şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: #65494907)
  • sabah ezanında namaz kılmak için uyanır.
  • yıllar önce benzer bir sohbette aynen şu cümleleri kurmuştum. ''bizim insanımızın dini imanı paradır. ekonomi kötüye gitsin o zaman hepsi yön değiştirecek. ha gayret biraz daha kötüye giderse en büyük düşman akp olur kendi seçmeni için.''

hala böyle düşünsemde tam emin olamıyorum. adam ekonomik yollarla saldırıyorlar bize diyor kandırıyor insanları.
  • benim çevremdekiler nasıl yusuflamaya başladıysa "parti içinde rte haricindekilerin hepsi yalan abi yea" demeye başladılar. takipteyim.
  • zamandan ziyade;

(bkz: taş ve sopalarla)
  • mhp seçmenlerinin uyanıp koltuk çıkmaya itiraz etmesi gidişatı değiştirmek için yeterliydi.

ak-seçmen görünen çok kişi yeni kaptanın yanında yer alacaktır.
    tabi kaptanın bir chipras gibi kurana yemin etmekten kaçınmaması lazım.

ilave/edit:
    zaten ak-seçmenin çoğunun uyuduğunu sanmıyorum. sadece menfaat icabı burada olduklarını üstte yazdım. birilerinin kendilerini sürekli aşağılaması biraz inada neden oluyor, orası ayrı. ancak kendilerini sürekli kandırmak zorunda kaldıklarını da biliyorum. bunun en bariz örneği, "kime oy verelim?" sorusudur.

yol mol hikaye, her biri babasının/çocuğunun falancanın selamıyla dandik maaşa bile olsa iş bulmuş olmasını, sosyal yardım avantalarından küçük kırıntılar alma durumunu, küçük bir azınlığın da geçim derdi olmadığı (ev hanımı, mal sahibi, çocukların baktığı aile büyüğü vs kişiler) için adamların alnının bir şekilde secdeye varıyor oluşunu yol, uçak, baraj, köprü tipi icraatlarla kendilerine perde etmektedir.

sonuç:
    akp, bir ekonomik krizin ürünüdür. geldikleri gibi giderler.
  • uyanmaz.
  • --- spoiler ---

bu parasızlık salgını herkese bulaştığında uyanacaklar.

günümüz dünyasında paraya bağlı bir düzende yaşadığımız için hayatta ve uygarlıkta tek bağımızın da elimizden alındığını görmüş olacağız.

idrak edebilenler ile idrak edemeyenler arasındaki insanlık farkını göreceksiniz.

ortalık karışınca birbirimizi terörist, hain gibi ithamlarla öldüre öldüre aydınlanacağız. bugün aydın olanların ciğerleri bu gerçekler doğrultusunda yanmaya başlamıştır.
    --- spoiler ---

herkese sabır diliyorum.
    (bkz: jose saramago) (bkz: blindness)
  • motivasyonları inanç, kadercilik, kanaatkarlık ve itaatkarlık olan bir güruh olmalarından mütevellit rasyonellikten en uzak noktada, hatta varsa öbür tarafta falan. uyanmazlar yani, her halükarda reis en doğruyu bilen ve konuşandır. vah ki vah halimize.