şükela:  tümü | bugün
 • kuş gibi ağızdan ağıza besleme usulü kendilerine yüklenen algıdır. kendi fikirleri değildir.

  "memleketi nasıl kurtarırım" demek yerine "bu işten oy çıkarır mıyım" sorusunu soranlara geleceğimizi emanet etmekte olan akp'lilerin hafızasını biraz zorlamak gerekir. gelecek dediğime de bakmayın, ağız alışkanlığı aslında yok gelecek melecek!

  tamamını da değil, akp'nin argümanları üzerinden belli hatırlatmaları yapmak yeterli olmalıdır:

  1- pkk'lı taziyelerine gitmek:

  en yoğun başvurdukları argüman bu. akp vekili galip ensarioğlu ne diyor bakalım?

  orhan miroğlu "pkk terörist bir örgüt değildir" dedi mi?

  2- öcalan'ı ve pkk'yı meşrulaştırmak:

  bu argüman da bayıldıkları bir argüman. kendi sevgileri de ortada ama...

  daha birçok görüntü var.

  3- pkk ile görüşenin şerefsiz olup olmadığı:

  erdoğan görüşmeyiz diyor ağır bir dille ve nedense sonra görüşüyor.

  4- şehit kanı hangi partiye bulaştı:

  erdoğan operasyon yapılmaması ile ilgili talimat olduğunu itiraf ediyor.

  sadece hendek operasyonlarında 393 şehit verdik. o bir yılda toplamda 532 şehit verdik. bu sayılara siviller dahil değil! bu kan kimin elinde? 20'li yaşlarındaki gencecik yüzlerce insanın ölümü engellenebilirdi. yine barış süreci işlesin ama siz pkk'nın hazırlıklarına engel olmadınız. kan sizin elinizde...

  yani akp'liler, aktroll'ler, terör konusunda konuşacak olan son parti sizsiniz. geldiğinizde şehit verilmiyordu, örgüt lideri cezaevindeydi, terörist partisi dediğiniz hdp'nin öncülü %5-6 oyu zor alıyordu.

  siz öcalan'ı imralı'dan manevi olarak çıkardınız. bir hükümlüye ülkeyi dizayn etme fırsatı sağladınız. ulan hükümlüler oy kullanamıyor, siz iç güvenliği emanet ettiniz. düzdüğünüz övgüler hatırımızda. peki sizin neden değil?

  hatırlayın ya en azından. yine oy verin ama gidin eleştirin. fetö'yü memlekete bakan, general, emniyet müdürü, vali, başsavcı, yüksek hakim, özel yetkili hakim, özel yetkili savcı eden sizsiniz, başkalarına fetö'cü dediğiniz kadar besmele çekmiyorsunuz. pkk'yı dirilten, şahlandıran sizsiniz, tüm ülkenin altına bomba yerleştirilirken talimatla operasyonları durduran sizsiniz, psikopat öcalan'ı öve öve bitiremeyen sizsiniz ama sizin dışınızda herkes pkk'lı...

  bu şartlarda, soru basit. hatırlayın, tamam mı?
 • hicbir ulkede, hicbir siyasetci dini de, teroru de, sehit kanini da boyle kullanmadi. hic kimse bu kadar ileri gidemedi. asagidaki videoda 1 adet sehit tabutuna yaslanarak oy devsiren yeni turkiye lideri goreceksiniz.

  tanim: https://youtu.be/nibq4oonofu
 • bunlar sadece terörü aline silah alıp dağa çıkmak sanıyorlar. lakin bilmezler mi kara para aklamak öğretmenlere saldırmak işini iyi yapmayan lider bile terör yapmaktadır milletinin sorununu çözemeyen eğitim de, ekonomi de, sosyal hayatta çöküntüye karşı bir şey yapmamakta bir terördür.
 • oya tahvil edeceğini bilseler, pkk üniforması giyip poz verecek kişileri ülkenin başına bela eden algıdır.
 • muhalif partili olmakla doğru orantılıdır.

  akp'li değil de x muhalif partiliyseniz, tebrik ederim teröristsiniz.
 • savunma mekanizması ile gerçekleri bastırmaları sonucu ortaya çıkmaktadır.
 • zaman icerisinde o kadar aptallastilar ki, iq seviyeleri tek haneli rakamlara indi. o yuzden bu gunlerde kim oldugunuza, ne oldugunuza, ne soylediginize pek bakmiyorlar. konusurken cumle arasinda adi gecince, reis degil de tayyip demeniz, nur topu gibi bir terorist olmaniza yeter. hele ki bir yerde benim gibi "tay yar*agi" yazarsaniz veya soylerseniz, mahkeme karari ile "voton hoyono, tororost kopok!!" oluyorsunuz.

  not: adam cok ac, kufur edecek varsa tavsiye etmem, tazminat davasi aciyor, ama paraniz coksa anasina bile sovebiliyorsunuz, anladigim kadari ile. soyle bi ana baci kaymanin fiyati ne acaba?