bir insan bu kadar süzme hem de iki kere rafine olamaz. olmamalı. lan yoksa...
  • yıl 2001;
    rte: "koş bülent koş, bugını bulduk ülkenin"
  • bence aklına silivri geldi ve son anda döndü, başıma bir şey gelmesin diye. bir insan bu kadar andaval olamaz.
  • bence dalga geçen kadındır ve bu röportaj danışıklı dövüştür. yoksa kendi kendimi sikerim. çok ciddiyim bakın.
  • tekrar izledim de kadın gılıştarla rteyi karıştırıyor olabilir. hatta kesin karıştırıyor çünkü şöyle bir cümle kurdu “gılıştar mı yönetecek? adam kahvehane ağzıyla konuşuyor”

başka sözüm yok.
  • bebeğime tek tek bez alıyorum diyince kadına üzüldüm en başında , sonraki konuşmalarından sonra bebeğe daha çok üzüldüm. gerçekten insan ailesini seçemiyor.
  • uzun süreli protein eksikliği nin sonucu bu işte.

nöron lar arasındaki bağlantı sağlıklı olarak kurulamıyor.

protein önemli. hemde çok.
  • beni insanligimdan sogutan akplidir.

keske dunyaya kedi olarak falan gelseydim... butun gun yatardim mis gibi, bu mk salaklariyla ugrasmak durumunda olmazdim, hayat daha kolay olabilirdi gayet.
  • sen bu kafayla,
    kredileri zor ödersin,
    alışverişe zor çıkarsın.
    çocuğuna açık ve tek tek bez alırken daha çok zorlanırsın...
  • aptallık değildir. 24 sayfa entry girilmiş, akp'nin bu halkı nasıl güttüğünü bilmiyorsunuz hiçbiriniz.

hiç kem küm etmeden, süslü sözler söylemeden, derine girmeden basitçe yazıyorum:

akp halkın önemli bir kısmını yoksulluğa alıştırdı. iktidara geldiğinde bunlar zaten yoksuldu.

onlara kömür yardımı, makarna, gıda desteği, yoksulluk desteği vs dünyanın parasını akıttı.

yoksullardı ama aç açıkta değillerdi.

kadının derdi yoksulluk değil. yoksul olduğunu biliyor. sosyolojik olarak konuşacaksanız işin sosyolojik yanı şu: böyle bir kitle yoksul olmadığı bir dünyayı hayal etmiyor/edemiyor. kabul edilmiş bir yoksulluk var ortada. benimsenilmiş.

işte neden hala ak parti?

çünkü destek alıyor. yardım alıyor.

yardımı yapan devlet değil, ak parti. bu algıyı yıllarca kazıdılar bu yoksullara.

bu ve bunun gibi insanlar için durum şu:

1) ak parti giderse yine yoksul olurum, 3-5 kuruş yardım veriyorlar onu da alamam.

2) daha da bu ak partiye oy atmam ama şuan bir şey diyemem sadece sitem edebilirim, yoksa yardımımı keserler.

işte bu ve bunun gibi vatandaşların özünde tek derdi ak partiden/devletten aldıkları 3-5 kuruş yardımın kesilmesi korkusu.

çünkü o kadar sınırda yaşıyorlar ki o yardım kesilirse ne yapacaklar hiçbir fikirleri yok.

olayın özeti budur.

doğrudur, kitleler aptaldır. aptal insan gerçeği vardır.

ancak aptal insan kendini direkt belli eder. bir anda wtf demezsiniz.

bu ve bunun gibi vakalarda olay bundan ibaret.

kölelikten memnun olmayan, ancak isyan edecek cesarete sahip olmayan yığınla köle yaşadı tarihte.

bunun modern bir versiyonunu görüyorsunuz bu örneklerde.