şükela:  tümü | bugün
 • hangi tarihte, hangi olaydan sonra olacağını çok ama çok merak ettiğim zamandır.

  geçtiğimiz 15 yılda yaşadıklarımızı tarafsız birisi anlatsa bırakın kitabı ansiklopedi olur amk.

  sadece akp kurmaylarının fantastik beyanları başlığı bile zekamızla nasıl dalga geçtiklerini çok net ortaya koyarken, hala ülkenin ekonomisini çok iyi sanan, yapılan icraatların bizi nereye götürdüğünü anlamayan takım tutar gibi bir partiyi tutan o %50 ne zaman hassktr deyip uyanacak. o günleri görebilecek miyim?
 • erdoğan ve gönüllülerinin "akp kaka parti" dediği andır.
 • eşeğin sudan geldiği an.
 • biri kaldıracak diyecek ki o bitti artık bu, o da oraya gidecek. senle muhatap mı olmasını bekliyordun.
 • akp seçmeni ne yaptığını gayet bilerek oyunu atıyor.

  kabullenin artık, istedikleri ve hayal ettikleri türkiye tam da bu.
 • mehmet akif tarafından söylenmiştir zamanında.

  "eyvâh! beş on kâfirin îmanına kandık;
  bir uykuya daldık ki: cehennemde uyandık."
 • hiçbir zamandır. toplum olarak o kadar bölündük ve o kadar kutuplaştırıldık ki, rte çıkıp kendi seçmeni için ağza alınmayacak hakaretler etse, "biz demiştik" deriz diye erkekliklerine bok sürdürmemek için gider yine ondan yana olup onu savunurlar.
 • cehaletin uyanmasını beklemek...

  arkadaşın umutlarını kırmak istemiyorum, fakat cehaletten akıllı davranmasını beklemek, sağduyu beklemek, ülkeyi düşünmesini beklemek filan? tahmin bile edemeyeceğiniz bir karanlığın içerisinde türkiye toplumu. buradan çıkması bu karanlığı oluşturanlara kaldıysa; vah ki ne vah... bu topluluktan medet ummayı bırakın, cehalet ya bu ülkeyi çökertecek ya da aklı başında insanlar meydana çıkıp bu ülkeyi tekrardan rayına oturtacak. bunun başka bir yolu veya yordamı yok. kendinizi kandırmayın, cehaletten medet ummayın.

  bu karanlık ortadoğu'da kaç yıldır hüküm sürüyor bir bakın bakalım. orası bu cehaletten çıkabildi mi de türkiye için bu kadar umut ediyorsunuz? türkiye için çok küçük bir umut var, o da dediğim gibi seküler, demokrat, özgürlükçü(hani şu cehaletin gezici, çapulcu dediği) kesimdir. onlar yeniden ellerini taşın altına koyarlarsa belki kurtulur, yoksa orta doğu karanlığına gömülür gider bu ülke.

  bu cehaletin iktidara getirdiği adamlara iyi bakın, hepsi birbirinin kopyasıdır. menderes, özal, erdoğan. bu cehaletten medet ummak aklı başında bir insanın en son yapacağı iştir. erdoğan gider yenisini getirirler hiç merak etmeyin. türkiye'nin savaşı ne ab ile, ne abd ile, ne üst akıl ile, ne faiz lobisi iledir. türkiye'nin savaşı bu cehaletledir, kişilerle, ülkelerle değildir. saydığım isimlerin sonuncusu içlerinde en pervasızı çıktığı için şu anda ülke çöküşün kıyısına kadar gelmiştir. yoksa cehalet, menderes'ten erdoğan'a pek değişmemiştir, hatta erdoğan cehaleti daha da arttırmıştır. buyrun şimdi bu karanlıktan medet ummaya devam edin.
 • ne dediydi ramsay bolton, " my hounds will never harm me, they're loyal beasts." sansa da dediydi ki " they were. now they're starving." sonrası malum.

  bizim çomarlar da aç, ancak aç olduklarını idrak edemiyorlar bir türlü. o aydınlanmayı yaşadıkları vakit uyanacaklar diye bir umudum var hala.
 • adamlar uyumuyor, uyanık hallerinde bile beyin fonksiyonları bu seviyede zaten.

  dedeleri menderes'in götünün kılıydı, kendileri tayyip'in, torunları kim bilir kimin götünün kılı olacak.

  adamların dünya görüşü; "göt kılı olmayayım" değil, "en sıcak götün kılı olayım" şeklinde.