şükela:  tümü | bugün
 • muhtemelen machiavelli mezarından çıksa çıldırırdı bunları görse. bence biz çok sağlıklı bir nesiliz. her gün bunların tercih edilmiş cehaletlerini, zeytinyağı gibi üste çıkma çabalarını, gözlerin gördüğü, kulakların işittiği şeyleri reddetmeleri, dün ok dediklerine bugün bok dediklerini, ahlaki bir merkezlerinin olmamalarını gördükçe, tartışma için referans noktası bulamamanın getirdiği bir çaresizlikle insanın çıldırma noktasına gelmemesi büyük başarı. sanırım sağlıklı genlerimiz var.
 • ülke sınırları içinde particilik ve buna bağlı aptallar ordusu hep vardı ama bu kadar açık ahlaksız olanı yoktu. adam, çalmayı, yolsuzluğu, ihaneti ve diğer her şeyi otomatik olarak kabul ediyor. masallarla dolu ve itaatkarlık aşılayan din, zerre milletine fayda vermeyen, laf ebesi ve külhanbeyi milliyetçilik, adam kayırma ve kendi dışındakine yaşam alanı tanımayarak örgütlenen bir sosyalleşme. 50'lerden beri istenen nesil tam olarak buydu heralde, adım adım ürettiler.

  yavaş yavaş tüm aydınlar ve kafası çalışanlar katledilince, geriye bugünkü tablo kaldı.
 • yüzsüzlük demeyelim de pişkinlik diyelim o da olumlu.

  akp seçmeni herşeyin farkında güzel kardeşim, isyan etmek için sadece yemlerinin kesileceği günü bekliyorlar.
 • (bkz: kübler-ross modeli)

  bilimsel bir vaka olarak ele alınca çok çıkdırmıyorsun.

  adamların psikolojide tanımı var. sıkma canını.
 • akp para ve menfaate dayalı büyük bir ağ kurmuş durumda.

  bu ağ kişinin zenginliğiyle ve konumuyla doğru oranda fayda sağlıyor. iş adamları, milletvekilleri ve medya büyük parsayı götürürken alt kesimdeki eğitimsiz, normal şartlarda bu kadarını bile kazanacak becerisi olmayan troll kesim de timsahın dişine konan kuş misali artıklarla geçiniyor. biliyor ki akp giderse kendi değirmeninin suyu da kesilecek. haliyle yüzsüzlük, arsızlık, küfür artık ne yapabiliyorsa canhıraş saldırıyor.

  yani kendi söylediklerine kendileri de inanmıyorlar aslında, her şeyin de farkındalar. çıldırmayıp soğukkanlı kalmak için bu realiteyi düşünmek biraz etkili olabilir.