şükela:  tümü | bugün
 • bilimsel bir calismanin sonucu olarak,"ucuz kömür ve makarna nin akli fonksiyonlarda yarattiği tahribat" tan bahsedebiliriz. zira iq dan ziyade, gelecek nesillerin bile karakterlerinde genetik bozukluklara yol açabileceği söyleniyor.

  (bkz: beni şakirt hekimlere emanet edin)
 • türkiye'deki seçmenlerin genel olarak kültür ve iq seviyesinden ayrı tutulmasının niçin gerektiğini bilemediğim bir kitleye ait, kime göre neye göre kıstasına tam uygun bir iddia. dağdaki çobanın oyunu kendisiyle bir tutmayan anlayışın dışa vurumu olarak görebileceğimiz bir fikirimsi.
 • yıllardır herhangi bir sol parti iktidar olmamasına rağmen, yandaşların sürekli bir statükodan bahsedip bunları yıkmalarından övünmeleri bu önermenin haklı olduğunu göstermektedir. hiç bir zaman akp 1 tane bile iyi bir şey yapmadı demedim. bundan öncekiler çalıp çırpmadı demedim. söylediğim tek bir şey var: "e bu kadarı fazla!" sağcı değilim. zaten yaftacı kesimin anlam verebileceği bir siyasi görüşüm yok. bilinen görüşlerin bir karması. adını koyamadım henüz. neyse ne. dindar ya da herhangi bir dine inanan biri de değilim. ama erbakan halkı daha çok düşünüyordu. şimdikilere kıyasla bunu söylüyorum. madem bir statükoyu yıktığınızı söylüyorsunuz. yerine yenisini yapın bari. öyle yıkmakla olmuyor. atatürk bu ülkeyi damat ferit'in elinden kurtardığında, "hadi benden bu kadar diyip" çekip gitmesini de bilirdi. ama görüyorum ki en büyük vebali bu cumhuriyeti kurarak almış. halbüsü boyunduruk altında yaşamaktan ne kadar memnun insanlar.
 • kendilerinden daha düşük iq seviyesine sahip olan insanlara bakıp şükretmesi gereken insanlardır, akp seçmenleri.

  he, kendilerinden daha düşük iq seviyesine sahip olanlar ne mi yapıyor? zekasına hakaret ettiği insanlardan oy bekliyor.
 • akılsız bir beyaz türk mantalitesidir.
  faşizm kokar bu mantalite, kibir akar irin gibi sağından solundan. bu fikirdeki humanoidlerin "benim gibi düşünemeyen salaktır" mottosu yankılanır bıngıldaklarında. en güzeli benim sevdiğim, en doğrusu benim dediğim, en iyisi benim der ve azalarak yokolurlar (bkz: temenni). inandığı evrim teorisi bunu gerektirir.
 • bahsettiği seçmenin sayısını günbegün arttıran önerme
 • devamında facebook duvarına yazılacak bir " inadına atatürk,inadına cumhuriyet" sloganıyla devrimin ayak seslerini duyuracak bir tespittir.
 • akp'ninkinden düşük olduğu kesindir. ne derlerse inanıyollaaa..
 • asla sorun değildir ve kesinlikle yüzlerine vurulmamalıdır. ayıp.

  sorun değildir çünkü türkiye'nin meselelerini onların da anlayabileceği biçimde anlatmanın yolu yordamı mevcuttur.

  (bkz: ekşi masallar/#30412701)