• olay x nesli ile y nesli ya da türkçesi ile ben neslinin mücadelesi. adını hatırlayamadığım bir yazar arkadaş bu iki kuşak arasındaki mücadelenin mesela 1940-1960 kuşakları arasındaki mücadeleden çok daha öte olduğunu yazmıştı. haklı idi. tarih boyunca insanlar ilk kez bir nesle (y nesli, ingilizcesi why-y nesli) isim verme ihtiyacı duydu çünkü bütün dinamikleri farklı idi ve diğer nesilleri (x ve z nesli) onları referans alarak isimlendirdiler. şu an en büyük y nesli üyesi 38 yaşında (en küçüğü de 19 yaşında). 2025 yılında çalışanların %75'i y nesli mensubu iken siz nerede yönetici kademede y neslini görüyorsunuz. benim başhekimim bile 38 yaşında , x nesli mi olsam y nesli mi olsam karmaşasında bir adam ve ayda en az iki defa kavga ediyoruz çünkü olur da ben kendi neslimin özelliği olan "why" sorusunu sorarsam bir anda donup kalıyor. y nesli kendine yakışanı yapıp "why" sorusunu sorunca doğal olarak akp'ye olan destek azalıyor doğal olarak, çünkü kendi önüne konan hap bilgiye inanmıyor
  • 28 şubat 97' de 14 yaşında sokakta top oynuyodum.
    zaten yeni reşit olduğumda bunlar iktidara geldi aq. dahada gitmediler.
    baktığın zaman bende bunlarla beraber yaşlanmışım.
  • üçer beşer çocuk yaptılar. siz az çocuk yapmaya devam ettikçe tablo değişmeyecek.
  • bazen zamanında gelen sıralı ölüm tüm sorunların çözümüdür.
  • 19 yaşındaki gençler de aynı tornadan çıktığı için pek de doğru olmayan bir tespit. adamlar bırakın 28 şubatı olayı abdülhamit ten devralıyorlar sen neden bahsediyorsun güzel kardeşim ? dini geçmişi de olan biri olarak, yazıların ekserisindeki tarafgirlik ve çarpıtmaya sinir dahi olsam akit, yeni şafak, milat en militan yazarlar dahil sürekli okuyorum. bu kitlenin motivasyonu, dinamikleri sizin buradan gördüğünüzden çok daha farklı ve derinde. muhalafet bu gerçeği göremiyor görse dahi savuşturacak kapasitede değil ve inanın bu sarmal bu gerçekler tam anlamı ile okunmadan kırılamaz, bu kadar net.
hesabın var mı? giriş yap